Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennél a helyemben?...

Mit tennél a helyemben? Költözzek ki külföldre az ismeretlenbe saját lakással itthon?

Figyelt kérdés

Sok évet éltem külföldön, mindenhol természetesen albérletben laktam, sokad magammal. Az összegyűjtött pénzből vettem Budapesten egy nagyon szép, kétszobás újépítésű lakást, amit én rendeztem be, csodaszép. Szeretek otthon lenni.



Itt lakom.


Kaptam egy lehetőséget. Külföld. A mostani bérem 3x-át kapnám ott, ugyanaz a munka, ügyfélszolgálat, home-office, de érdekesebb téma. Itt valami olyan dologgal foglalkozunk, ami engem egyáltalán nem érdekel (kozmetika) ott pedig egy számomra izgalmas munka lenne (IT terület).



Nincs itt senkim. Senkim. Se barátnő, se barát. Próbáltam a párkapcsolatokat... ne menjünk bele... nem sikerült. Mindenhol máshol VOLT párkapcsolatom. Méghozzá mosolyogva emlékszem vissza rájuk! De itt még emlékezni sincs mire..


Édesanyám aki itt van. Szintén egyedül. Hagyjam el, menjek el, és magára hagyom?


A kapcsolatunk olyan, hogy én utálom, ha felhív. Gyűlölöm ha átjön hozzám, mindenbe beleavatkozik pl. miért nincs wc papír a mosdóban - biztos sokat használok - ergo rákos vagyok. Ebből jön egy hatalmas konfliktus.


Tehát borzalmas a kapcsolatom vele.



Barátom, barátnőm nincs. Egy SE. Szociopata vagyok.



Elfogadnád? Elmennél?


Az egyetlen dolog, ami visszatart: a szép lakásom. Megszakadna a szívem átadni valakinek, aki lelakja, de kettőt nem tudok fenntartani.


Mi a megoldás?


2023. jan. 14. 21:13
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

A WC papíros történet egy példa volt arra, hogy mindenbe, a legapróbb dolgokba is beleszól, mindenben a rosszat látja meg, demotivál legyen szó bármiről... és nem lehet előle elmenekülni, hogy egy városban lakunk.


A lakást nem a betöréstől féltem, hanem a kiadás esetén történő lelakástól.

Tapasztalatból mondom, hogy egy bérlő a felismerhetetlenségig le tudja lakni a bérelt lakását.



A közös költség, amit ki kell fizessek minden hónapban, illetve az alapdíjak (gáz, villany) ez összesen havonta 40e forint független attól, hogy lakik-e ott valaki vagy sem.



Mindenképpen kijönnék a fizetésemből ott is, itt is. A különbség, hogy jóval magasabb minőségben ott.

2023. jan. 15. 06:57
 12/25 anonim ***** válasza:
Simán antiszociális csak ettl még.
2023. jan. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Aszociális és nem antiszociális. Nagy különbség.
2023. jan. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Szerintem ki tudod adni olyannak is a lakást aki nem "lakja le". Elég sokan keresnek albérletet tudnál válogatni a jelentkezők közül egy szimpatikusat.

A kinti munka jobban érdekel, és sokkal többet is keresnél.(egy idő után lehet nem is kéne kiadnod a lakást "csak állna" magában, nem lakná le senki)

Aki azt írta nem kell mechanikusan átszámolni mert drágább az élet, azért lássuk 3x drágább még Hollandia sincs. Egy Németországban meg a lakhatást és az éttermet leszámítva szinte minden ugyanannyi vagy kevesebb (ruházat, élelmiszer, elektronika,...)

Én a helyedben mennék, pláne hogy semmi nem köt ide, ahogy mondod.


Viszont a lakás tényleg kincs eladni, ne add el semmiképp

2023. jan. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
67%

Nagyon ellentmondásos információkat tartalmaz ez a kérdés:


-Call centeresként dolgozol "szociopata / antiszociális" jellemmel ahol állandóan beszélni kell?

-Nincs egy barátod se, sosem volt kapcsolatod itthon, külföldön viszont állandóan volt párkapcsolatod?

-Többedmagaddal laktál albérletben amiből össze tudtál spórolni egy kétszobás, újépítésű ingatlan Budapesten ami alaphangon 60 millió viszont ha visszamennél dolgozni nem tudnád fenntartani...?

-Ráadásul a call center élből nem egy jól fizető szektor sem itthon sem külföldön...


Teljesen ellentmondásos tények, szerintem kamu a kérdés.

2023. jan. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen helyen dolgozok amiről a kerdező beszél, idegennyelvű support, konkrétan igen jók a fizuk, szóval ezt cáfolnám előző. Mondjuk rengeteg ilyen állás van Budapesten. Ezért nem kell külföldre menni.
2023. jan. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Én 21 millió forintért vásároltam a lakást, 2018 végén foglaltam le, írtuk meg a szerződést, és 2020 januárban vettem át. Most valóban 60+ millióért árulják, de én nem ennyiért vettem.

A keresetem volt 2200 euro, így spóroltam össze.



Az, hogy telefonhívásokat veszel és a hívásban magyarázol valamit, ami a cég szabályzata, semmi közzé ahhoz, hogy antiszociális vagy -e.



Ebben mi a hihetetlen?

2023. jan. 15. 19:15
 18/25 anonim ***** válasza:
Kérdező ugye nem vagy pszichopata? Mert az antiszociális az kb ezt jelenti. Kérlek üss mar föl egy szótárat és ne hangoztasd már ezt magadról ha jót akarsz magadnak.
2023. jan. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
67%

Van olyan barátod (rokonod), aki ott van, ott él,ott lakik kb. ahol a lakás van ÉS akibenben vakon megbízol, és kvázi - nyilván nem szó szerint értve, de - úgymond tűzbe mernéd tenni érte a kezedet, és simán hiszel neki, elhiszed neki, hogy az, amit mond, úgy van, ahogy mondja?


Akkor megoldás: Megkéred őt, hogy 1. hirdesse meg 2. válogassa le a jelölteket, ha van 10 jelölt, azt rostálja le 2-re, max. 3-ra (nem árt, ha a barátod jó emberismerő és/vagy HR-es végzettséggel (is) rendelkezik.). Azt a hármat mutassa meg neked, találkozzatok, és (na itt jön be a bizalom, vadidegennel ez nehéz), másoltass neki is plusz egy kulcsot azzal, hogy az első pár hónapban úgy állapodjon meg a lakóval/bérlővel, hogy a lakáson, személyesen van a pénzátadás (persze ehhez az egészről tudnia kell a NAV-nak, máskülönben hamar vége lehet a pénzszerzésnek)


A lakónak meg meg kell mondani, hogy érezze, hogy - Villont idézve sután - mily nehéz a segge, hogy itt bizony ő nagyon meg van szorítva, ha törnek a dolgok, kár van a lakásban, akkor nincs pardon, nincs kegyelem, nem ismersz se istent, se embert, nincs bratyizás,nem nézel el semmit, a LEGKISEBB KÁRÉRT IS KŐKEMÉNYEN FIZETNI KELL.(Ugyanígy repül, ha éjjel zajong, vagy egyéb illegális tevékenységeket végez - pl. piros lámpás házat vagy drogtanyát, stb.üzemeltet a lakásodban.)


És folyamatos kontroll, legalább az elején, én havonta 2-3x mennék, és néha rajtaütésszerűen is.

2023. jan. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Mondta hogy nincs senkije.
2023. jan. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!