Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennél a helyemben?...

Mit tennél a helyemben? Költözzek ki külföldre az ismeretlenbe saját lakással itthon?

Figyelt kérdés

Sok évet éltem külföldön, mindenhol természetesen albérletben laktam, sokad magammal. Az összegyűjtött pénzből vettem Budapesten egy nagyon szép, kétszobás újépítésű lakást, amit én rendeztem be, csodaszép. Szeretek otthon lenni.



Itt lakom.


Kaptam egy lehetőséget. Külföld. A mostani bérem 3x-át kapnám ott, ugyanaz a munka, ügyfélszolgálat, home-office, de érdekesebb téma. Itt valami olyan dologgal foglalkozunk, ami engem egyáltalán nem érdekel (kozmetika) ott pedig egy számomra izgalmas munka lenne (IT terület).



Nincs itt senkim. Senkim. Se barátnő, se barát. Próbáltam a párkapcsolatokat... ne menjünk bele... nem sikerült. Mindenhol máshol VOLT párkapcsolatom. Méghozzá mosolyogva emlékszem vissza rájuk! De itt még emlékezni sincs mire..


Édesanyám aki itt van. Szintén egyedül. Hagyjam el, menjek el, és magára hagyom?


A kapcsolatunk olyan, hogy én utálom, ha felhív. Gyűlölöm ha átjön hozzám, mindenbe beleavatkozik pl. miért nincs wc papír a mosdóban - biztos sokat használok - ergo rákos vagyok. Ebből jön egy hatalmas konfliktus.


Tehát borzalmas a kapcsolatom vele.



Barátom, barátnőm nincs. Egy SE. Szociopata vagyok.



Elfogadnád? Elmennél?


Az egyetlen dolog, ami visszatart: a szép lakásom. Megszakadna a szívem átadni valakinek, aki lelakja, de kettőt nem tudok fenntartani.


Mi a megoldás?


2023. jan. 14. 21:13
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

A kiadási ára 180e + rezsi, tehát alaphangon 220e/hó + fogyasztás. Még két emberre, akik egy pár és együtt laknak, elosztva is igen-igen sok!

Ezért az összegért nem hiszem, hogy olyan sokan lennének, akik közül még válogatni is lehet.


A szomszédaim többen megpróbálták kiadni az övükét, de végül az eladás mellett döntöttek (jelenleg hirdetnek kettőt a háztömb itteni részéből).

2023. jan. 15. 21:20
 22/25 anonim ***** válasza:
67%
Ne add ki, add el és vegyél kint az árából, költözz ki végleg.
2023. júl. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is eladnám a lakásomat egy ilyen szituációban, ha nincsen itthon semmi kapcsolatom.


Ez csak egy lakás - akármikor tudok venni vagy építtetni egy hasonlót, vagy jobbat is.


Ha eladod, nincsen vele több gond, és nyugodt szívvel kimehetnél.


Anyáddal telefonon beszéljél. Ha idegesít, tedd le a telót egyszerűen.

2023. júl. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Na, mit csináltál azóta, kérdező?
2023. júl. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
Engem is érdekelne, mi lett veled.
2023. nov. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!