Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyivel nehezítette meg az...

Mennyivel nehezítette meg az életed az utóbbi hónapokban bekövetkezett áremelkedések?

Figyelt kérdés

#életszínvonal, áremelkedés, anyagi jólét
2023. jan. 21. 13:09
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az őszinte válaszokat!
2023. jan. 21. 15:24
 12/19 anonim ***** válasza:
14%
Bőven millió felett keresek szóval semennyire.
2023. jan. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
88%

Kész katasztrófa, kenyeret például nem veszek, meg zöldséget sem, gyümölcsöt ritkán.

Mivel cukros vagyok csak a barna rizs maradt, az eddig is drága volt, most eddig nem sokat emelkedett az ára.

Régebben gyakran csináltam cseréptepsiben rakott kelt, káposztát, mert egyedül élek és több napig is kitartottak a 'kockái', nem volt unalmas, mert szeretem, de olyan iszonyatos drága a tejföl, hogy ez elérhetetlen immár.

Sok minden más is, tejterméket három hete ettem, heti egy tojás fér bele és egy héten kétszer nem eszem, csak vizet iszom.

Nyugdíjas vagyok, már nem sok lehet hátra, ez az infláció nekem tuti mínusz tíz - tizenöt évet jelent.

Gyógyszerre semmi nem jut.

2023. jan. 22. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Sajnálom 13-as hogy ilyen nehéz helyzetbe kerültél a gazdásgi válság és szankciók miatt.

Nincsen esetleg családtag aki segíthetne, támogatni tudna anyagilag?

2023. jan. 22. 10:30
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondom nekik, van elég bajuk.
2023. jan. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Az alapvető dolgokra telik, tehát nem gond a fűtés, normális kaja, a gyereknek pelenka, stb., de nagyon odafigyelünk az árakra, különben 1,5-szer ennyit is elköltenénk.


A havi megtakarításunkat viszont nagyon megcsapolta az áremelkedés, míg tavaly tavaszig kb. fix 120-180 ezret félre tudtunk rakni, most ebben a hónapban "csak" 40 ezret tudtunk. Pedig sok hosszútávú kiadásunk van még, le akartuk tudni a házfelújítást 2-3 éven belül, hogy arra utána ne kelljen már spórolni, hát most ez teljesen ellehetetlenült, mert pár százezer forintból nem sokat tud csinálni az ember egy házon.

2023. jan. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is telik az alapvető dolgokra, de félretenni korántsem tudunk annyit, mint eddig, vagy épp, mint szeretnénk. Egyre többször azt veszem észre, hogy sajnálni kezdtem a pénzt különböző dolgokra, illetve eddig is meggondoltuk (család szinten), hogy mire költünk, most viszont még inkább.


Ahol csak tudunk, saját márkás dolgokat veszünk, szerencsére eddig alig ért csalódás. Már csak hetente egyszer megyünk Tesco szintű boltba, különben pékárut, tojást veszünk 1-2 alkalommal a hét folyamán, de ez sem törvényszerű. Illetve már sokkal kevesebb gyümölcsöt, zöldséget veszünk sajnos, amit mégis, azokat jobban beosztjuk. (pl. apa régen napi szinten 4-5 almát evett, más gyümölcs mellett, most meg ez egy heti "adag")

Viszont édességet szinte nem is veszünk, üdítőt is csak alig, az is vagy szörp, vagy tonik. Süteményeket, pizzát is jóval kevesebbet sütünk, mert úgy felmentek a hozzávalók árai.

2023. jan. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm 16-os, 17-es a válaszaitokat!
2023. jan. 23. 16:50
 19/19 anonim válasza:
Nyilvánvaló volt mindig is számomra, hogy odafigyeltem az árakra!Nyugdíjas vagyok, időm mint a tenger,és kihasználom az áremelésekkel kiszúrva!Szeretek sütni, unokákat bevonva,sütiket, kenyeret már nem veszek régóta!A fűtésszámlámon is spórolok így!Kertem van ,ahol,sok zöldséget, gyümölcsöt termelek, amit mindig frissen, vagy télire befőzve használok!Unoka már 8-10 évesen saját magának csinált veteményest, közben tanítva a biológiára,természet ismeretre,szeretetére!Kirándulásra visszük a saját sütit, szörpöt, teát!Az alma, szilva, barack meggy,dió,stb megterem!Az erkélyen 1-2 paradicsom,paprika,fűszernövény megterem!Az alapvető élelmiszereket,akciósan vásárolom, mióta nyugdíjas vagyok !Istennek hála nem érzem még,félre tenni nyilván nem tudok! Ami sokba kerül ha valami elektronikus eszközt javíttatni, vagy cserélni kell!Így összegezve , amit az egyiken megspórolok,elviszi a másik!Kis apró praktikákkal , odafigyeléssel sokat lehet spórolni!
2023. máj. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!