Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak engem visel meg egyre...

Csak engem visel meg egyre jobban a magyarországi éghajlat?

Figyelt kérdés
Novembertől márciusig ez a szürke, hideg, szeles, depressziós időjárás, a Napot hetekig nem is lehet látni. Régebben sokkal hidegebb volt a tél, de valahogy jobb volt a hangulata, hótakaró borította a tájat, ha nem is volt ereje a Napnak, azért sütött gyakrabban télen is. Az április és a május még teljesen jó, napsütés, ideális hőmérséklet. Aztán a nyár egy igazi szenvedés a 40 fokos hőséggel, szárazsággal, aludni is nehezen lehet. Aztán van még két kellemes hónap, szeptember és október, és kezdődik elölről...
2023. jan. 26. 17:16
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
98%
A szürkeség engem is megvisel, utálom az ilyen napokat. Alig várom a tavaszt.
2023. jan. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
93%
Én is ezt érzem. Ha lenne igazi, rendes tél, azzal nem lenne bajom (pedig elég fázós vagyok). Most olyan, mintha fél évig november lenne.
2023. jan. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
74%
A legtöbb angol, ír ezért lesz alkesz.. :)
2023. jan. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:

Ez nem tél, ez hosszabbított, 4 hónapos március.

Én is várnam a tavaszt, csak így nekem nem fog/tud olyan nagyot jelenteni, mint egy olyan tél után, ahol volt fagy meg hó. Akkor a tavasz is tavasz lenne, a tél is tél.

2023. jan. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekként szerettem a telet, a havat! Hiszen, melyik gyerek ne szeretne hógolyózni a haverokkal, hóembert építeni a testvéreivel?

Utána, hosszas könyörgés után bementünk a jó meleg házba és ittunk egy forró kakaót!

Felnőttként gyűlölöm a havat, mert vonattal ingázom a munkahelyem és az otthonom között. Az állomásig jó 7 percet tekerek biciklivel. Tudjuk jól, milyen volt 15 - 20 éve középsulis korszakomban, mikor komoly havazások, nagy hidegek voltak és 40 - 50 perceket késtek a vonatok...? Nekem valahogy ez nem hiányzik...

A esős pocsolyaidő a legrosszabb ősszel - és már télen is! Az, hogy hetekig nem látjuk a napot, nagyon nehezen viselem!

Arról már nem is beszélve, hogy jó lenne, ha ezt a rohadt óraátállítást is eltörölnék és maradna a nyári végleg!

Ami még nagyon hiányzik, azok gyermekkorom igazi tavaszai! Mikor már márciusban éledezett a természet, enyhült az idő, ciscseregtek a madarak! Mentünk a kertbe a mamáékkal felásni a kertet, majd veteményezni. Mmmm... De jó is volt!

Manapság meg gyakran megesik, hogy áprilisig tél van rengeteg széllel, sok esővel, barátságtalan idővel. Majd két hét múlva már jön a nyár...

Ez sem normális sajnos! Ahogy az sem, hogy egész nyáron burtalis aszály van, majd pislogunk, mi állattartók, hogy a takarmány horror áron van és abból is nagyon kevés van... Persze, az aszály a mezőgazdaság egész területét súlyosan megkárosítja, ami nagyon nagy baj!

2023. jan. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
Én a hideget nem szeretem, de amúgy nincs bajom vele.
2023. jan. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 Laylah ***** válasza:
83%

Nem feltétlen kevesebb a napsütés, csak mivel nincsen hó, ami visszatükrözze a fényt, sötétebbnek látszik minden.

Egyébként nekem az enyhe téllel semmi bajom, a forró nyár viszont megvisel, olyankor hónapokig tartalékon üzemelek, nem mozdulok meg, ha nem muszáj.

2023. jan. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
76%

Évről évre egyre rosszabb lesz a klímaváltozásnak köszönhetően.


Egyhe telek, forró nyarak, szárazság, élelemhiány. A tavalyi volt hátralévő életünk leghűvösebb nyara. 10 éven belül 40-45 fokos nyarak lesznek.

2023. jan. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
90%

#8

Ez a soksok érv egyike, amiért eszakabbra szeretnék költözni.

2023. jan. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
6os hóember már nem lehetsz. 😃
2023. jan. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!