Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a saját férjem...

Mit tegyek, ha a saját férjem nem veszi komolyan a segélykiáltásomat?

Figyelt kérdés
Évek óta küzdök depresszióval, hol jobban vagyok, hol rosszabbul. Voltam pszichológusnál, de nem jött be, drága is volt, nem is volt szimpatikus, jópár alkalom után nem mentem többet. Most újra úgy érzem, hogy segítségre lenne szükségem, de sajnos nincs pénzem rá. Öngyilkossági gondolataim vannak, halálvágyam, félek, dühös vagyok és elveszett, nem tudom mit tegyek vagy kihez forduljak. Egy barátnőm van, de nagyon ritkán, és csak online beszélünk. Férjem pedig teljesen elutasító, nem ért meg, hiába mondom neki, hogy nincs kihez fordulnom, csak hozzá, ha meghallja, hogy megint rosszul vagyok lelkileg és ijesztő öngyilkossági gondolatok kísértenek, megharagszik, dühös lesz rám, és ellök magától. Ettől csak még rosszabbul érzem magam. Valahol megértem, hogy ideges lesz, amikor ezt hallja tőlem, de mégis kihez forduljak? Vagy tartsam magamban? Megpróbálok pszichológushoz menni, jobban akarok lenni, de nekem itthon is jól esne egy támasz, aki átölel vagy megfogja a kezem és azt mondja megoldjuk. De nagyon nem ezt kapom.
2023. jan. 26. 20:48
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
21%
Végülis mi is a problémád...?
2023. jan. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Azt azért hozzátenném, hogy férjem szeret engem, igyekszik mindig boldoggá tenni. Ez az egy téma viszon kiakasztja teljesen, lényegében hallani se akar róla. Neki hála istennek soha semmilyen lelki problémája nem volt, gyerekkora mondhatni tökéletes volt, tehát nem igazán tudja ezeket a mentális vagy lelki gondokat átérezni, nem tudja milyen. Gondolom ez közrejátszhat...
2023. jan. 26. 20:53
 3/30 A kérdező kommentje:

#1

Végül is fogalmam sincs. Sz.r gyerekkorból adódó önbizalomhiány. Dühkitörések, hangulatingadozás, depressziós időszakok...

2023. jan. 26. 20:54
 4/30 anonim ***** válasza:
91%
Mert ezzel ő nem tud mit kezdeni. Nem szakember, nem csodadoktor.
2023. jan. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
3%

A nők mire akarnák azt a sok önbizalmat? Ez egy hülye berögződés egy hülye társadalomban.

A férj/feleség egységben a férj legyen az önbizalom kifelé, a nő a hátországa. Ha ez nincs meg, ha nem számíthatsz rá a bajban, mikir az egységnek illene kimutatnia magát, akkor sajnos rosszul valasztttál, egyedül vagy. Van ez így, ilyen az élet; trial/error alapú.

2023. jan. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem az, tudom. De akkor ezek szerint normális reakció a düh meg az idegesség? Én szerintem fordított esetben nem így reagálnék, mert tudom milyen, amikor az ember nincs jól.
2023. jan. 26. 21:03
 7/30 anonim ***** válasza:
90%
Amit a 3mas válaszban leírsz meg ez az egész, ez elég komoly probléma. Voltál már sémateszten?
2023. jan. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
#7 Mi az a sémateszt? Amikor én szakpszichológushoz jártam csinált valami általános tesztet de abból csak annyi jött ki, hogy hajlamos vagyok a szorongásra vagy valami ilyesmi
2023. jan. 26. 21:05
 9/30 anonim ***** válasza:
87%

Az esetleg nem megoldás hogy megpróbálod megbeszélni vele az itt leírtakat? Mármint nem azt, hogy depressziós vagy, hanem azt hogy a támogatására lenne szükséged. Illetve megkérdezhetnéd arról is miért lesz dühös mikor az állapotodról beszéltek. Lehet pont az frusztrálja igazán, hogy nem tud igazán azonosulni veled és így nem segíthet, talán fél hogy elveszít téged mert bántod magad és nem tudja mit tegyen. Persze tudom hogy ez nem a férjedről szól elsősorban hiszen te vagy beteg, de lehet egy nyugodt és alapos beszélgetés segíthetne nektek.


Egyébként pedig jobbulást és kitartást kívánok, remélem rendeződik az egészséged és a férjeddel való helyzet is😊

2023. jan. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

#11 nagyon kedves vagy, köszönöm!

Próbáltam már nem egyszer beszélni vele erről, épp ma is. Mondtam neki, amit itt leírtam, hogy nekem fontos lenne, hogy ilyenkor, amikor szarul vagyok, mellettem álljon, és hogy nem várok konkrét segítséget, csak azt, hogy ne legyen rám dühös, hallgasson meg és ennyi. Nem kell meggyógyítson nyilván, hiszen nem tud, nem is ezt várom tőle. De hiába mondok ilyenkor bármit, ingerülten felel.

2023. jan. 26. 21:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!