Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a saját férjem...

Mit tegyek, ha a saját férjem nem veszi komolyan a segélykiáltásomat?

Figyelt kérdés
Évek óta küzdök depresszióval, hol jobban vagyok, hol rosszabbul. Voltam pszichológusnál, de nem jött be, drága is volt, nem is volt szimpatikus, jópár alkalom után nem mentem többet. Most újra úgy érzem, hogy segítségre lenne szükségem, de sajnos nincs pénzem rá. Öngyilkossági gondolataim vannak, halálvágyam, félek, dühös vagyok és elveszett, nem tudom mit tegyek vagy kihez forduljak. Egy barátnőm van, de nagyon ritkán, és csak online beszélünk. Férjem pedig teljesen elutasító, nem ért meg, hiába mondom neki, hogy nincs kihez fordulnom, csak hozzá, ha meghallja, hogy megint rosszul vagyok lelkileg és ijesztő öngyilkossági gondolatok kísértenek, megharagszik, dühös lesz rám, és ellök magától. Ettől csak még rosszabbul érzem magam. Valahol megértem, hogy ideges lesz, amikor ezt hallja tőlem, de mégis kihez forduljak? Vagy tartsam magamban? Megpróbálok pszichológushoz menni, jobban akarok lenni, de nekem itthon is jól esne egy támasz, aki átölel vagy megfogja a kezem és azt mondja megoldjuk. De nagyon nem ezt kapom.
2023. jan. 26. 20:48
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
64%

Van tb alapon is pszichológus és az ingyen van

Ő tovább tud utalni pszichiáterhez aki szorongásgátlót is tud felírni.

Ha nem kezdesz el gyógyulni, változni, hamar vége lesz a házasságodnak.

Szülés utáni depresszióm volt 1 hónapig. Pánikbeteg lettem. Frontinon éltem. Az az 1 hónap is durván megviselte a párom és nagy viták voltak. Ha nem jövök"helyre" már biztos nem lennénk házasok...

Van egy barátnőm lassan 1 éve. Pszichiáterhez jár tb alapon

Ő szorongásgátlót szed.

Hol jó kedve van, hol rossz

De kB minden nap van valami baja, van valami amitől fél, ami miatt szorong stb

..

1 éve sincs hogy ismerem, naponta ír, kB 2-3 naponta találkozunk, de most érzem azt , hogy nekem annyira terhes az ő személyisége, annyira fárasztó mindig az ő bajait hallgatni és őt állandóan nyugtatni, motiválni, felvidítani, hogy őszintén gondolkodom azon,hogy kihátrálok ebből a "Barátságból" mivel teljesen leszívja minden energiám, fárasztó és már több a hátrány mint a pozitív, boldog pillanat vele.

Ebből kiindulva el sem tudom képzelni, milyen lehet így párkapcsolatban élni, és évekig ezt elviselni.

Szóval szedd össze magad

2023. jan. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
91%
Van állami ellátásban is pszichológus /pszichiáter. Mindenképpen keress fel egyet, sőt, addig keress, amíg meg nem találod azt, aki neked jó. A pszichológus is olyan, mint a fogász, nőgyógyász, stb. Nem biztos, hogy rögtön a legelső a jó. Sajnos ez ilyen, de érdemes megkeresni a jó szakembert. Azt persze ne várd, hogy nem fog fájni, mert fog, de ha valóban meg akarod oldani a problémát, akkor ez az ára. A ferjedet nem védem, de tényleg nem szakember, egy atlagember nem fog tudni segíteni olyan szinten, mint amilyen segitsegre neked szükséged van. Ja és keresd fel a haziorvosod, ő ki tud írni tappenzre, de csak akkor, ha eljársz a pszichiaterhez és részt veszel az üléseken, amikről kiállít igazolast.
2023. jan. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
26%

Háziorvostól kérj beutalót a pszichiátriára. Frontint háziorvos is tud felírni, de vizsgáltasd meg magad a pszichiáterrel, tud segíteni

14nek igaza van, nagyon lehúzó mindig valakinek a nyűgjeit hallgatni, hiába nem tehet róla.

Gyógyulást neked!

2023. jan. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
63%

Emlékeztetsz egy régi barátnőmre......

Az élet értelmét kereste mindig, volt egy öngyilkossági kísérlete is mert nincs értelme az életének blabla... aztán volt amikor nagyon szerette az életet de amikor befordult akkor elviselhetetlen volt... és az a legrosszabb hogy nem lehet mit mondani egy ilyen embernek.

2023. jan. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
34%
Bocs 13nak* 15vagyok
2023. jan. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
68%
Mert rohadt fárasztó hogy mindenedet megadod valakinek, próbálsz támaszt adni neki a hétköznapok viharaiban, és úgy általánosságban vele képzelnéd el a jövődet. Majd ő közli hogy ő ebből nem kér, semmit nem jelent neki, el akarja dobni (mert a halállal tulajdonképpen ezt teszi), és bármit teszel, bármennyi szeretetet adsz nem elég, nem lesz tőle jobban. Az is iszonyatosan nyomasztó hogy elképzeled valakivel a jövődet, őt tartod életed szerelmének, esetlegesen együtt fizetitek a lakáshitelt, és bármikor kelhetsz arra, hogy kinyírta magát. Mondom ezt úgy, hogy jómagam is kamaszkoromtól depresszióval küzdök, de már csak a szintén depressziós legjobb barátnőmmel ülök le néha és olyankor kibeszéljük hogy de jó lenne megpusztulni végre. Mentálisan ép embereket, akik nem egyetértenek hanem magukra veszik, már nem terhelek ezzel mert tudom hogy nagyon szarul esik nekik.
2023. jan. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Megpróbálom az ingyenes pszichológusokat, remélem megtalálom a megfelelőt. 14es válaszolónak valóban igaza van. Bár én a férjemet nem traktálom ezzel sűrűn, sőt, igen ritkán hozom fel, csak akkor, ha már nagyon nem érzem jól magam, de persze ez így senkinek se jó.
2023. jan. 26. 22:29
 18/30 A kérdező kommentje:
Ja vagyis 13as válaszolót akartam írni, aki írta, hogy ezzel másokat lefárasztani nagyon nem jó. Persze 14es is igazat írt :D Mindegy, mindenkinek köszönöm a válaszát!
2023. jan. 26. 22:30
 19/30 A kérdező kommentje:
#18 Ebből a szemszögből még sose vizsgáltam meg a dolgot. Nagyon igaz amit írsz. Persze ettől most megint csak úgy érzem jobb lenne meghalni mert csak teher vagyok számára, de tudom, hogy ezt csak a szar lelkiállapot mondatja velem.
2023. jan. 26. 22:33
 20/30 anonim ***** válasza:
43%
Mit tud tenni a férjed? Meghallgat, nyugtázza;s mókuskerék. Kérj beutalót. Mi is így voltunk. A fiam kísérte be a feleségem. Azonnal küldték is zártosztályra, majd onnan feljebb s haza. Ez 2021 ben volt. Kapott gyógyszereket, kb negyedévente be kell mennie az SZTK-BA a pszichiáterhez. Viszont azóta jól van. Már csak egy gyógyszert kell szednie. Mielőtt támadna valaki, én nem tudtam bekisérni. Akkor jöttem ki a kórházból egy nagy műtét után. Előtte kemoterápiás kezelésem volt. Ezt nem tudta feldolgozni a feleségem. Én sem tudtam segíteni. Rák megállapítása, kemó, nagy műtét, után örültem, hogy mozogni tudtam. Szerettem volna megdögleni az itthon fogadottak miatt.
2023. jan. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!