Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a saját férjem...

Mit tegyek, ha a saját férjem nem veszi komolyan a segélykiáltásomat?

Figyelt kérdés
Évek óta küzdök depresszióval, hol jobban vagyok, hol rosszabbul. Voltam pszichológusnál, de nem jött be, drága is volt, nem is volt szimpatikus, jópár alkalom után nem mentem többet. Most újra úgy érzem, hogy segítségre lenne szükségem, de sajnos nincs pénzem rá. Öngyilkossági gondolataim vannak, halálvágyam, félek, dühös vagyok és elveszett, nem tudom mit tegyek vagy kihez forduljak. Egy barátnőm van, de nagyon ritkán, és csak online beszélünk. Férjem pedig teljesen elutasító, nem ért meg, hiába mondom neki, hogy nincs kihez fordulnom, csak hozzá, ha meghallja, hogy megint rosszul vagyok lelkileg és ijesztő öngyilkossági gondolatok kísértenek, megharagszik, dühös lesz rám, és ellök magától. Ettől csak még rosszabbul érzem magam. Valahol megértem, hogy ideges lesz, amikor ezt hallja tőlem, de mégis kihez forduljak? Vagy tartsam magamban? Megpróbálok pszichológushoz menni, jobban akarok lenni, de nekem itthon is jól esne egy támasz, aki átölel vagy megfogja a kezem és azt mondja megoldjuk. De nagyon nem ezt kapom.
2023. jan. 26. 20:48
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
42%
Folyt: s még azt mondják, hogy a nők erősek. Mi lett volna , ha őt műtik?
2023. jan. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
7%
Ez annyira tipikusan az, amikor egy nő jó dolgában nem tud mit csinálni.
2023. jan. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
68%
A sémateszt a személyiségzavarokat nézi. Klinikai pszichológus tud ilyet csinálni. A dühkitörések, öngyilkossági gondolatok, stb. emiatt muszáj lenne diagnosztizálni. Szerintem nem tudod felmérni, a férjed mit él át. Neki is szüksége lenne empatiára részedről, nem tudom fölmerült-e benned ez valaha. Ez nem kritika, csak egy kérdés.
2023. jan. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
#25 Fel. És nem egyszer írtam már, hogy nem várom tőle a megoldást, nem tudom miért vágjátok sokanna fejemhez, hogy "ő nem tud segíteni". Persze, hogy nem, kb 10szer le is írtam, hogy tudom, nem várok el tőle. Csak annyit szeretnék, hogy ne legyen rám dühös, ha nem vagyok jól.
2023. jan. 27. 07:50
 25/30 anonim ***** válasza:
76%

#24 A depresszió ami az öngyilkossági hajlamokat generálja többek között, az agynak egy betegsége, vizsgálatokkal kimutatható a különbség egy egészséges, és egy depressziós ember agya között: [link]


Ez olyan mintha valakinek el lenne törve a lába, és azt mondanád neki, hogy jó dolgában nem tud már mit kitalálni. Nem tudom eldönteni, hogy a nőkkel van bajod vagy alapból egy tudomány tagadó szerencsétlen vagy aki mindent hisztinek titulál, de legalább tartsd meg a hülyeségeidet magadnak.

2023. jan. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értem, azért ne legyen rám mérges, amiért nem vagyok jól. Másért lehet nyilván.
2023. jan. 27. 07:51
 27/30 A kérdező kommentje:
#27 köszi, hogy ezt leírtad neki. De szerintem az ilyenek szokták azt is írni, hogy "szedd már össze magad". Oké :D kösz :D
2023. jan. 27. 07:53
 28/30 anonim ***** válasza:

*#24 helyett 00:57

Rá kell már szoktatnom magam hogy a válasz idejét írom, nem a sorszámot, mert közben gyomlálnak a moderátorok a válaszokból (ami nem baj) vagy én nézem el a sorszámot, nem tudom, és utána úgy néz ki mintha vagy magamnak "szólnék be", vagy olyannak aki semmi rosszat nem mondott :')

07:53 na igen, meg a "minden fejben dől el!" "Csak akarat kérdése!" Neg az örök kedvencem a "Ne legyél szomorú!" hát hogy ez nekem még nem jutott eszembe! :D

2023. jan. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Kellene keresned egy másik pszichológust. Ők is emberek, különböző személyiségekkel, a többségnek nem válik be az első pszichológus, de az nem azt jelenti, hogy akkor a terápia nem működik, hanem simán nem passzoltatok. Tudod, mintha randiznál.

Keress egy másik pszichológust, megéri.

2023. jan. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
#29 köszönöm, ma már keresgéltem. Nem akarok így maradni.
2023. jan. 27. 16:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!