Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennél a helyemben?...

Mit tennél a helyemben? Eladnád a lakásod és elmennél külföldre albérletbe, pékségbe eladónak, és felélnéd a pénzt, közben szórakoznál, világot látnál?

Figyelt kérdés

Feltételezzük, hogy a szüleid nem Magyarországon élnek. (Nem tartod velük a kapcsolatot.)

Más rokonod nincs.


Barátaid nincsennek - egyetlen egy sem!


Párkapcsolatod nincs, és nem is volt, mert egyszerűen nem jönnek be magyar férfiak, sem külsőre, sem temperamentumra.



Van egy örökölt lakásod, ami nagy, 4 szoba, Buda egyik szebb részén, de egyre magasabb a fenntartása, amit egyre nehezebben viselsz. Nagyon sok stressz és álmatlan éjszaka...

Az értéke piaci áron kb 100+ millió forint.


Végzettséged szerint angol-olasz tanár vagy.


Egyedülálló, gyermektelen, 30 éves nő vagy.



Mit tennél, hogy boldogabb légy?


2023. jan. 29. 20:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ez nagyon szubjektív. Attól függ mik a céljaid az életben, mi neked a fontos dolog, miket szeretsz, inkább hosszabb távú biztonság, vagy valami rövidebb távú célok. Pénz maximalizálás vagy valami konkrétabb dolgok.


Az utazás is szerintem akkor ad mély dolgot, ha valahogy kapcsolódik az életedbe. Szerintem ez a random ingereket behabzsolni nem annyira jó. De ehhez meg ismerned kell magad. Ha nem ismered először lehetne a cég, hogy megismerd.

2023. jan. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Eladnám a házat,és kimennék külföldre,de a pénzt nem élném fel.
2023. jan. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Biztosan nem élném fel azt a pénzt, ez hosszú távon hülyeség lenne. Vagy maradnék, de eladnám a lakást és vennék belőle egy kisebbet, ami ugyanúgy jó helyen van és szép, de ideálisabb egy embernek, könnyebben fenttartható. A maradékot be lehet fektetni, egy részéből lehet utazgatni is persze és biztos ki lehetne alakítani egy olyan életet, amivel boldogabb lennél. Ha Mo-on ezt nem tudod elképzelni, akkor költözz külföldre, próbáld ki, de ha találsz egy olyan helyet, ahol el tudod képzelni magad hosszú távon, akkor ott a helyedben vennék egy kis lakást és akkor is próbálnám hasznosan felhasználni a pénz nagyobb részét és csak egy részét szórakozásra, utazásra költeni.
2023. jan. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Eladtam a lakásom,elmentem külföldre, több munkát is próbáltam, csúnyán kihasználtak, átvertek többször is.hazajönni is alig tudtam.Ezeket a sorokat egy kőbányai hajléktalanszállóról,melegedőből írom.

Azóta is nézem a telón a volt lakásomról készült képeket,ilyenkor a takarómat a vaságyon szorosan magamra húzom és senkit nem akarok magam mellé.

2023. jan. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Eladnam a lakást, vennék egy kisebbet, a maradekbol lehet menni kipróbálása a pékség eladó állást. Csak azt nem értem, hogy angol olasz nyelvtudassal miért nem inkább magántanitvanyokat vállalsz. Mégis elegánsabb és kényelmesebb mint külföldön hajnalba kelni a peksegbe.


Másik variáció, Eladnam, két kisebbet vennék. Kiadnam albérletbe mind a kettőt, mégis lenne egy havi fix bevétel, plusz két értékes ingatlan, ha külföld nem jön be.


Harmadik és talán legelgondolkodtatobb kérdés... Barátok nélkül hogy lehet élni? Egy szál sincs. Egy 30 éves fiatal nőnek? Ez felettébb furcsa.

2023. jan. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Biztos hogy nem adnám el, hanem kiadnám bérbe, és úgy mennék ki külföldre. Ha nem jön össze külföld akkor vissza tudsz menni, ha összejön, eladod.
2023. jan. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Eladnám, vennék 2-3 kisebbet és kiadnám. És azt a pénzt költeném, ami abból bejön
2023. jan. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Olajra lépnék innen.
2023. jan. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A pénzt nem szabad felélni.
2023. jan. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%

Eladnám az ingatlant és vennék belőle 2 kisebb (1-2 szobásat) Budapesten olyan 40 millió / lakás érték körül pl. 3. ker - 13. ker körül. Ezeket kiadnám (az egyiket biztosan), ha pedig annyira világot akarnék látni akkor a maradék 20 millióból tenném, illetve egy része megmaradna a külföldi induláshoz.


Felélni semmiképp nem élném fel az ingatlanért kapott összeget mert később megbánnám, de nem is tartanám meg a 4 szobás lakást mert felesleges.

2023. jan. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!