Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg megnőtt a kéregető...

Tényleg megnőtt a kéregető cigányok száma?

Figyelt kérdés
Miskolcon lakok már egy ideje. Eddig nem volt ennyire feltűnő,vagy sűrű az ilyen eset, de mostanság 10/10 alkalommal amikor elhagyom az otthonomat hogy menjek valahova szó szerint kivétel nélkül MINDIG jön egy cigány ember szembe, hogy kéregessen. Nem úgy értem hogy 1 adott tag, mindig más, de manapság inkább az a megszokott hogy egy fél órás utam alatt legalább 2-3 ilyen eset van. És nem hajléktalan emberek ezek, sima cigányok, mindenféle korosztályból és nemből. Volt hogy egy úton míg végigmentem 5 ember megtalált. Én már azt gyanítom hogy valami szervezet lehet ez... Vagy ennyire megérzik ők is ezt a drágulást a világban és hát ugye így próbálnak plusz pénzhez jutni munka helyett? Nagyon rémisztő. Vannak akik csuklyások. Ha villamos megállóban nem a tömegbe állsz simán odamennek. Láttam egyszer hogy egy nő elé úgy beálltak hogy ne mehessen tovább, míg nem ad pénzt. Ha egy ember olyan nyomorulságos életet él, hogy az utcára kerül, hajléktalan lesz belőle és egészségügyileg 0, ősz megroggyant ember kéreget az is megvetendő, de inkább megérthető mint ez. Ezek életerős fiatal emberek. Mind. Egytől egyig. Szóval azért tettem fel ezt a kérdést hogy ti is észlelitek ezt a jelenséget? Megnövekedett a kéregetők száma drasztikusan a ti környezetetekben is?

2023. febr. 2. 20:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Szia Uram!

Bontott bójler új áráért érdekel?

2023. febr. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
¯\_(ツ)_/¯
2023. febr. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A cigányok szaporodnak rendesen, szóval nem értem miért csodálkozol ezen
2023. febr. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Miskol mindig hires volt ilyesmirol. Pesten nem tapasztalom, sot.. mintha kevesebb lenne. Bar mas utvonalon kozleked melovaltas miatt neg mindig sietek es a fejhallgato maxon. Nincs idejuk probalkozni vagy ha igen lehet azt se veszem eszre hallom meg 😀 Mondjuk alapbol se reagalok csak megyek tovabb, nem erek ra a mesejere.. ha meg varok vhol es eszreveszem h kinez es elindul felem mar egybol razom a fejem h oda ne jojjon. Ha meg odajon egybol mondom h nincs, nemadok, nemkell, nemerdekel. Viszlat xd az meg csak pislog
2023. febr. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Rendszeresen kéregetnek, de nem csak Miskolcon, mindenhol az országban. Mindent is így oldanának meg, hogy ingyen kéne, mert van 8-10 pulya, erre hivatkoznak. Mondjuk én nem az utcán kéregetésre gondolok most. Az pedig mindig kiveri a biztosítékot mikor a tévében a rokon, vagy gyerek temetésére kéregetnek.
2023. febr. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%
Én nem vagyok miskolci, de kb. hetente járok ott, nagyon igazat adok a kérdezőnek, én is ezt tapasztalom, elmúlt két alkalommal (tegnapelőtt meg múlt héten) is volt kéregető cigány a belvárosban. Alig lehet lerázni őket. Kiskorú is van közte. A legközelebbi alkalommal megkérdezem a rendőrt ha találok hogy ugyan miért nem csinálnak semmit velük, a belvárosban, főleg pláza meg Búza tér környékén állandóan buzerálják az embereket.
2023. febr. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Én azt vettem észre hogy a rendőröket az ilyesmi nem nagyon érdekli :S


Pont egy ilyen alkalomra emlékszek, hogy ott állok a villamosmegállóban, és néhány cigány mint az állatok ordibálnak, üvöltöznek, fütyülnek, de úgy hogy még Szabolcs megyében is biztos hallani lehetett. Ott vergődtek, ugráltak, lökdösték egymást. Két rendőr járt arra a sínek túloldalán, egy vékony nő meg egy férfi. Rendesen láttam az arcukon a félelmet, a nőnek eléggé kivehető volt. Csak azt remélték hogy nem nekik fütyülnek, és gyorsan mentek is tovább. Valami olyan arckifejezést vágtak mintha egy sikátorban lennének velük. "Csak húzzunk innen a francba és remélem nem vesz észre senki" arcot.


Mondjuk megértem, ezekkel harcolni ezen a környéken konkrétan szélmalomharc lenne. De ez azért egy kicsit durva volt..

2023. febr. 4. 07:29
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Rendorok nem tudnak mit kezdeni. Az egesz dolog a kormany felelossege…
2023. febr. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%
A kormány felelőssége bizony, de nem a mostanié hanem azé aki aláírta a törvényt hogy munkanélkül szimplán potyogtatással pénzhez juthatnak. Ezt már elbacták nekünk 25 vagy 30 éve. Elhiszem hogy sokan félnek tőlük, mert hagyták hogy a fejükre nőjjenek.
2023. febr. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ha most tennének ez ellen BÁRMIT, rájuk sütnék hogy nácik. Tehát nem teszik.

Ráadásul nekik nem is érdekük. Akik tehetnének ez ellen bármit azok vígan élnek a budapesti palotájukban, jó messze az ilyen környékektől.


Egyébként ez az egész koldulás szabálysértésnek minősül, tehát már a jogszabályi rendelkezés megvan ellene, csak hát ugye be is kéne ám tartani.

[link]

2023. febr. 4. 09:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!