Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 21 évesen nem tudom mi szeretn...

21 évesen nem tudom mi szeretnék lenni, másnál is volt ez így?

Figyelt kérdés
Érettségim van, és egy informatikai szakirányú szakmám. De sehová nem vesznek fel, és nem is szólnak vissza. De messzebbre adtam be a papírom onnan egyből szóltak. De itt a városban nehezebb bekerülni egy szaros lidlbe, vagy egy euronicsba mint bárhova.
2023. febr. 5. 21:13
 1/10 A kérdező kommentje:
Igazából orvosnak elmennék mert ez az egy dolog ami érdekel, de ahhoz kéne 2 emelt, meg egy rahedli pénz.
2023. febr. 5. 21:14
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
31 évesen se tudom. Kezdj el bármit, amire felvesznek. Gyűjts kis tartalékot, időközben ráérsz gondolkodni.
2023. febr. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Én még 78 évesen sem tudom, hogyan kellett volna választanom. Sokféle szakmát kitanultam, többféle területen dolgoztam. Az ember érdeklődése folyamatosan változik és önmaga megismerése az élet végéig tart.
2023. febr. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Orvosnak elmenni azért ehhez még 2 emelt is kevés lenne. Oda olyan ész kell, ami vagy adott vagy nem, nem elég csak a tanulás.

Ha olyan eszed lenne bőven bármilyen felsőbb iskolát elvégeznél meg sem kottyanna a 2 emelt.

Egyébként a kérdésre is valaszoljak: de én is sokkal később jöttem rá, hogy mi az ami igazán érdekel, de akkor már késő volt, mert máshogy hozta az élet.

2023. febr. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%

Közvetlen a kérdésre válaszolva:

Nem, nálam nem így volt. 21 évesen már diplomám volt egy olyan területről amit szerettem. Vagyis persze sok olyat is tanultam mellette ami nem érdekelt annyira a területen, de ugye sajnos nem lehet mindig az amit az ember akar.

A munkakeresés nehézkesen ment, de a költözés sajnos benne van, ha jól akarsz keresni, vagy ha egyáltalán abban akarsz dolgozni ami érdekel.

Sajnos a vidéki élet olyan, hogy egy átlagember nem tud elhelyezkedni csak eladónak vagy gyári munkásnak, szóval nem tudsz mást csinálni, pesti helyekre jelentkezel és ha egy bejön, kénytelen leszel költözni.

Van ismerősöm aki 100% otthonról dolgozik érettségi nélkül pesti multinál, szerintem ilyen helyekre lazán te is pályázhatnál, persze idegennyelv szükséges.

2023. febr. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, orvosnak azért nem olyan egyszerű "elmenni". Általában a diákok, akik ezt szeretnék, már a gimnáziumi éveik alatt végig erre készülnek. (Ez igaz pl. a jogászra is, meg a legtöbb komoly, nehéz egyetemre. Ezekre nem csak úgy "elmenni" szokás.)


Szóval szerintem maradj az informatikai vonalon, ha ezt kezdted el, és más ötleted nincs.

2023. febr. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hol laksz? Gyere hozzánk! A mi informatikusunk egy fsz.
2023. febr. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#1 Orvosi van állami támogatott képzés is. Szerintem ha komolyan gondolod, akkor vágj bele!
2023. febr. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

próbálj ki dolgokat, aztán hátha.

vannak online pályaválasztó tesztek is, tölts ki ilyeneket, hátha ad támpontot

2023. febr. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ense tudtam, a melo valasztott engem 😀 Azt tudtam, hogy gep elott nem akarok ulni es hogy az ilyen hivatalos, tul komoly meg rugalmatlan tok idobeosztott munkak nem nekem valok es h nem is lennek egy hullamhosszon az ilyen helyen dolgozokkal. Inkabb ahol lehetek onmagam meg laza mindenki, lehet haverkodni csajozni stb es persze sok a fizu. 😀 Meg ne mondjak mar meg pl, h mikor meg hanyszor ehetek vagy gyujthatok ra, vagy ha vmiert el kell ugranom 15 percre akkor ne tehessem meg, lehetoleg a korosztalyommal tudjak melozni es ne kelljen emberekkel foglalkozni. Rairtam par baratomra hogy ki milyen melot tud aztan lett vmi. Megszerettem es menetkozbe szereztem rola vmi gyorstalpalos papirt aztan idovel felmasztam a rangletran.
2023. febr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!