Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fius anyukak masnal is volt,...

Fius anyukak masnal is volt, hogy 2 evesen nem mutogatott, nem kert, nem beszelt, nem igazan kommunikalt aztan megis beindult az egesz?

Figyelt kérdés
A honap vegen lesz 2 eves a fiam.Nem mutogat,sem ker,babanyelven gagyaraszik mint egy 1 eves.Nem integet es nem is probal kommunikalni.Voltunk hallas vizsgalaton ott semmi gond.Alap dolgokat ert meg de semmi olyat vagy nem reagal ha mondom pl hol az auto,add ide anyanak,hol van apa(nem keresi igazan).....De szeter epiteni,a meseket,zeneket,rajzolni.Mosolygos,energetikus ,egeszseges kisfiu.A vedono a honap vegen jon megnezni de ugyis azt fogja mondani meg csak 2 eves es fiu raer meg.A gyerekorvos legalabb is ezt mondta.De en kezdek aggodni,nem a beszed miadt de azert hogy semmikepp nem probal kommunikalni,nem utanoz minket sem arckifejezeseket,sem allatokat.Visitozik(oromeben,fajdalmaban...)es mond dolgokat babababa,dedede,papapa,jajaja,mamama de semmi konkret.Nyugtasatok meg ,hogy masnal is volt ilyen vagy hasonlo.Sokszor az jar az eszembe nem e autista.Szemkontaktus van akivel o akar de rajtam kivul nehezen van el apaval,mamaval.Nem erdeklik az allatok vagy mas gyerekek.De szeret hozzam bujni ,megolelni.Tudom sokfele van az autizmusbol is de felek mi van ha soha nem fog kommunikalni,beszelni.Telnek a napok,hetek,honapos en probalkozok tukor elott integetni vele vagy a mesefiguraknak.A kirakonal mondom az allat nevet,milyen hangot csinal.Beszelek hozza egesz nap de nem sokat ert meg belole.Ja es a nevere nem igazan figyel ezert is vittuk el fuleszetre.En megertem mit akar de meg nekem is nehez.Mit tanacsoltok??
2018. szept. 14. 19:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Miért nem viszed el másik orvoshoz, ez eléggé komoly probléma is lehet, de esetleg csak késön fejlödö tipus.

Az, hogy nem beszél, még nem lenne gond, de hogy egyébként sem kommunikál, az probléma!

KEress másik orvost és vele nézesd meg, mert a saját orvosod nem igazán érdekli a dolog.

2018. szept. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%
Szia! Merre laksz? Hasonló lányom van.
2018. szept. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Energikus, nem energetikus. Én elvinném kivizsgálásra.
2018. szept. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy hónapja volt a kisfiam két éves, de amiket írsz, egyáltalán nem jellemzőek rá, bár ő is kevés szót mond.

Szerintem mindenképpen keress fel egy szakembert mielőbb! Ne várj!

2018. szept. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
43%

Az én fiam sem beszélt meg , csak amikor oviba ment. Dettó ugyanez , nem is mászott ellenben 11 hónaposan futott .

Foga másfél évesen bújt ki ....

Orvos szerint lustább ...

Most megy egyetemre, úgyhogy gondolhatod nem lett vél semmi probléma!

2018. szept. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
20%

Szia!


Csak annyit tudok hozzátenni, hogy a megkésett beszédfejlődésű gyerekek, ha később diszlexiásnak találják őket, nagyon jó prognózissal fejlődnek, tehát szinte mind teljesen ép felnőttek lesznek. Ha családi halmozódást mutat a dolog, az is arra utal, hogy ez az eset áll fenn, szóval kérdezz utána a felmenőknél.

2018. szept. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
A probléma nem azzal van hogy nem beszél. Hanem hogy nem hallgat a nevére, nem kommunikál, egyszerű kéréseket nem ért, nem utánoz. Csak mert látam, hogy már mennek a félre válaszok.
2018. szept. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
Ugyanígy voltunk két éves korában. Azóta ötéves, és még mindig ugyanott tartunk. Ő súlyos autista. De ez nem azt jelenti, hogy a tiéd is az. Hogy megnyugodj, kérj a gyerekorvostól beutalót kivizsgálásra (pszichológus, majd pszichiáter vizsgálja, ő állapítja meg, ha netán autista.)
2018. szept. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
40%
Hasonló meglátásom van, mint az előzőnek, ő megelőzött. :) Megerősítem. Tehát a beszédfejlődés kapcsán még képtelenség jósolni, a kora miatt, mert az, hogy nem beszél, az 22 hósan bőven belefér. De hogy nem reagál bizonyos dolgokra, a metakommunikációja szegényes (ha jól értelek), kicsit gyanús. Mivel az említett vonatkozásban határesetnek sejtem (csak sejtem, mert távból nem tudhatjuk ezt), ezért esetleg kivizsgáltathatod gyógypedagógusokkal (pl Pedag Szakszolg, bár, bocsánat, nem tudom, hány éves kortól fogadnak ott gyereket). Mindenesetre amitől inkább óvakodj, a korai fejlesztők diagnózisa, nehogy felesleges fejlesztéseknek legyen kitéve. De esetleg kikérheted az ő véleményüket is, szóval megnézetheted velük is talán, ez esetben.
2018. szept. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%

Első körben a nevelési tanácsadóba kérj időpontot, onnan küldenek tovább szakértői bizottság elé, ha szükségesnek látják.

Ha tényleg baj van, a korai fejlesztés nagyon fontos, ott tudnak a legtöbbet lendìteni a gyerek fejlődèsèn. Mielőbb kezdd el, mert mindenhol sokára adnak időpontot, hosszú a várólista!

Reméljük, nincs nagy gond, némi autisztikus vonás még nem a világ vége, kognitìv viselkedésterápiával jól kezelhető. Főleg, ha értelmi sérülés nincs mellette.

2018. szept. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!