Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi ez a kettősség? Az emberek...

Mi ez a kettősség? Az emberek miért ilyen álszentek?

Figyelt kérdés
Látom, hogy nagyon sokan oda meg vissza vannak egy-egy katasztrófa miatt, például most a földrengés miatt is, de közben meg most olvastam itt egy kérdést, ahol azt kérdezi a kérdező, hogy menjenek e várost nézni covidosan, és szinte az összes válaszolón látszik, hogy telibesz@rná más egészségét, nem érdekel senkit, hogy másokat megfertőz e esetleg. Na szóval nem értem, mi ez a képmutatás, hogy jaj de rohadtul sajnálom az embereket, akik meghaltak, de egyébként pont lefosom, hogy kit fertőzök meg a covidommal vagy akármilyen más fertőző betegségemmel.
2023. febr. 16. 14:56
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
47%

9.: Te pedig ezekre a kérdésekre válaszolj:


Te leszarod, hogy más embereknek van életük?

Van családjuk, vannak barátaik, van munkájuk és vannak hobbijaik.

Te leszarod, hogy más ember akár el is veszíthetné a munkáját azért, mert a hozzád hasonlóak bezáratnák?

Te leszarod, hogy más emberek a hozzád hasonlóak önzősége miatt nem találkozhatnának a szeretteikkel?

Te leszarod más embereknek a kikapcsolódását?

Téged nem érdekelnek más embereknek az alapvető jogai?


Engem ezek a dolgok érdekelnek, azt viszont leszarom, ha valaki elkap egy pár napos köhögést. Még az sem érdekel, ha én magam kapom el. Szerencsére ennyi miatt nem áll meg az élet sehol.

2023. febr. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
73%
Én legalább nem vagyok álszent, nyíltan leszarok mindenkit :D Nekem ki segít kifizetni a számlákat? Ki szigeteli le a házat? Hát szerintem a nagy büdös senki. Miért gebedjek meg, hogy segítsek, és empatikus legyek, ha amúgy én nyugodtan éhen dögölhetek mindenki szerint, pl a törökök miatt is? Na ugye.
2023. febr. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
67%
*pl a törökök szerint is
2023. febr. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
57%

Ebből a kérdésből is látszik, hogy mindenkinek más a fontos.

Most leírom kulturáltan a véleményemet:

Ha valakit otthonmaradásra kényszerítenek, az bizony sokkal többet veszít, mint az az ember, aki elkap egy pár napig tartó köhögést.

Éppen ezért nem ártana tekintettel lenni az embertársainkra és békén hagyni őket ahelyett, hogy bárkit is korlátozni akarnánk.

Másokat otthonmaradásra és programok lemondására kényszeríteni szerencsére nincs is joga senkinek.

A lakhely elhagyásának és a gyülekezés szabadságának a joga az alapvető emberi jogok közé tartozik, a betegen mászkálást pedig nem tiltja semmi, így ahhoz is joguk van az embereknek.

Aki akar, az bezárkózhat, másoknak viszont joguk van ahhoz, hogy ne tegyenek így. A legtöbb helyen nem is áll meg az élet egy vírus miatt.

Részemről ennyi volt.

2023. febr. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
47%
Jajj ebből a kérdésből is jogtudoros földesurazós szabadságharcot csináltok? Pedig itt nem is erről volt szó….
2023. febr. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
47%

Csak magyarázatot írtam arra, hogy miért van az, hogy a földrengés áldozatait és a korlátozások alatt levő embereket sajnálja a többség, bezárkózni viszont NEM vagyunk hajlandóak.

Szerintem elég egyértelmű az, hogy az emberektől az alapvető jogaikat nem lehet elvenni és főleg nem azért, hogy mert egyesek félnek egy pár napig tartó betegségtől.

Nem tudom, hogy miért hiszik azt egyesek, hogy az ő akaratuk fontosabb, mint mindenki másnak a szabadsága és az emberi jogai.

De végülis felesleges a vita.

Aki tekintettel van a többi emberre, az nem akarja korlátozni őket és nem akarja a bezáratással elvenni a szabadidejüket, a szórakozásukat és az emberi kapcsolataikat.

2023. febr. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos halt meg rokonom covidban. Senki sem egy pár napig tartó köhögéstől fél amúgy, nem tudom miért forgatod ki.
2023. febr. 17. 13:16
 18/26 anonim ***** válasza:
38%

#16

Az egészséghez való jog is fontos ám. ;) az élethez való jog meg fontosabb is mint az hogy nem bírják ki páran tömegrendezvény nélkül egy hétig.

2023. febr. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
56%

Az nagyon ritka dolog, hogy valaki belehaljon a koronavírusba, de ezt már leírtam.

A saját egészségére pedig mindenkinek magának kell vigyáznia. Más emberek ezt senki helyett nem tudják megtenni.

Az meg nem véletlenül van, hogy a törvény sem bünteti a betegen mászkálást.

Az egyik ember jogai addig terjednek, amíg a másik ember jogait nem sértik. A bezáratás sértené a mi jogainkat.

2023. febr. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
37%

#19

Annyira nem ritka szerintem, több ismerősömet is elvitte 1-2 év alatt.

És valamit rosszul tudsz mert a covid alatt pl kifejezetten tiltotta a törvény a mászkálást (lsd hatósági karantén)


“ Az egyik ember jogai addig terjednek, amíg a másik ember jogait nem sértik.”

Pontosan, pl amíg nem fertőzöl meg másokat.

2023. febr. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!