Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek? Nagyon rosszul...

Mit tegyek? Nagyon rosszul érzem magam, ez a kettősség érzés megőrjít?

Figyelt kérdés

Van egy motorom pár éve vettem meg. Nos a lényeg az hogy a motorom lánca megadta magát és menet közbe szakadt el. Még jó hogy nem mentem annyival és nem történt tragédia .... Szóval a helyzet az hogy megnéztem a láncot és ez már fix hogy javítva volt, mert két patent is van rajta. Egyébként ezt egy szakember mondta nekem hogy egy láncon 1 patent kell hogy legyen. Ezen viszont kettő volt és egyértelmű hogy ez 1-2 minimum már szakadt. Szóval utána jártam és azt mondták nekem hogy a láncot kompletten kell cserélni, tehát lánc, első fogaskerék, hátsó fogaskerék . Ez kb: 35.000 Ft ami nem lényeges mert már csütörtökön megrendelem mert akkor kapok pénzt. Visszatérve: Addig kivettem a hátsó kereket, mert annélkül egyébként nem lehetne cserélni a hátsó fogaskereket. Kb pár nap mire össze tudom rakni mert megkell várni az új szetett.


A problémám az volna, hogy most kettősség érzésem van, olyan rossz látni hogy ki van szedve a hátsó kerék (szörnyen érzem magamat amiért szétszedtem) rossz látni hogy nincsen benne kerék :/ ugyanakkor pedig két pozitív dolog is van bennem.


1. Hogy legalább kap új láncszetett.


2. Pozitív dolgot tettem a motorrommal, tehát kapot egy felújítást. És amint kész lesz addigra újra helyén lesz minden.


De most ilyen kettősség érzésem van hogy kivettem a kereket mert annélkül nem lehet a hátsó fogaskereket cserélni. Soha nem szedtem szét stb. Most meg kénytelen voltam, mert mondták hogy ha láncot rakok rá az nem lesz jó, egybe kell cserélni mert nem úgy koptak össze stb



Szóval más is érzett valaha így? Igen ez lelkiismeret furdalás, majdnem sírok. :(



2023. febr. 6. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Mi a f...
2023. febr. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha rossz ránézni, ne nézd.

Vag yrakd össze és szedd szét akkor amikor megjön az új cucc.

2023. febr. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Minden bunkóság nélkül az iromány alapján megkérdőjelezném hogy szakszerűen össze tudnád rakni.

Ha többször is elszakadt a lánc a múltban akkor valszeg mélyebbre menő oka van pl rosszul van hézagolva a kerék, ferdén áll stb.

Nem mellesleg a láncot hosszabban kapod mint amekkorra kell és neked kell méretre szedni/vágni.

Csak attól hogy több patent szem van benne meg kopottak a lánckerekek nem szakad el a lánc.

Akkor lesz költséges ha megint elszakad és lyukat üt a blokk oldalába.

2023. febr. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Olvasd el újra köszi
2023. febr. 6. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!