Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kellene valamit tenni, mikor...

Kellene valamit tenni, mikor átvernek egy idős embert?

Figyelt kérdés
Konkrétan az egyik szomszédomról van szó. Havi fix 300 ezret fizet az egyik másik szomszédomnak azért, hogy ő megcsinálja azt, amire szüksége van. Kötöttek szerződést is. Levágja a füvet, visszanyomja az automatát ha lecsapta valami, kicseréli a kiégett izzókat, stb. Tehát ilyen hétköznapi dolgokért elkér tőle úgy havi 300 ezret, hogy van olyan hónap, hogy nem is kell semmit sem csinálnia. Ha minden dologért akkor fizetne, mikor kell valamit csinálni, akkor a negyedéből megúszná az egészet.

2023. febr. 19. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
Nem, az ő pénze, arra költi, amire akarja.
2023. febr. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi az átverés ebben? Hogy az illető azt mondta, ennyiért vállalja, és ebben egyeztek meg?

Lehet, hogy a szomszédai annyira nem segítenek, hogy nem volt más választása. Más kérdés, honnan van egy nyugdíjasnak havonta felesleges 300 ezre.

2023. febr. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az az átverés, hogy ő azt hiszi, hogy ez reális ár. Aki azt mondja neki, hogy túl sokat fizet bármiért is, azt verbálisan elkezdi inzultálni.

Amúgy közel 2 milliós nyugdíja van. Nem tudom mit csinált életében, senkinek sem mondta el.

2023. febr. 19. 12:16
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, kell tenni valamit. Mondd meg neki, hogy én 290.000ért is elvállalom.
2023. febr. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

"Nem tudom mit csinált életében, senkinek sem mondta el."

. Aki ilyen jól keresett, az biztosan nem ilyen hülye. Meg az is biztos, hogy egy égőt egyedül ki tud cserélni.

De amúgy persze hihető, hogy tudod, mennyi a nyugdíja, mennyit fizet a munkáért, csak azt nem, hogy mit dolgozott régen.


De egyébként a sztorit ott rontottad el, hogy jórészt olyan munkákért fizet az öreg, amit Te a szomszédjaként ingyen is megcsinálhatnál.

2023. febr. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#6: Régen napi szinten segítettem neki. Csak mióta délután 6-nál hamarabb nem vagyok otthon, azóta nem hív, mert akkor neki már túl késő van. És nem, nem tudom mit dolgozott. Volt akitől azt hallottam hogy párttitkár volt, volt aki szerint rendőrfőnök. Szerintem egyik sem. És nem erre a konkrét dologra tettem fel a kérdést. Ez csak egy példa. Októberben közel 1,5 milliót fizetett 2 fickónak, akik megcsinálták a kerítését. 5-5 méter sima kerítés, középen egy eltolható görgős ajtó. 4 napot dolgoztak rajta összesen. Volt talán 100 ezer az anyag. A tetőjével tavalyelőtt ugyanígy járt. Lecseréltette a cserepeket, kicsit több mint 4 millát fizetett. Behazudták a szerelők, hogy egész tetőszerkezetet kell cserélni, aztán talán 1 darab lécet cseréltek ki, meg ugye új cserepeket kapott. Nem úgy látszik, mint akit különösképp érdekli a dolog, de engem bosszant, hogy bárkinek is fizet, az átveri őt.
2023. febr. 19. 14:36
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A kedves szomszédod egy szűk elit tagja ezek szerint: [link]


Ha párttitkár volt (ami valószínű magyarázat), én rohadtul nem sajnálnám.

De rendőrfőnökként sem lehetett teljesen tiszta múltja az előző rendszerben.


"Októberben közel 1,5 milliót fizetett 2 fickónak, akik megcsinálták a kerítését. 5-5 méter sima kerítés, középen egy eltolható görgős ajtó. 4 napot dolgoztak rajta összesen. Volt talán 100 ezer az anyag."

. Ahogyan én láttam hasonló munkát, ebben semmi kivetnivalót nem látok.

2023. febr. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én azt látom kivetnivalónak, hogy ezeket a munkákat harmadáron csinálták volna meg neki, ha nem tudták volna lehúzni.
2023. febr. 19. 15:06
 9/9 anonim ***** válasza:

És abba belegondoltál, hogy

a. mások, veled ellentétben, ismerik a múltját, és nem hajlandóak olcsóbban dolgozni neki?

b. az, aki egy elnyomó rendszer fenntartásában működött közre, azt hidegen hagyja már, ha éppen őt verik át

c. esetleg (naívan feltételezve) lelkiismeret-furdalása van a múltja miatt, ezért könnyű szívvel fizet rá ezekre

d. egyszerűen csak ez a karma?


De egyébként akárhogy nézzük, az általad említett felújítások még mindig nem kirívóak.

2023. febr. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!