Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kilátástalannak látom a...

Kilátástalannak látom a jelenlegi helyzetemet, nem tudom, lesz ez valaha jobb?

Figyelt kérdés

Úgy tudnám elmagyarázni, hogy történik az életben veled egy rossz dolog és foggal, körömmel azon vagy, hogy azt helyrehozd. Viszont minél inkább igyekszel azzal párhuzamosan még több minden romlik el és a végén, mint egy lavina rád zúdul az egész, te pedig ott pislogsz, hogy hol van itt a kiút. Elgondolkodsz rajta, hogy igazából mi is a bajod, de annyi problémád van már, hogy meg se tudod konkrétan nevezni. Ebben a szituációban vagyok.

Egyre gyakrabban gondolok arra, hogy milyen értéktelen kis s2.r vagyok és ha történne velem valami, akkor alig hiányoznék valakinek, pedig nem akarok bántani magam, mégis ilyen gondolatok foglalkoztatnak. Nem látom a kiutat és félek és nem vagyok benne biztos, hogy egy ilyen életet érdemes-e leélni.



2023. febr. 22. 21:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Minél görcsösebben, szorongva igyekszel, annál inkább beszűkül a tudat és jönnek a hibák. Van, amikor abba kell hagyni a küzdést, és engedni, hogy a napok folyjanak egymás után. Aztán egyszercsak ajtó nyílik ott, ahol nem volt. Vagy egyszercsak megálmodod - szó szerint - a megoldást.
2023. febr. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is ez a probléma.

Jön egy vagy több rossz dolog és foggal-körömmel azon vagyok, hogy helyre hozzam és jobb legyen az életem. Már lassan ott tartok, hogy aludni is nehezen tudok, néha még szédülök is, de amikor kicsit sikerül elengednem magam és nem gondolok ezekre a dolgokra érdekes módon semmi bajom nincs.


Én próbálom magamnak beismerni hol vannak a hibák, s megoldást találni arra, hogy el tudjam engedni az életemből a problémákat, amiket jelenleg a helyzetem miatt nem tudok megoldani. A mindennapos görcsölés és önmarcangolás pedig engem tesz tönkre.

Amit eddig sikerült elérnem, hogy a youtube-ról töltöttem le alvás könnyítő háttérzenéket, ami egyelőre működik, mert könnyen elalszok rá, s át is tudom aludni az éjszakát. A többi problémám ne legyen mindennapos gondolkodás, önmarcangolás még nem jöttem rá.

2023. febr. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"nem vagyok benne biztos, hogy egy ilyen életet érdemes-e leélni"

Persze, hogy érdemes. Csak ne úgy éld, mint eddig, hanem változtass. Koncentrálj arra a csak néhány emberre, akiknek fontos vagy, akiknek nem vagy elég fontos, azokkal meg ne törődj.

2023. febr. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A szüleimen kívül senki másnak nem vagyok fontos. Szó szerint.
2023. febr. 22. 22:24
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

De nekik fontos vagy ! Van olyan ember, aki még a szüleinek sem fontos, mégis a sarkára áll és éli sz életét. Értékeld azt, hogy a szüleid szeretnek, és majd ahogy alakul az élet, jönnek új emberek, mindig van lehetőséged ismerkedni, és előbb utóbb, ha nyitott vagy, akkor találni fogsz olyan embereket, akikkel jól érzed magad.

Persze előbb el kell gondolkodni azon, hogy veled jól érezné -e magát valaki. Ha folyamat ezen gondolkozol, hogy értéktelen vagy, akkor ezt fogod kívülre is sugározni. Értéket neked kell teremtened saját magadban, mert más nem fogja tudni.

2023. febr. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Valószínűleg jó társaság sem lennék.

Normális (!) esetben mindenkit szeretnek a szülei mindentől függetlenül. Tehát ők nem azért szeretnek mondjuk engem, mert ilyen meg olyan vagyok, hanem pusztán azért, mert belőlük lettem. A barátok, ismerősök lennének azok, akik a valódi önmagamért kedvelhetnének, de ők nincsenek az életemben. Ebből az következik, hogy úgy igazán kizárólag önmagam miatt ezen az egész világon senki sem szeret. Rengetegszer megfordul a fejemben, hogy hol mehetett félre a dolog, az okát már megtaláltam.

Szörnyű érzés ilyen fiatalon ilyet érezni.

2023. febr. 22. 23:40
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy. Ez hülyeség, hogy mindenkit szeretnek a szülei. Hány éves vgy?

Ha te is úgy érzed nem lennél jó társaság, akkor ezen kell változtatnod. Formálód magad jó társasággá, alakits ki érdeklődési kört. Máshogy nem megy

2023. febr. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Valószínűleg jó társaság sem lennék."

Miért ne lennél jó társaság? Minden ember más és más, mindenki másféle társaságot keres. Vannak, akik kimondottan olyan emberekkel szeretnek együtt lenni, mint te. Legfeljebb csak még nem találtál rájuk. Hol kerested őket eddig? Keresd máshol is!


"ők nem azért szeretnek mondjuk engem, mert ilyen meg olyan vagyok, hanem pusztán azért, mert belőlük lettem"

Mindegy, hogy miért. A lényeg az, hogy igenis vannak, akik szeretnek. Ha te is szereted őket, szeresd saját magadat is, hiszen ha ők szeretnek (márpedig szeretnek), akkor fáj nekik, ha valaki (bárki, akár te!) nem szeret téged.


"A barátok, ismerősök lennének azok, akik a valódi önmagamért kedvelhetnének, de ők nincsenek az életemben."

Kizárt dolog, hogy ne lennének legalább ismerőseid. :)

Iskolába se jársz, egyetemre se, dolgozni se, szomszédaid sincsenek, csak a szüleidet látod egész nap az év minden napján? Ne mondd már! :)


"úgy igazán kizárólag önmagam miatt ezen az egész világon senki sem szeret"

Kamaszkorban rengetegen érzik így. De attól még ez nem igaz. Te is kamasz vagy? Akkor olvasd el ezt:

[link]


"Rengetegszer megfordul a fejemben, hogy hol mehetett félre a dolog, az okát már megtaláltam."

Nagyon veszélyes tud lenni az öndiagnózis... Milyen végzettséged van hozzá?


"Szörnyű érzés ilyen fiatalon ilyet érezni."

Emberek milliárdjai érezték már ugyanazt, mint te (persze mindenki a saját személyére szabva, de lényegében ugyanazt). Többen túlélték. ;-)


Mesélj, miért gondolod, hogy nem lennél jó társaság?

2023. febr. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Persze, vannak ismerőseim, de ők megmaradtak az ismerős kategóriában. Akkor töltünk együtt időt, ha muszáj.

Miért gondolom, hogy nem vagyok jó társaság? - Mert senki nem keresi a társaságomat, senkinek nem vagyok olyan fontos, hogy a szabadidejéből időt szánjon rám és velem akarja tölteni. Ezekből egyértelműen erre a következtetésre lehet jutni.

Van 1-2 ember akikkel online szoktam beszélgetni, de ezek is megmaradtak felszínes beszélgetéseknek, esetleg meme küldözgetéseknek. Siralmas, tudom.

2023. febr. 23. 21:31
 10/13 anonim ***** válasza:

"Miért gondolom, hogy nem vagyok jó társaság? - Mert senki nem keresi a társaságomat"

Arra várnak, hogy te keresd az ő társaságukat, mert ők is azt hiszik, hogy ők sem lennének jó társaság. :) Ilyen a kamaszok élete. :)


Ha van valaki, aki szimpatikusnak tűnik, aki szeretnéd, ha veled töltené a szabadideje egy részét, akkor kezdeményezz te! Szólítsd meg valami semmiséggel kapcsolatban, csak hogy lásd, hogy reagál, és ha azt látod, hogy szívesen segít, amikor kérdezel tőle valamit (pl. látta-e ma X tanárt, vagy mikor és hol lesz a sulibuli, stb.), akkor máris elkezdődött valami, amiből még barátkozás is lehet.

2023. febr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!