Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 19 evesen mit kezdjek magammal?

19 evesen mit kezdjek magammal?

Figyelt kérdés

19 eves lany vagyok

lelkileg nagyon nem vagyok jol

igy 16 evesen az emberektol valo felelmem miatt el sem mentem suliba igy kirugtak

voltam mar 1-2helyen melozni de sosem ereztem jol magam

felek a masok tekintetetol, velemenyetol, de megis megcsinaltam a dolgom meg minden

(nyari melo leginkabb)

fogalmam sincs mit kezdjek magammal, de mar nagyon szeretnek kimozdulni a komfortzonambol

es munkat talalni

ti mit csinaltok ha ennyi idosek vagytok kb


2023. febr. 24. 00:39
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Menj el pszichológushoz, ha még mindig rettegsz az emberektől. Amúgy meg találd ki, miféle munkát akarsz hosszú távon végezni, és tanuld ki. Ha a gyári munka elég, akkor meg pasizz be.
2023. febr. 24. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló voltam a te korodban, de nem volt ennyire nagyfokú szociális fóbiám. Sikerült leérettségiznem, még egyetemre is felvettek, de azt már nem sikerült elvégeznem. Annyira féltem néhány oktatótól, olyan szinten kihozta belőlem a szorongást, hogy elmenekültem a vizsgálról, de volt olyan, hogy nagy nehezen bementem de egy hang nem jött ki a számon.

Nem tudom hol élsz, hogyan működik nálatok a TB alapú szakember felkeresése, de mindenképp javasolnám. Nekem előbb a helyi pszichiátert kellett felkeresnem, ő utalt be a pszichoterapeutához. Majd egy szakmát mindenképp el kellene végezned, később akár egy érettségit is. 8 általánossal nem fognak kapkodni érted a munkáltatók. Egy ideig el van így az ember, de mire várnál?!

2023. febr. 24. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Menj ki egy elhagyatott mezőre és üvöltsd ki magadat, ahogyan csak bírod és el nem fáradsz.

Miért???

Felszabadultság érzése, kijössz a kis gödrödből, érzed, hogy élsz.


Másszál le a tunyabukról is!


Ha képes voltál nyáron melózgatni-emberekkel is szóba állni, nem kell a dilidoki.Minek, hogy lehúzzon anyagilag meg ez a divat? Nevetséges!

Elhatározás kell és nekifutás, ennyi.


Nincs tipped jövődre és végzettséged se?

Akkor kapd el azt a melót, amit megfoghatsz és tanulj belőle vagy még mellette is-akármi szakot, ami kicsit szimpi.


Vagy, ha mind erre képtelen vagy, akkor majd felszed egy futtató és "ősi szakmás" leszel, mint sok lusta sorstársad...

A döntés a tiéd, hogy saját jövőt akarsz vagy másét szolgálni;)

2023. febr. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi lenne a hosszabb távú elképzelés, amit szeretnél, mire vágynál, mi érdekel? Így tanácsot is könnyebb lenne adni.
2023. febr. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!