Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Sír a felnőtt...

Mit tegyek? Sír a felnőtt gyerekem a kilátástalanságtól.

Figyelt kérdés
Dolgozik, de nem látja már miértjét, hogy vezetne valahova. Külföldre nem tud menni, kiskorától tanulja az angolt, de még mindig nem tudja, ezért nem is lett érettségije, csak egy szakmája (3 év szakmai után ment befejezetlenül 2 éves érettségire), amiben végül nem helyezkedett el. Az a gond, hogy már én is sírni szoktam, csak én egymagam éjjel. Egy csomag lapkasajt mindjárt 1000 ft, egy kotmány croissant 350 ft. Mindenből a legolcsóbbat vesszük, legyen az kenyér, nagykiszerelésű shampon, tusfürdő, folyékony szappan, zsepi, wc papír, ruhát Humanából vesszük a maradékot a 200 ft-s napokon és így is drága az élet. Semmi extrát nem veszünk. Megy a munka ezerrel a számlák befizetéséért. Lesz valaha jobb ez a gazdasági helyzet?
2023. febr. 25. 22:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
87%
Teljes mértékben megértem a fiad. Akit nem áldott meg a sors jó tanulóképességgel és/vagy nem tetszik neki semmilyen földi munka, annak egy szenvedés lesz az élet. Robotolni fog éhbérért és hónapról hónapra fog túlélni. Vagy még ha jól is keres, az élete 2/3át munkára áldozza és semmi ideje/energiája nem lesz élvezni és kivenni a közösből. De ez nem csak Magyarországon, ez az egész világon így van. Az élet szar, nincs mit ezen szépíteni.
2023. febr. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
84%

10


Ha nem tud kitermelni jobbat a magyar nép a jelenlegi állománynál, akkor a magyar néppel van a gond és nem a magyar politikusokkal.


Azért a biztos rosszra szavazni nem tudom miért jó, másnál legalább a csekély esély megvan.

2023. febr. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
18%

" akkor a magyar néppel van a gond és nem a magyar politikusokkal."


Te hülye vagy, csak még nem tudod!

2023. febr. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
26%
Sajnálom, meg tudom, sovány vigasz, de szerintem még így is jobb sorban él a fiad, mint a Föld min. lakosságának 2/3-a. Születhetett volna Afrikába is vagy valami lepukkant Ázsiai országba is, ahol már gyerekként is bányákban vagy rizsföldeken dolgoznak.
2023. febr. 26. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
32%
Utálom a kormányt, de a fiad érettségije nem rajtuk múlott. Mai világban ez alap. De egy szakmával is lehet boldogulni. Mi az a szakma amiben nem helyezkedett el? Felénk úgy kell több mint fél évre előre egyeztetni egy jó burkolóval, ha vizet is tud szerelni főleg, az aranyat ér. Nem hiszem hogy az éhhalál fenyegeti. Asztalos szintén. Villanyszerelő is megkérte az árát. Nem mondom hogy fényes a helyzet mert én is látom az árakat, de egy életerős fiatalnak nem sírdogálni kéne hanem tenni valamit.
2023. febr. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
33%

A gazdasági helyzetnek a világon semmi köze, hogy a fiad egy cseszett érettségire is túl lusta és angolul sem hajlandó normálisan megtanulni kicsi kora óta, pedig tanítják neki. A sok okos itt is adja az ívet, hogy "semmihez nem ért, de ha X országba születik, akkor minden Hawaii lenne". A nagy szart.

Nem sírni kell, hanem erőfeszítést tenni. Most le leszek pontozva, de gyakorin, főleg ebben a témakörben csak panaszkodni, nyafikázni lehet, mer orbánozni.


Itt mindenki tökéleted, csak nincs nője, meg pénze, meg sikertelen az életben, de csakis azorbán miatt. Meg az ország miatt. Egy szaros érettségit nem tudnak letenni, de "németbe" atomfizikus Elon Musk klónok lennének. Aha.

2023. febr. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
82%
Ugymanmar! Nem irta a kerdezo, hogy a gyereke millios fizut akarna, de meg csak 500 ezreset sem! Kvazi barmelyik masik orszagban egy sima arufeltolto, amihez erettsegi sem kell a duplajat megkeresi. Na ezert lehet sirni.
2023. febr. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
70%

#17

Na itt a lényeg!

2023. febr. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
79%

"Nem sírni kell, hanem erőfeszítést tenni."


Ja, a diplomás gyári munkás szerezzen még további diplomát azért, hogy ne luxuscikknek számítson a valóban közel 1000 forintos sajátmárkás lapkasajt, ami anno valami 350 forintról indult kb 10(?) éve.


Az meg vicces, hogy azért tanuljon az ember, hogy a saját országából meneküljön. De van, akinek a tanulás sem hoz eredményt, pedig nem lusta ember. Egyik barátnőm makogni sem tud angolul, pedig azt is évtizede tanulja, de olaszul, japánul és franciául sikerült megtanulnia, pedig egyikből órákat sem vett, önszorgalom, amit anno az angolba nem különbül belefektetett az iskolai tanórákon túl.

2023. febr. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
94%

Utolsó, ez nagyon érdekes, mert én szintén beszélek olaszul, japánul folyamatban van, de angolul már tudok rendesen. Képtelenségnek tartom, hogy csak úgy önszorgalomból ténylegesen tudjon valaki japánul, de 10 év után nem bír megtanulni angolul.


Most vagy te látod furcsán, vagy nála van valami komoly hiba a gépezetben. Mondjuk a japán pont az a nyelv, amiből ha tudsz 3 mondatot, bármi is az, már mindenki azt hiszi, hogy na, ez tud. Angolnál meg sokkal többen tudnak legalább valamit, ott nem olyan könnyű "ez tud" szintet elérni....

2023. febr. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!