Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hasonló tapasztalatok?

Hasonló tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Mindig is egy szorongósabb embernek tartottam magam, prezentációk, és nyilvános beszélésnél mindig féltem, nyomasztó hangulat lett úrrá rajtam, ami másokkal való ismerkedésemet is korlátozta. Egy ideje igyekeztem ezen változtatni, és már nem félek odamenni másokhoz, önbizalommal növekedtem, mondhatni majdnem teljesen megszabadultam tőle. Egyetlen dolgot kivéve: legyek akármilyen kevés társasággal (10 fős osztályba járok egyetemen), akármennyire jól is ismerem őket és ez fordítva is így van, és bármennyire is érezzem magam nyugodtak, a testem valamiért pánik funkcióba lép, értem ezalatt hogy akaratlanul is remegni kezd a kezem, a szivem gyorsabban ver, és kiszárad a szám, pedig legbelül teljesen nyugodtan érzem magam. Úgy érzem ezalatt nem én irányítom a testem. Gyógyteákat iszok, vitaminokat is szedek, hátha esetleg egészségügyi probléma áll fent, de szinte semmi sem segít. Esetleg akinek volt/van ilyen tapasztalata valakinek, az hogyan birkózott meg ezzel kapcsolatban?

2023. febr. 28. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, én mindig nagyon elvörösödőm, de nagyon és roppantul tud zavarni, úgy hogy közben nem érzem magam idegesnek vagy nem vagyok zavarban.
2023. febr. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Minél többet szerepeltek annál kevesebb ilyen tünet lesz, mert a pozitív tapasztalatok révén nőni fog az önbizalmatok is.
2023. febr. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is a gyakorlás segít. HA nyilvánosan beszélsz és például remeg a hangod, megoszthatod a hallgatósággal, hogy egy kicsit izgulsz, nézzék el neked. Ha látsz pár bátorító, mosolygó arcot, szerintem máris enyhülni fog. Velem is így volt, hogy beszélnem kellett sok ember előtt és kiszáradt a szám, szívdobogást kaptam. Aztán, ahogy kicsit belemelegedtem, elmúltak ezek a tünetek.
2023. febr. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!