Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Találkoztatok már olyan...

Találkoztatok már olyan emberekkel akik annyira figyelmetlenek általában, hogy semmit nem lehet rájuk bízni?

Figyelt kérdés
Annyira figyelmetlenek hogy sem egy autó vezetését, sem egy gyereket, de még egy kisállatot sem lehet rájuk bízni. Össze-vissza raknak-pakolnak mindent, rendszertelenül, este már nem emlékeznek arra amit még reggel mondtak vagy tettek. Totál "sötétség", és ami a hab a tortán hogy nem ismerik el ha minden tényleg így van és nem látják be hogy jobb ha így távol maradnak néhány dologtól.
2023. márc. 2. 10:49
 1/5 Psycho ***** válasza:
Igen, találkoztam már ilyennel, többször is.
2023. márc. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Miben nyílvánult meg?
2023. márc. 2. 12:00
 3/5 Psycho ***** válasza:

Az egyik példa: idős szomszéd néni. Közvetlen, jó fej, de elsősorban mondja csak a magáét, ami épp eszébe jut, és alig hallja meg, amit te mondasz neki. Röviden reagál, majd folytatja ott, ahol abbahagyta. Nem jutnak eszébe dolgok, képtelen koncentrálni.

A férje egyszer kihívta a mentőket, tűzoltókat, mert nem tudott hazamenni (elugrott valahova kulcs nélkül, mert úgy volt, a néni otthon lesz). Félt, hogy összeesett a felesége, vagy valami szörnyűség történt.

Kiderült, hogy a néni gondolt egyet, és elsétált boltba. Elfelejtette, hogy az uránál nincs kulcs. A durva, hogy le sem esett neki, hogy majdnem tokostól bedöntötték a bejárati ajtót: az utolsó pillanatban került elő a néni, már a lépcsőházban voltak a tűzoltók. Ő csak állt ott és mosolygott.

2023. márc. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Psycho ***** válasza:
Félreértés ne essék, nem neheztelek rá, sajnálom is kicsit őt/őket, de ez is egy ilyen példa.
2023. márc. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A legszembetűnőbb esetet leírom. Egy egykori barátom feljött hozzám, és míg én a gyerek pelenkázójánál pakoltam ezt azt, addig azt mondtam, vigyázzon a gyermekemre, aki az ablakban ült. Szúnyoghálóval, amit amúgy akkor sem lehetett volna áttörni, ha egy 20 kilós tárgyat nekidobok. Annyi dolga volt, hogy ne hagyja, hogy beessen. A pelenkázó egy karnyújtásnyira volt az ablaktól. Természetesen a gyermekemről van szó, ezért teljesen igazából sose bíznám másra, szóval miközben pakoltam, meg a barát is beszélt hozzám, végig néztem őket. A gyermekem ügyes volt, elvolt, a lány viszont nem igazán figyelt másra, csak a kis mondandójára, ami amúgy nem volt valami extra, vagy fontos, csak aktuális dolgok, és hogy hogy reagált rájuk, de olyan, amit ő maga is elfelejt pár nap után. Természetesen semmi baj sem történt, de láttam, hogy ha a gyermekem borulna, akkor én lennék, aki elkapja, nem ő, ő csak a testével tartaná, ami véletlenül ott van. :)


Tudatosan el is merengtem, hogyan lehet valakinek ennyire semennyire felelősségérzete, hogy egy gyermeket bíznak rá, aki beeshet az ablakból, zuhanhat majdnem 1 métert, és nem figyel oda. Ahogy 2#, én sem neheztelek, se most se akkor, csak nagyon tudom sajnálni. Ez ugyanis azt is jelenti, hogy önmagára se figyel. Az élete káosz, mert ő belül káosz. Sose kértem meg többé semmire sem, ami felelősségteljes.

2023. márc. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!