Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy álomvilágban élek. Mit...

Egy álomvilágban élek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, lány. A fejemben elképzeltem a saját kis világomat, ahol 18 éves vagyok, nagyon jól nézek ki, álmaim férfija a barátom, aki szintén rohadt jól néz ki, sok barátom van, jó körülmények között élek, tehát egy szóval minden olyan tökéletes. Vagyis azért nem teljesen, szoktam oda képzelni vitákat, szerencsétlenségeket, hogy azért ne legyen tündérmese, hanem a való élet. És akkor ott élem a mindennapjaimat, abban az álomvilágban. Lefekvés előtt órákig tudok ezen gondolkozni, és amikor tehetem, felkelés után és még órákig az ágyban vagyok és álmodozok. Napközben is rengeteget hallgatok zenét, és gondolkozom. Mostanában egyre többször, régen csak lefekvés előtt szoktam. Sokszor tanórán is, és tanulni se tudok rendesen, mert egyszerűen nem tudok odafigyelni rá. És egyre jobban azt érzem, hogy nem akarok élni. A való életem olyan unalmas, és rossz. A családommal se jó a kapcsolatom, nem jók az anyagi körülmények, kevés barátom van, és nem vagyok túl szép se. Röviden nincs életkedvem. Mert tudom, hogy sose lesz olyan életem, mint amilyet elképzelek. Sose fogok úgy kinézni, sose lesz olyan barátom, ezért olyan szomorú vagyok. Nincs okom élni. Pedig én egyáltalán nem ez a fajta lány vagyok, aki olyan melankolikus és mindenben csak a rosszat látja. Én mindig is egy optimista, vidám lány voltam, aki minden rosszban meglátja a jót is, és aki élvezi az életet. Szeretek sportolni, főleg focizni, bár a szüleim nem engedik, hogy járjak rendes csapatba, szinte mindenre vevő vagyok, szeretek hülyülni, és minden érdekel. De minél jobban növök, annál jobban megy el ez az optimizmusom. Mit tegyek, hogy élvezzem az életemet, és ne csak folyton az álomvilágomra gondoljak? És ne legyek szomorú azért, mert ez nem így van a való életben és nem is lesz így? Bocsi, ha túl hosszúra sikeredett. A válaszokat köszönöm!

2017. jan. 9. 14:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem ki fogod noni, nyugi.


Elobb-utobb ra fogsz jonni hogy az eletben fontosabb dolgok is vannak mint az hogy ki hogyan nez ki.

2017. jan. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De ez nem csak a külsőről szól, n pontosan tudom, hogy vannak annál fontosabb dolgok, azokat csak példának írtam.
2017. jan. 9. 15:04
 3/13 anonim ***** válasza:
37%

14 eves vagy, elotted az elet. Minden lehetoseged megvan hogy megteremtsd magadnak a vagyott eletet. Tanulj, igyekezz, haladj elore. Legyenek celjaid.


Semmi baj az almodozassal, az a baj, ha azon kivul semmit sem csinalsz.

2017. jan. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
Ilyen álomvilágom nekem is van. Nem is egy...
2017. jan. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
31%
Nekem is volt ilyen álomvilág.
2017. jan. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
37%
Nem biztos, hogy kifog nőni belőle. Van egy 28 éves női rokon. Őt a való világ nem is érdekli. Elvegetál csak itt. Álmaiban él. Egyetemet, szakmát, munkát elbukta ez miatt. Párja nincs. Addig vess véget az álom világnak, ameddig tudsz. Nagyon elfajulhat.
2017. jan. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
31%
Még valami. Nem vagy koraszülött ? Náluk jellemző ez.
2017. jan. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem vagyok koraszülött :)
2017. jan. 9. 16:20
 9/13 anonim ***** válasza:
37%
Akkor most képzelj el a jelenlegi helyzetednél sokkal rosszabb álomvilágot! Mert úgy nem azt fogod látni, hogy mi az amiben rosszabb az életed hanem miben jobb. :) Barátkozz, legyél nyitott, tanulj, és egyszer neked is összejöhet az álomvilágod, csak nem pont így. De ha más világban éled az életed, akkor lemaradsz a saját tinikorodból, és ezeket az éveket sosem kapod vissza. Ha szeretnél, keress fel egy pszichológust, hátha tud segíteni. :)
2017. jan. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
De egyszerűen nem tudok kilépni belőle... Amikor tanulni próbálok akkor is... Már sokszor betegesnek érzem magam
2017. jan. 9. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!