Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek jó része ennyire...

Az emberek jó része ennyire társfüggő?

Figyelt kérdés
Unokatestvéremmel beszéltem pár éve és szakított a pasijával pár éves kapcsolat után, aztán azt mondta hogy sokáig nem volt pasija mert 8 hónapig senki nem volt. A nővéremnek is volt nem tudom hány pasija, aztán amikor összeveszett az egyikkel kellett neki pótlék. Rengetegen csinálják ezt. És itt vagyok én, akinek nem volt senkije csak általánosban kis iskolásként, és nem is vágyik barátnőre, de még barátokra sem manapság és legjobban egyedül érzi magát. Nem értem az embereket. 22/f
2023. márc. 3. 12:43
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Igen, az ember alapvetően társas lény.
2023. márc. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én kivétel vagyok.
2023. márc. 3. 12:46
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Én sem vagyok társfüggő, szuperül elvagyok egyedül.

N

2023. márc. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja, herótom van mikor előjön a téma vagy valaki beugat hogy "szerezz barátnőt". Hát mi köze bárkinek ehez? Én sem szólok bele az ő életébe!
2023. márc. 3. 12:56
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Teljesen érthető. Kinek mi a f@sz köze van hozzá? Miért nem foglalkozik mindenki a saját dolgával?

N

2023. márc. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ritka az-az ember, aki igazán szereti önmagát, nem egoista módon.

Ritka az-az ember, aki belátta, hogy igazán, csak magára alapozhat.

Mondjuk tapasztalatból írom, hogy az állatokra (kutya stb.) lehet alapozni.


Hogyan is várhatja el az ember, hogy a másik szeresse, hogyan is tudhatná mi az igazi szeretet, mikor még magát sem szereti.


Én jelenleg azon a szellemi szinten vagyok, hogy engem nem kell szeretni, nekem elég, ha a kutyát szerethetem.

Nincs elvárásom, hogy szeressenek.

2023. márc. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

6. Milyen igaz.

Először saját magadat kell szeretni és elfogadni, aztán majd jön a többi.

2023. márc. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberek többsége egyedül életképtelen, tehát mindig kell nekik valaki, aki simogatja az egójukat..vagy épp a csicskájuk.. Ha magukra maradnak, sérülhet az önbecsülésük. Ez frusztrálja őket. Mindig minden pillanatban kell nekik a visszacsatolás, megerősítés, hogy ők biza fontos emberek, vagy mi...
2023. márc. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én is így látom.

Számomra érthetetlen, hogy az ember miért vágyik (!) arra, hogy valaki mindig ott szuszogjon mellette az egyébként csendes, kényelmes otthonában, hogy valakire minden tekintettel kelljen lennie, hogy valakinek a háklijait el kelljen viselni.

Nekem volt kettő hosszabb kapcsolatom, de közte több év szünettel, illetve jelenleg is már több, mint két éve egyedülálló vagyok. Nem zárom ki a lehetőségét, hogy a jövőben ismét együtt fogok élni valakivel, de nem keresem aktívan a "társam", mert egyszerűen nincs rá igényem. A korábbiak is úgy jöttek össze, hogy véletlenül megismertem valakit, aki nagyon különleges volt, annyira, hogy egy rövid időre még a szabadságomról és függetlenségemről is hajlandó voltam lemondani a társaságáért. Aztán idővel már annyira kezdett hiányozni a szabad és háborítatlan életterem, hogy inkább lemondtam a társaságukról.

Amit el tudok képzelni, hogy sokkal egyszerűbb úgy programot szervezni, hogy nem kell azon gondolkozni, kivel menjél, hanem van egy fix ember, akit "magaddal rángathatsz", illetve sok embernek fontos a környezet visszacsatolása, és az egyedülléthez általában negatív jelzőket kapcsolnak, ha sokáig vagy egyedül, megkapod, hogy biztos baj van veled, biztos nem kellesz senkinek, stb.

2023. márc. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!