Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki fiatalan kövér, az valószí...

Aki fiatalan kövér, az valószínűleg idős korában is kövér marad?

Figyelt kérdés

2023. márc. 7. 19:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*fiatalon
2023. márc. 7. 19:02
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Ennek semmi köze a korhoz. Mennyit tudsz a kalóriaszámolásról? Aki kövér, az azért kövér, mert fizikai aktivitásán felüli kalóriabevitelt zabál tartósan. Ha fizikai aktivitásodnak megfelelő a kalóriabeviteledet, akkor tök mindegy, hány éves vagy, nem leszel kövér.
2023. márc. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

van aki genetikailag hajlamosabb a kövérségre, pl pajzsmirigy túltengés és hasonlók. Ismerek olyat, aki nem eszik annyit mint egy viziló, mégis akkora, és meg van ennek az ellenkezője is, annyit eszik mint egy ló, és olyan mint egy gebe.


Én nem vagyok kövér, csak úgy érdekel a téma.

2023. márc. 7. 19:14
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Állítólag Palik László is kövér volt 18 éves koráig, most meg milyen vézna...
2023. márc. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
és mi van azokkal, akik kövérek maradnak 30 éves koruig?
2023. márc. 7. 19:25
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem TESZNEK ELLENE, addig kövérek maradnak.

Ha KOMOLYAN normáls súlyt akarnak elérni, akkor meg tudják csinálni.

Persze, akik mindig találnak valamit. amivel megmagyarázzák, miért nem lehet, azoknak nem fog menni.

Genetikai kövérség NINCS, ha valaki hajlamosabb a híásra, annak kicsit jobban kell figyelni magára.

Ha valakinek gond van a pajzsmirigyével, az kezelhetö, a fogyásnak nem akadálya.

Aki meg 30 éves koráig kövér volt, annak éppen ideje elkezdeni változtatni ezen.

2023. márc. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Csupán étrend kérdése, nagyon kevés az aki egészségügyi okból nem tud lefogyni. Az embereknek elsősorban nem alkatuk van hanem inkább étvágyuk, evési szokásaik...
2023. márc. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Remélem, nekik is sikerülhet. :)


Én a jövő hónapban leszek harminc, és februárban kezdtem komoly életmódváltásba. Voltam 120 kg fölött is, február eleje óta pedig 113-ról lementem 108-ra.


Amúgy nagyon fiatal gyerekként vézna voltam, aztán teletömtek mindenféle étvágynövelő gyógyszerekkel, merthogy "miért nem eszik rendesen az a gyerek". Meg is híztam, általános iskolában felsőben már kövér gyerek voltam. Többször megpróbáltam lefogyni, de igazán sehogy sem sikerült.

Időközben pajzsmirigy betegséget diagnosztizáltak nálam, tulajdonképpen tavaly kezdtem el rendesen szedni rá a gyógyszert, és a legutóbbi vérképem szerint már rendben van a tsh-m. Szerintem ezért is megy most könnyebben. Bár céltudatosabb is vagyok most. :)

2023. márc. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

"van aki genetikailag hajlamosabb a kövérségre"

Nem, bizonyítottan nincs ilyen hajlam.

"pajzsmirigy túltengés"

Nincs ilyen betegség. Ijesztően nincs semmilyen biológia tudásod. Valószínűleg a pajzsmirigy túlműködésre gondolsz, de az az alacsony TSH szint miatt pont, hogy segíti a fogyást, ergo a pajzsmirigy alulműködés az a kórkép, ami képes problémát okozni fogyás szempontjából, azonban itt is arról van szó, hogy egy pajzsmirigy alulműködéssel küzdő egyén alapanyagcsere szintje maximum 200-300 kalóriás különbség mutat egy egészséges egyén BMR-jéhez képest. Magyarul ha kalóriadeficitben vagy, akkor fogyni fogsz, tök mindegy, hogy a vérvételen mit mutat a pajzsmirigyed, vagy hogy hány éves vagy.

2023. márc. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Valószínűleg igen. Én nagyon sovány voltam alsóban, aztán kamasz koromban már kövér. Egész életemben súlyproblémákkal küzdök.
2023. márc. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!