Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is úgy van vele hogy az...

Más is úgy van vele hogy az egyetlen értelmes életcél a világ elpusztítása, az élet és az undorító születés-szenvedés-halál körforgás megszüntetése?

Figyelt kérdés
Más is érzi úgy hogy csupán azért született ebbe az undorító létezésbe hogy annak végetvethessen? A baktériumi szintig minden élőlényt el kellene pusztítani illetve az élet jövőbeli újra kialakulását teljesen ellehetetleníteni. A létezésünk teljesen véletlen kialakult rossz vicc. A DNS vezérel minket melynek egyetlen célja önmagának a megsokszorosítása. Az élet egy kegyetlen harc a fennmaradásért, a létezés pedig teljesen közömbös a szenvedéseink, érzelmeink iránt. Az élőlények pedig az ösztöntől vezérelve csak szaporodnak és szaporodnak tovább, fenntartva ezzel ezt az undorító körforgást.

2023. márc. 15. 12:21
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Amúgy nem kell hogy az egész emberiség beálljon az ügy mögé, számtalan olyan forradalom volt már amikor egy elszánt kissebség erőltette az akaratát a passzív többségre pl bolsevik forradalom, amerikai és francia forradalom. A nanobot apokalipszishoz meg végképp elég pár darab elszánt tudós és mérnök. Persze ha rajtakapnának nem lenne jó vége de amint már mondtam ez az egyetlen értelmes cél van a létezésben és rohadtul nem érdekelne ha megölnének mivel már kb most is naponta gondolkodok az öngyilkosságon. Szerintem meg ők az elmebetegek hogy ennyire vehemensen fenn akarják tartani ezt az undorító, szenvedéssel teli, értelmetlen körforgást. Ezeknek a lények szerint azokért az apró örömökért cserébe amiket kapnak az életben megéri az élete 90%-át ledolgozni, megéri rákban meghalni, megéri pontenciálisan lenyomorodni, megéri az utódjaira rákényszeríteni mindezeket a kockázatokat, szenvedéseket csak mert ő annyira akar szaporodni. Még ha csak nagy fájdalmasan is sikerülne kiírtani az összes életet még akkor is végtelenszer több szenvedéstől kímélnénk meg az összes tudatos lényt.
2023. ápr. 14. 07:38
 12/16 anonim ***** válasza:
83%

Borzalmas amiket leírtál, ennek ellenére nem tudok vitatkozni veled, ez így van ez a biológiai lét, ez így alakult ki, azért hogy élhessünk megeszünk minden ehetőt, növényeket, állatokat, azok is megeszik egymást, mint egy horrorfilben, valahogy cél nélkülinek tűnik az egész, hacsak nem az a cél, hogy mindenki szenvedjen.

Ennek ellenére azt mondom próbálj valami örömöt találni az életben, amíg még lehet, közhelyesnek tűnik de nincs jobb ötletem.

Meg kell próbálni elvonatkoztatni ezektől a dolgoktól, mert aztán tényleg elmegyogyóba kerülsz, pláne ha öngyilkossági gondolataid is vannak, függetlenül attól, hogy igazd van vagy sem, ez őket nem fogja érdekelni, ha egy pszichiáter elolvasná amiket itt leírtál, egyből beutalna zártosztályra, vigyázz kinek mit beszélsz, még baráti társaságodban is.

Igazából nem tudok mit mondani, sok mindenben egyetértek, szomorú dolgok ezek, és nincs igazábol megoldása.

2023. ápr. 15. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
6%
Miért annyira rossz szenvedni? Nem lehetne valamiféle egyensúlyként megélni? Többnek vagy kevesebbnek éreznéd magad úgy?
2023. ápr. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
38%

Kevesen látják így az igazságot a létezés borzalmával kapcsolatban, és abszolút értem az érveidet is, de sajnos ez sem megoldás. Az életet nem lehet kiirtani, újra kialakulna, legfeljebb térben és időben máshol. Végtelen, ahogy a szenvedés, és az öröm is.

Olvass Nietzshe-t, a folyamatos fejlődés mint cél megvalósíthatóbb.

2023. júl. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Valami ***** válasza:
65%
Nem egy Scifi filmben élünk ahol te vagy az elkeseredett hős ezért előjön villian arc-od. Ezek egyáltalán nem normális gondolatok sőt elmebeteg. Látom az írásodon hogy tanult ember vagy és beszéltél az egyetemről is. Miért nem azon gondolkodz hogy lehet az életet jobbá tenni, miért másoknak akarsz ártani? Én a helyedben megtalálnám a boldogságot nem egy olyan szabadkőműves projekten dolgoznék ami nem fog sikerülni és erre elpazarolnám az egész életem.
2023. júl. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

#kérdezō!

Szabi te vagy az?

nov. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!