Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lett divat mostanában a...

Miért lett divat mostanában a bunyó a repülőkön?

Figyelt kérdés

Régebben 10-15-20+ éve nem nagyon volt ilyen vagy egyáltalán nem. Most meg rendszeresen hallani róla, hogy őrjöngő utas a repülőn, verekedés tört ki a repülőn stb.

Ezt nem lehet pl. Az alkohollal magyarázni, bár nyilván az is van benne, de régebben is iszogattak az emberek a repülőn, mégse történtek ilyenek.

Ez azért lehet, mert a társadalmilag alacsonyabb rangú emberek is egyre jobban élnek, s régebben nekik nem volt lehetőségük repkedni?



2023. ápr. 4. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem igen; eddig azok mentek, akiknek volt pénze bőven (bár a pénzesség nem garancia arra, hogy valaki ne legyen bunkó..) Mostanában pedig szinte bárkinek elérhető a repülés. É hetvenkedhetnek, hogy nekik erre is telik. És azt csinálhatnak, amit akarnak, mert "megfizették"
2023. ápr. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A másik ok, hogy mindenki 0-24 seggig van a telefonban, és minden szarságot azonnal kameráznak. Nem a verekedés több, hanem a telefonos zombik.
2023. ápr. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Fapados légitársaságoknál néha olcsóbban fogtam ki egy repjegyet valamelyik nyugat-európai városba, mint amennyiért MÁV-val meglátogatnám a rokonokat.

Tetszik, vagy sem, az ár egy szűrő. A vagyonosabb réteg nem fog ökölharcot vívni. Lehet, hogy seggfej módon viselkedik, lehet, hogy karen, lehet, hogy összeveszik mindenkivel, de megtartja a konfliktust verbális szinten. A proli meg üt, mert ezt ismeri, hát őt is ütötték gyerekkorában.

Mielőtt nagyon nekem esnétek, én is proli vagyok, nem keresek sokat, és nagyon örülök az olcsó repülőjegynek, hogy ennek köszönhetően én is tudok világot látni. Ja, és nem verekszem a repülőn - se. De attól még ez tény, a legtöbb proli ilyen Mónika-show szinten fogja kezelni a nézeteltéréseket.

2023. ápr. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első egyébként nagyon jót mondott, kamaszkoromban végig egy üdülőhely éttermében dolgoztam nyaranta, és már ott is feltűnt ez a jelenség, hogy Apa jön (először a sörhas jön, aztán Apa), és hiába vagy kedves, hiába mosolyogsz, hiába volt jó minden Apa egész évben erre spórolt, neki most meg kell mutatnia a családnak, hogy ő itt a kiskirály. Ezért valamibe mindenképp bele fog kötni, valamit mindenképp sérelmezni fog, és nem tudsz neki annyi kompenzációt adni, hogy azzal meg legyen elégedve, mindenképpen legalább a pincért földig kell aláznia, hogy a családja lássa, hogy ő aztán valaki, meg hogy ő is érezze, hogy nem hiába gürcölt egész évben három műszakban, a főnök előtt lesütött szemmel, ő most erre az egy hétre valaki lehet. Aztán, ha egyikünk-másikunk megunta ezt, és normálisan helyretette a tagot, akkor jött a bunyó, mert bizonyítania kellett magának, meg a családnak. Ótvar.
2023. ápr. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#3


Nem a pénztől lesz valaki proli vagy nem proli.

A prolik nem mindig szegények, létezik pénzes proli is. S a középosztály sem mindig jómódú. Vegyünk pl. Egy pedagógust. Azokra nem jellemző, hogy pénzesek legyenek, de viselkedni azért tudnak.

A prolikra meg sokkal inkább jellemző, a kultúrális szegénység és a primitívség.

2023. ápr. 6. 19:21
 6/6 A kérdező kommentje:

#4


Ez jellemző az alsó társadalmi osztályokra, de ők spórolt pénzen inkább külföldön nyaralnak. Belföldön kizárólag SZÉP-kártyával wellnesselnek illetve zabálnak. Mert kapják a gyárban.

2023. ápr. 6. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!