Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért köszönnek rá az emberek...

Miért köszönnek rá az emberek vadidegenekre az utcán?

Figyelt kérdés
Nem mondom hogy gyakran, de azért már egy párszor előfordult, hogy random sétálok az utcán és eljön velem szemben valaki, és rámköszön. Most délután is ez történt, és felmerül bennem a kérdés, hogy miért? És nem is az hogy megáll, mert meg akar kérdezni valamit, hanem csak szia, és továbbmegy. Nem értem, idegenek vagyunk.

2023. ápr. 5. 14:17
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Vagy csak rossz az arcmemóriád (mint nekem), idegenek nem szoktak köszöngetni.
2023. ápr. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
Ha nő vagy és férfiak köszönnek rád, akkor vmiféle primitív okból számukra ez annyit tesz, hogy "teccő"
2023. ápr. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Összekevernek valakivel.
2023. ápr. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Összekevert valakivel.
2023. ápr. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
És ilyenkor te miért nem kérdezed meg, hogy "bocsi, de ismerjük egymást?"
2023. ápr. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Pl hasonlítasz valakire.
2023. ápr. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
13%
Celeb vagy.
2023. ápr. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Láttam már olyan lányt aki megszólalásig hasonlít a legjobb barátnőmre. Ha nem tudnám hogy az ország másik felén él, már legalább egy emberrel összekevertem volna. Lehet ők is azt hitték, hogy ismerőst látnak.
2023. ápr. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6%

Kulturált emberek körében szokás mindenkinek illedelmesen köszönni!

A nagy városokban a bunkó, proli emberek gőgösen mennek el egymás mellett.

Nagy házakban, közös épületekben, nagy irodaházakban illik udvariasan köszönni egymásnak, mert emberek vagyunk és tiszteljük egymást, mivel ők is emberek.

Vidéken viccesen úgy nevelték a gyerekeket, "Köszönj mindenkinek, mert nem tudhatod hogy valójában kik a szüleid!"

Mindig a fiatalabbak köszönnek először és a köszönést fogadni kell. Aki nem köszön vissza, az bunkó-proli vagy süket.

2023. ápr. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kivárosról-, vagy nagyvárosról van szó, vagy faluról? A kisváros-falu vonallon gyakori, hogy ezt művelik, régen is ez volt. Ha város? Akkor az előttem említetteken kívűl lehet ismerkedni akarnak veled.
2023. ápr. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!