Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az ilyen emberek hogyan nem...

Az ilyen emberek hogyan nem zavarják saját magukat?

Figyelt kérdés
Aki utazott már tömegközlekedésen, szinte biztos vagyok benne, hogy találkozott már ilyennel :D Vannak, akik olyan mennyiségű parfümöt/dezodort/nem tudom mit fújnak magukra, hogy már méterekről érzem a szagukat. Ha pedig a közelembe jönnek, akkor szabályosan rosszul leszek, megfájdul a fejem, eltompulnak az érzékeim, hányingerem lesz, stb, mert annyira erőteljes a szaguk. Mikor egy ilyen pali ült le mellém, kb 10 percig bírtam, míg végül teljesen elkábultam, és elaludtam. Szóval az ilyen emberek miért immunisak saját magukra? Értem hogy az én reakcióm elég drasztikus, de szerintem egy normális embert, ha nem is lesz rosszul, azért minimum zavarnia kéne egy ilyen erős szagnak. Főleg hogy ők folyamatosan abban vannak, egész nap.

2023. ápr. 15. 12:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%

Most gondolj bele aki 150 kg felett van,nyáron főleg.


Valahogy el kell nyomni azt az izzadt szagot amíg emberek közt van.

2023. ápr. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A szaglóérzékeink fáradnak el leghamarabb minden érzékszervünk közül. Ezért gyakorlatilag senki nem érzi a saját szagát. Akármilyen erős szaggal indul el valaki, rövid idő múlva hozzászokik az orra és egész nap nem érzi a saját szagát.
2023. ápr. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Uszodában ezek az erős illatok méginkább terjednek, szétterülnek a vízen és szinte megfojtanak.
2023. ápr. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

1x én is befújtam magam valami apropóból, egy halál ellenszenves csaj eljátszotta kb a hattyú halálát, amikor mellé álltam, ő meg ült.

Kedvem lett volna elküldeni a k. anyjába.

Pedig nem volt erős szag, más észre se vette, bnőm nem szólt semmit sosem.

2023. ápr. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
De nem vagyunk egyformák, én például a zajokra vagyok érzékeny. Más meg sem rezdül én meg kb infarktust kapok egy-egy váratlan erősebb effekttől.
2023. ápr. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan jó a szaglásuk. Én COVID után, amikor már jött vissza a szaglásom vettem észre, hogy a normál 2 spricc helyett már vagy az 5.-nél tartottam a fújásban és még mindig csak tompán éreztem az illatot. Ekkor tudatosult, hogy túltolhatom. Na, másnak meg ez az alapállapota, hogy tompábban érzi az illatokat.
2023. ápr. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Erre van egy japán kifejezés, ami a "sumehara". Ezt a szót angolból vették át és rövidítették le, szó szerint "smell harassment" a jelentése.


Az a durva hogy Japánban annyira toleránsak az emberek, hogy rendesen még arra is odafigyelnek hogy normális mennyiségű illatszereket használjanak.


Mert ez is egy létező dolog és én férfiként egyet is értek a kérdezővel, valaki egyszerűen képtelen normálisan használni az illatszereket.

Én is különben az ilyen erős mű-illatokra eléggé érzékeny vagyok, kis mennyiségben kellemes lenne, de amikor levegő helyett ezt kell belélegezni a buszon, hát én is rosszul leszek perceken belül, pláne ha a nyári hőségben történik ez.

2023. ápr. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez mégis jobb, mint a hónaljkutyák vonításánakk az illata.
2023. ápr. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ő úgy van vele, hogy a testszaga jobban zavarna téged/másokat; és akkor így elégedett magával, nyugodt; miin3ndent megtett, hog3y 3ne zavarjon másokat; más közlekedőket az ottlétével.3
2023. ápr. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem két féle ember van, az egyik mindig izzadtnak érzi magát, akkor is, ha nem az, a másik akkor sem érzi, hogy büdös, ha 100 méteres körzetben mindenki rosszul van tőle.

Nekem is van olyan ismerősöm, akinek szóltam, hogy borzasztó sok kölnit locsol magára, és ő meg volt lepődve, mert egyáltalán nem érezte.

2023. ápr. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!