Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyetemisták, ti mennyiből és...

Egyetemisták, ti mennyiből és miket kajáltok? Olyanokat kérdezek, akik csak diákmelóznak mellette vagy szülői támogatásból léteznek?

Figyelt kérdés

Szeptembertől egyetemista leszek és eléggé érdekel, hogy mennyi kiadással bír ez. A szüleim havi 100.000 ezernél többet nemigen tudnak majd rámszánni. Ha felvesznek a koliba, akkor sima ügy, de a helyzetemből kifolyólag valószínűleg majd szobát kell bérelnem. Árakat nézve 50-70 ezerbe fog az fájni. Kiindulási pontnak nézzük a rosszabb, 70-es kategóriát. 30-ból hogyan lehet megkajálni?😂🤷🏼‍♀️

Kis diákmelót is tervezek mellette, de max heti 20 óra fog szerintem beleférni. Azt meg egyéb igényeimre tervezem majd költeni. (Szórakozás, ruha, pipere stb.)


2023. ápr. 15. 21:50
 1/6 A kérdező kommentje:
* 100 ezernél. 😂
2023. ápr. 15. 21:50
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

100k-t kapok a szüleimtől, ebből épp kijövök. A diákmunkás fiztumat meg az ösztöndíjamat félre tudom tenni (kb 250k). A szüleim jómódúak, ragaszkodtak hozzá, hogy amíg tanulok, támogatnak anyagilag, hogy csak akkor dolgozzak, ha szeretnék.

Kolis vagyok és nem Budapest. Főzök általában.


2 éve kijöttem 40k-ból. Kolidíj, edzés stb mindennel együtt.

2023. ápr. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koli+edzés+kaja 40-ből?😱
2023. ápr. 15. 22:16
 4/6 A kérdező kommentje:
Én sem Bp-re megyek,ha felvesznek az első helyre, hanem Szegedre.
2023. ápr. 15. 22:17
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem annó nem tudtak támogatni. Dolgoztam és kaptam valamennyi ösztöndíjat ill valamennyi szoctámot is. Szendvicset ettem sokszor, ill főztem olcsóbb ételeket. Szórakozásra nem költöttem. Igazából amúgy is olyan hobbiaim vannak, amihez nem nagyon kell pénz.
2023. ápr. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

pár éve mikor elkezdtem az egyetemet akkor kijöttem, 50kból kaja és pipere ügyileg, úgy, hogy sok mindenből saját márkás dolgot vettem a boltban, de azért nem a leggagyibb párizsin éltem és nagyrészt magamra főztem, néha ültem be valahova

ez az életmód idénre havi 80kra emelkedett legalább, úgyhogy szerintem 30ból ezt sehogy

2023. ápr. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!