Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Titeket felvettek diákmelózni...

Titeket felvettek diákmelózni 15-16 évesen?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom 15 éves kortól lehet dolgozni, de csak nyáriszünetben, 16 éves kortól pedig már suliidőben is. Nos, én kihagytam a lehetőséget 15 éves, most hogy 16 éves lettem jelentkeztem H&M-be, hasonló ruhaboltokba. Itt egy fokkal jobb a fizetés. Egyikbe se vettek fel, azt mondták fiatal vagyok, viszont úgy hírdetik hogy már 16 éves kortól lehet jönni (amikor ezt szoba hoztam akkor ráfogták valami másra, amiatt nem vehetnek fel). Mivel már feladtam, ezért fogok jelentkezni a Tescoba, Mekibe, oda csak felvesznek.

Titeket/ismerősötöket vettek fel ennyi idősen? Hova?


2020. máj. 1. 17:31
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Illetve ha dolgoztatok 15 évesen nyáron, akkor hol?
2020. máj. 1. 17:32
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, engem is elhajtottak mindenhonnan azzal, hogy tul fiatal vagyok.

Szerintem masok csak protekcioval vagy nagyon nagy szerencsevel

tudnak 16 ev alatt dolgozni.

2020. máj. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Engemet se nagyon vettek fel sehova 16 évesen. Cssk feketében tudtam melózni. 18 évesen viszont azonnal felvettek adminisztrációsnak egy vegyészeti gyárba, majd utána tovább alkalmaztak alapanyagszállító sofőrnek mivel hiányuk volt belőle. (persze kellett hozzá jogsi, de egy nyáron 600 ezret zsebre tettem) 18 alatt sajnos nehéz bárhova bejutni :(
2020. máj. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

15 évesen és szülöi engedéjjel mentem

Am raktárba jól fizetnek 1300-1500 is lehet az órabér csak hát na fizikai munka de egx skma cinkézö melot is megfizetnek ha 6 orában dolgozhatsz az is megéri. Ahogy idősebb lettem mentem más területekre is dolgozni meh bekapcsoltam a szakmát is gyakornoki munka stb.

Aztán meg lett a rendes állás

23/N

2020. máj. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
15 évesen egy gyárba felvettek minket a csomagoló részlegre(semmi tudást nem igénylő összeszerelésszerű dolgok) minimális fizu 3 hét 70k(nem melo-diakos)
2020. máj. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%
legálisan nem
2020. máj. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én is próbálkoztam annó, de mikor már 18 voltam csak akkor hívtak be egy normális hosszabb idejű (értsd egy két hónap folyamatos) melóra. Viszont egyik volt munkahelyemen nyáron vettek fel fiatal forma diák srácokat nyáron.
2020. máj. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#6 Miért ne vehetnének?
2020. máj. 1. 18:22
 9/14 anonim ***** válasza:
#8 úgy értettem hogy legálisan én nem dolgoztam 15-16 évesen. mivel ezt kérdezted
2020. máj. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
De akkor miért mondják hogy már 15 éves kortól lehet, ha ezt nem teszik lehetővé?
2020. máj. 1. 19:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!