Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Én élek egy parallel világban,...

Én élek egy parallel világban, vagy tényleg ilyen magas életszínvonalon élünk?

Figyelt kérdés

Nézem Osváth Zsolt legutóbbi videóját, nekem semmi bajom vele, és mondja hogy az éttermében már csak kedd-csütörtök 13 és 16 óra között lehet asztalt foglalni, mert a hétvége teltházas.


Megnéztem az étlapot kíváncsiságból. Egy hamburger sült krumplival 4000 forinttól indul, egy desszert 2000 és egy üdítő 700+ forint.



Tényleg teltházas Budapesten egy olyan hamburgeres étterem, ahol 7-8000 forint/fő egy étkezés? (Gondolom szervízdíj is van.)


2023. ápr. 17. 21:02
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Szerintem pont ez az a hely, ahova turista nem jár. (Kivéve talán az elveszett buli után a Nagymező utcában szédelgő fiatalt.)



Szerintem a turisták inkább járnak a nyílt helyekre, ami a szemük előtt van: Duna part, Fővám tér, Kálvin tér, Váci utca, Deák tér, Kossuth tér körüli helyek stb.

2023. ápr. 18. 06:43
 12/19 anonim ***** válasza:
Láttad már az éttermét? Nem egy lepukkant sarki kifőzde menzás kajákkal. Egyébként nemrég voltak kint rendezvényen, az ő áraik voltak egyedül reálisak az ételekhez képest, amiket kínáltak, és minden vásárló kapott az éttermükbe kedvezménykupont, gondolom, azzal is mennek emberek.
2023. ápr. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Sok helyen lehet fizetni SZÉP kártyával is, amit a béren felül kap a dolgozó, szállás, étterem, ahol tudok, én is azzal fizetek. Évi 450 ezer nettóig kedvezményesen adózik, nálunk egy összegben is kikérhető, van olyan kollégám, aki így szokta kérni, nekem havi bontásban utalják.
2023. ápr. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
30%

Hehehe.

Épp most van a Telexen egy cikk arról, hogy mi van a hazai turizmussal.

Egyik mondatban kiderül, hogy az ország élhetetlen, majd ecseteli, hogy az éven többször is volt/lesz nyaralni, illetve az ismerősei, barátai is😂😂😂

2023. ápr. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én idén háromszor utazok el, augusztusban 3 éjszakára, októberben 2 éjszakára, szilveszterkor 2 éjszakára, a 3 összesen 127 ezer Ft 1 felnőttre + 1 kutyára, a nyári szállásban reggeli is van, a többi teljesen önellátó, az egészet SZÉP kártyáról fizettem ki előre, csak SZÉP kártyával fizetek szállást. Én fizetnék szívesen kevesebbet is, de nagyon felmentek az árak, már egy hétre nem is utazok el sehova, mert az nem fér bele a keretbe, és étkezésre is akarok a SZÉP kártyáról költeni. Egyébként az októberi utazásomat nem terveztem korábban, csak van egy hely, amit meg akarok nézni, és akkor van esély rá, hogy nem lesz nagy nyüzsgés. Jövőre nem biztos, hogy el fogok utazni egyáltalán bárhova is, ahogy emelkednek az árak. Az augusztusi és a szilveszteri lenne fontos, hogy valami csendesebb helyre el tudjak vonulni.
2023. ápr. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Én szarul keresek, nettó 230, ez tavaly 215 volt, mégis én viszonylag rendszeresen járok ilyen helyekre, pedig albérletet is fizetek Bp-n (nem egyedül). Ki mire költ. Kocsi nincs, gyerek nincs, ruhákat nem veszek max ritkán és akkor is olcsó helyről, nem sminkelek, nincs sok pénzbe kerülő hobbim. Én is voltam már ebben a bisztróban, jó hely :D És nem túl nagy, ha a teraszt nem számoljuk bele mert nincs jó idő akkor alig van hely.
2023. ápr. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Utolsó.. Azt hogyan :O


Albérlet számlákkal 150 ha csak egy kis garzon rosszabb helyen, bérlet 10e, kaja minimum 40e és akkor még nem vettél magadnak sampont, szappant, fogkrémet, tisztítószert, esetleg valami vitamint/gyógyszert stb. ??

2023. ápr. 30. 10:11
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Párkapcsolatban élek :D 95 ezer volt eddig a legtöbb amit fizettem albi+rezsi feléért. Kaját meg egyéb tisztálkodó, tisztító szereket nem számoltam ki, legyen mondjuk 70, párom fizet bele többet mert ő jobban keres. Bérlet 10. Aztán jöhet a szórakozás ami mindig más. De félretett pénzem is van ha váratlan kiadás van ahhoz is lehet nyúlni.


Ja és ez szerintem nem minősül eltartásnak mielőtt valaki írja :D

2023. ápr. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy sok turista nézi a tripadvisort meg hasonlókat, ha egy helyet felkapnak, mennek csőstül.
2023. ápr. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!