Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerinted melyek azok a...

Szerinted melyek azok a hagyományok/szokások, amelyek nagyon irracionálisak, értelmetlenek? Miért?

Figyelt kérdés
Én a borravaló adást nem értettem sosem, mármint azt, hogy van ahol el is várják, hogy hagyj ott pár ezer forintot a pincérnek, és vérig vannak sértőtdve, ha mégsem teszel így. Az más nyilván, ha egy pincér nagyon udvarias, segítőkész és meg is érdemli a borravalót, számomra csak az irracionális, hogy ezt egyes helyeken miért várják el

2023. ápr. 18. 15:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%

Pl. a kereszténység önmagában. De ami hasonló példa:

- Valentin-nap: ha egy kapcsolatot akarunk ünnepelni, van évforduló, házassági évforduló, mi szükség ilyen személytelen vacakra?

- a gyereknek a szülő nevét adni: minek?


A borravaló meg nem lenne hülyeség pincéreknél, ahol számít a felszolgálás is, illetve a fizetést, viszont két baj van vele:

- abszurd, hogy több borravalót kap az, aki szarvasgombával ízesített libamájat hoz, mint aki rántotsajtot sült krumplival, csak azért, mert előbbi drágább étel

- hülyeség, hogy már mindenkinek kell borravalót adni, pl. már ha egy korsó sört adnak a pultnál, akkor ott is felajánlják a borravaló lehetőségét, pedig a világon semmi nincs mögötte. És akkor még nem beszéltünk a fodrászról, kozmetikusról...

Szóval rendben lenne, de lehetne racionálisabban is csinálni. Arról nem beszélve, hogy amíg kézpénzzel fizettek az emberek elsősorban, a borravalónak nem volt nyoma, mehetett zsebbe.

2023. ápr. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
28%
az összes
2023. ápr. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
borravalo, halapenz, korulmeteles (amikor nincs egeszegugyi oka)
2023. ápr. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
45%

Karácsony

Húsvét

Pünkösd

Szilveszter

Születésnap

Névnap

Valentin nap

Nemzeti ünnepek (minden évben ugyanaz, wtf)

Temetési szertartás

Esküvő utáni "lakodalom"

Stb...

2023. ápr. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%
szalagavató, ballagás, stb
2023. ápr. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
64%

- borravaló szerintem is

- valamiért sok munkahelyen az a szokás, hogy a szülinapos/névnapos ember hoz sütit a többieknek és nem fordítva

- eleve a névnap, felköszöntéssel, ünnepléssel együtt

- ha új belépő vagy, vagy ha elmész a cégtől, akkor is vigyél sütit, mert ha nem, bunkó parasztnak számítasz

- csapatépítők, céges karácsony - főleg névhúzásos ajándékozással együtt

- karácsonyi rokonvizit, ha kihagyod, természetesen aNTIszociális (mert az aszociális szót nem ismerik) vagy

- szalagavató, bankett

2023. ápr. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
51%
ja tenyelg a nevnapot se ertem/szeretem/tartom
2023. ápr. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Hú mennyi megkeseredett ember..
2023. ápr. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
64%
Tüsszentéskor az "egészségedre" kívánság.
2023. ápr. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%
Hogy a rokonoknak fejet hajtunk azért, amiért egy idegent elküldtünk volna a qrva anyjába - csak azért, mert rokonok.
2023. ápr. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!