Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gáz, ha egyetem helyett...

Gáz, ha egyetem helyett inkább szakmát választottam?

Figyelt kérdés
Jó tanuló voltam, 1 évet egyetemen is eltöltöttem, jó eredményeket is értem el, de egyszerűen nem akartam olyat tovább folytatni, ami egyáltalán nem érdekelt már. Így inkább elmentem szakmát tanulni, ami mellesleges a mai napig érdekel, ebben dolgozom. A szüleim szerint viszont hiba volt otthagyni az egyetemet, nem vagyok kitartó, stb. Tehát kapom rendesen a magamét. Most ez tényleg ennyire gáz. Nem láttam hosszabbtávon értelmét csak azért szenvedni az egyetemen, hogy legyen egy nyamvadt papírom, ami feljogosított volna arra, hogy 8-4-ig dolgozzak valami irodában.
2023. máj. 4. 12:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez a te saját harcod. A választ a kérdésre mindenki saját értékrendje szerint dönti el. De neked akkor is az lesz fontos, hogy Te mit szeretsz és mit gondolsz magadról.
2023. máj. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%
Számtalan cégvezetőnek nincs diplomája mégis az egész céget uralják.
2023. máj. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

Nem gáz!


és milyen szakmád lett végül?


Egyébként levelezőn még bármikor befejezheted az egyetemet, ha mégis meggondolnád magad és szeretnél egy papírt, hogy a szüleid megnyugodjanak.

2023. máj. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Autószerelő. Tanáriról váltottam.
2023. máj. 4. 13:03
 5/21 anonim ***** válasza:
84%
4-es: szerintem nagyon jó döntést hoztál! :)
2023. máj. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
szerintem csak az a gáz, hogy van szakmád, amit szeretsz, értesz hozzá, és még mindig azon aggódsz, hogy mit fognak szólni az "értelmiségiek", ha kiderül hogy csilivili papírszerzés helyett te inkább tanultál valami hasznosat.
2023. máj. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem gáz mert később nehezebb lesz tanulni, ha mégis kéne az a diploma, testileg is le lehet robbanni a szakmunkákban. De még az autószerelő talán a szakmunkák közül a jobb választás volt, a többi tényleg taccsra vág testileg és idegileg.
2023. máj. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy jó, ha van minden. És ha már egy évet letoltál jó eredménnyel, akkor érthető, hogy a szüleid nem értik, miért nem fejezted már be.

Nyilván kínszenvedés olyasmit tanulni, ami nem érdekel.


Az autószerelőivel boldog vagy, és ez a lényeg!


Hallottam olyat, akinek a szülei nyomatták a gyereket egyetemre, aztán a vörös diplomájával végül a pszichiátrián kötött ki, mert annyira kikészült a lány.


Szerintem örülj, hogy te azt dolgozhatod, amit szeretsz és ne foglalkozz mások véleményével!


Később nehezebb lediplomázni, ez igaz.


De érettebb fejjel más szemszögből, munkatapasztalattal akár még előnyben is lehetsz, ha később mégis úgy döntesz, hogy tovább tanulsz - akár műszaki vonalon.

2023. máj. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
8. Nem voltam jó matekból. ☹️
2023. máj. 4. 13:36
 10/21 anonim ***** válasza:
39%

Majd akkor leszel igazán felnőtt, ha nem azzal foglalkozol, mi a gáz.


Egyébként legyen konkrét célod, és akkor a szüleidnek sincs oka aggódni.

2023. máj. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!