Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy találjam meg újra a...

Hogy találjam meg újra a motivációt a választott szakterületem iránt?

Figyelt kérdés
Jövőre leszek végzős az egyetemen és úgy érzem nagyon kikopott belőlem az az érzés, mikor elsős gólyaként, talán kis túlzással, de csillogó szemekkel elkezdtem az egyetemet. Gondolván, hogy majd csak azt tudom tanulni ami engem érdekel. Ahogy teltek az évek mindig egyre nehezebben vettem rá magam, hogy megírjak egy beadandót, készüljek egy vizsgára.

2023. ápr. 10. 15:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Emlékszel arra, hogy mi tetszett neked akkor annyira? Mi érdekelt téged annyira benne? Próbálj meg az érzés mögé nézni, hogy mi okozta pontosan, majd éld át újra azt a lelkesedést, amit akkor éreztél, hátha csak frissíteni kell, mert megkopott!


Az is lehet, hogy a semmit nem tudás izgalmát felváltotta a tudás és a rejtély így elszállt, és a valóság tán még kiábrándítóbb is. Lehet?


Az is lehet, hogy bizonyos konkrét nehézségeid oltották ki a lelkesedésed, én is voltam így, úgyhogy tudom, hogy miről beszélek, konkrétan a szakmám nehézségei ijesztettek el a szakmámtól ahelyett, hogy profibbra képezzem magam, amíg rá nem eszméltem erre, és bár a kimaradt tanulóéveket nehéz sok év kihagyása után pótolni, de nem lehetetlen.


Lehet, hogy konkrétan csak az rémít meg téged, hogy lassan közeledsz a tanulmányiaid végéhez, amely után vár rád a nagybetűs ÉLET a megélhetési kihívásokkal. Hm?

2023. ápr. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
70%

Ha nem tudod mitől tűnt el a motivációd, és az élet többi részén is tapasztaltál negatív változást, akkor nézesd meg magad pszichiáterrel.

Lehet, hogy egy kezeletlen depressziód van, ami ebben nyilvánul meg.

Érdemes minnél hamarabb szakember segítségét kérni.

Azért érdemes egyből orvoshoz fordulni, mert ezzel a próbálkozások 99%-át egyetlen vizittel ki tudod zárni. Ha pszichiátriai betegséged van, akkor bumm, tudod mi a baj. Ha meg nem, akkor mehetsz pszichológushoz, és feltárhatjátok mi a probléma.

2023. ápr. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!