Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem bírok egy egyetemi szakot....

Nem bírok egy egyetemi szakot. Szégyen lenne váltani?

Figyelt kérdés
Osztatlan tanárira járok, első éves vagyok, s nagyon belefáradtam, váltanék. Szüleim szerint nagyon férfiatlan vagyok, hogy amit elkezdtem, azt nem fejezem be. Folyamatos pánikrohamok, dühkitörések jellemzik a mindennapjaimat egy jó pár napja, aludni se tudok rendesen. Míg mások azt mondják, hogy osztatlan szak elég nehéz, nem mindenkinek való. Vannak könnyebbnek mondott szakok állítólag, amik még tetszenének is.
2023. máj. 7. 19:40
1 2 3
 1/21 Noren1989 ***** válasza:
100%

Nem, nem gàz a vàltàs.


Plàne, h semmilyen értelmes kilàtàs nincsen a szakmàban.


Milyen affinitàsaid vannak még?

2023. máj. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Szívesebben mennék műszaki irányba, de állítólag azok 10x nehezebbek, mint egy tanári. Biosz-törin vagyok. Kivagyok a rengeteg szerepléstől is. Szóval biztosan nem az én utam ez.
2023. máj. 7. 20:14
 3/21 A kérdező kommentje:
S persze a matektudásom is kopottas.
2023. máj. 7. 20:14
 4/21 Noren1989 ***** válasza:
100%

Figyelj...màs szempontból nehezek, de nem teljeseíthetetlenek.


Én is mérnökin tanultam, nem lesz gàz, ha érdekel a szakma.

2023. máj. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Milyen mérnöki? Vannak olyan szakok, ahova jójó kell a matek, meg a fizika, de amúgy egy két húzósabb alapozó tárgyon túl, amit aztán fullra el is felejtenek később, alig használják később pl a mérnökinfó is inkább csak "mérnök", nem nagyon szokott műszaki érzékük lenni.
2023. máj. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Járműmérnökire gondoltam. Mondjuk az kevés, hogy érdekelnek az autók, s azoknak minden porcikája.
2023. máj. 7. 20:35
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg nem vagy férfiatlan, olyan fura, hogy ezt a szót használták. Inkább hagyd, ha nem is ezt akarod csinálni, az idegállapotod egy jelzés a motovációd hiányára. Jobb otthagyni, mintha tönkre mész benne.
2023. máj. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem az, jó hogy erre rá jöttél, nyugodtan válts bátran, hajrá.
2023. máj. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, miért nem bírod. Ha a tanulás a gond, akkor a mérnökin is ugyanúgy szívni fogsz, vagy kb. bárhol. Minden egyetemen van egy szint, amit meg kell ugrani.

De ha csak a szereplés a baj, és egyébként nem az van, hogy nem sikerült eleget teljesíteni, akkor persze válts.


Sokan azt rontják el, hogy nem mérik fel, hogy az ő képességeikhez/motivációjukhoz sok az egyetem, és aztán évekig szívnak vele, míg hosszú évek múltán abbahagyják kudarcokkal telve. Ezt is mérlegeld, nem-e ez áll fent.

2023. máj. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Első félévben nem kellett szerepelni, akkor viszonylag jól ment minden.
2023. máj. 8. 11:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!