Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van még rajtam kívül olyan,...

Van még rajtam kívül olyan, akit irritálnak a kutyák és a társadalom kutyamániája?

Figyelt kérdés
2023. máj. 9. 02:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
68%

Magával az állattal nincs bajom, de nagyon nem városba való. Nem tudok úgy elmenni valahova, hogy ne azt kelljen nézni, hogy mikor lépek bele egy adag kutyaszarba. Igen, tudom, ez nem az állat hibája, de akkor is, nem ide valók.

A kijelölt kutyafuttatók és környékük is külön történet, borzalom ami ott megy.

2023. máj. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
71%
Van kutyánk, kettő is. Tehát a kutyák nem irritálnak, inkább azok, aki ,,anya, apa szerelmetes kicsi babucikájaként" bánnak a kutyával.
2023. máj. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
68%
Utálom őket, bármikor be kattanhat és szét tép ha nagy kutya. Meg engem ok nélkül kergettek kis koromban mikor iskolába jártam. Ha leszed a bicikliről biztos szét tép. Nyilván a gazdája is nem normális, de a kutya sem szóval utálatos állatok.
2023. máj. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére ezt most már azért büntetik de 20 évvel ezelőtt sok kutya volt kint vidéken sajnos az utcákon.
2023. máj. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
50%
Nem szeretem, nem a városokban a helyük, de az erdőkben sem, koszos, büdös állatok, és veszélyesek is, károkat okoznak a vadállományban, emberekre is rátámadnak.
2023. máj. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
82%

15:

Rendszeresen túrázok, és sajnos ez ma is probléma, főleg tanyák közelében, de falvaknál is. És csak elvileg büntetik, volt hogy az egyik túraútvonalon többszöri s emberekre támadt egy rendszeresen kiszökő kutya, de sok évig hiába próbálkoztak a túrázók a hatóságoknál, nem tudom mi lett a vége.


De a városi kutyások se jobbak, a legtöbb nem ismeri a pórázt, nem foglalkozik a kutyájával, vissza se tudja hívni, erdőben meg elengedik több száz méterre. Mivel szökőévente ha megbüntetnek valakit, ezért büntetlenül megtehetik.

2023. máj. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
68%

Magukat a kutyákat sem szeretem különösebben - vannak a neveletlen kutyák, amik megugatnak ha elmész mellettük (mi baromi irritáló, ha végigmész egy utcán, és minden kertesházban van egy ilyen), vagy morognak, ha nem úgy nézel rájuk ahogy nekik tetszik, vagy még meg is támadnak.

De a jólnevelt kutyák is olyan szolgalelkűek, egyetlen egy gondolat van az agyukban, mégpedig hogy hogy pitizzenek az embereknek, ez pedig önmagában nem rossz dolog, de nagyon nem az én világom.


A kutyások meg abszolút elviselhetetlenek tudnak lenni. Ők azok akik ha csak utalsz rá, hogy nem vagy kutyás, akkor úgy néznek rád, mint az antikrisztusra. Találkoztam már egy rakás macskás emberrel, meg néhány olyannal is, akik nem túl megszokott állatokat tartanak (patkány, madár) és mindegyikükben megvolt a tisztelet a többi állat iránt, kutyásokban viszont többször láttam, hogy nem csak hogy a kutyát minden más állat fölé helyeznek, de egyenesen semmibe veszik a többi állatot. Ez megnyilvánulhat abban, hogy gyűlölik, és folyton szapulják a macskákat, mert "gonoszok, és nem képesek szeretetre", de olyat is láttam hogy szánt szándékkal ráuszítják a szeretett kutyájukat kisebb állatokra.


Önmagában nincs bajom a normális kutyákkal, meg a normális gazdákkal, az viszont evidens számomra hogy a szar, irritáló emberek valamiért szinte mindig kutyások...

2023. máj. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
24%
En pont a macskasokkal vagyok igy
2023. máj. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez a "kutyakultusz" manapság viágjelenség. Itt Magyarországon még sosem tartottak ennyit, szerintem. Kedvelem a kutyákat, de hogy a gazdik már mindenhová magukkal hurcibálják őket, pl. éttermek, áruházak, gyógyszertárak, nyaralók, az már túlzás. Még egy ágyban is alszanak sokan velük-az meg már több, mint túlzás.

Nem lenne ennyi kutyatámadás sem, ha felelősen tartanák és nevelnék a kedvenceiket a gazdák. Nem mindenkinek való kutya.

Ami a kutyakakát illeti, azért én úgy látom, hogy egyre több tulajdonos felszedi.

Az is probléma még, hogy sokan megunják, aztán elhanyagolják, menhelyre adják vagy egyszerűen elhagyják az állatukat. Tele vannak a menhelyek, nem is értem, mit csinálnak azzal a rengeteg kutyával ( macskából kevesebb van ), ennyinek kizárt, hogy tudnak gazdát találni.

2023. máj. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

19:

Feljebb írtam, hogy sokat túrázok. Itthon és külföldön is. Lehet, hogy világmánia a kutyatartás, de nyugaton azért van neki kultúrája, Ausztriában szinte soha nem találkoztam felelőtlen kutyatartókkal, ismerik a pórázt, nem engedik ki a kutyáikat felügyeletlenül, tényleg mindig összeszedik a kutyakakát, igényeik szerint valasztanak fajtát, rendesen neveli. Itthon 10-ből ha 1 kutyatartó van olyan felelős, mint ott majdnem mindenki.


Igen, itthon is egyre többen összeszedik, de a legtöbb mégis úgy keletkezik, hogy nem is látja, mikor végzi az eb a dolgáa, mert a telefonját nyomkodja vagy cigizik. Azt se tudja épp mit csinál a kutyája...

2023. máj. 10. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!