Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A MoLaRi szirénáknak nem az...

A MoLaRi szirénáknak nem az lenne a lényegük, hogy mindenki hallja őket és értesüljön a közelgő (bármiféle) veszélyről?

Figyelt kérdés

Alapból ez egy nagyon jó ötlet, nem csak katonai támadásra, hanem "egyszerű" időjárási veszélyre is, kivéve ha senki nem hallja.

Nem csak most van ez így, hanem a legutóbbi teljes körű próbánál is, hogy konkrétan semmit nem hallok.

Egyszer régebben nagyon halkan a távolban lehetett hallani valamit, de azt is csak azért vettem észre, mert tudtam, hogy mikor lesz és nyitva volt az ablak. Azóta egyszer sem hallom, pedig a városomban több is van telepítve.

A város fb csoportjában többen írják, hogy hallják rendesen, de nagyon sokan pedig azt írják, hogy semmit se hallanak.


Ez a teszt része? vagy nem működnek jól?

11:00 óta semmit nem hallok, nyitott ablaknál ülök és intézem a dolgaimat a laptopon.


2023. máj. 15. 11:23
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Vagy lehet csak én nem értem a lényegét?
2023. máj. 15. 11:25
 2/15 anonim ***** válasza:
60%

ha legalább meggoogleznád és elolvasnád a helyi újságban, mi az a morgatópróba, akkor egyből visszaülhetnél dolgozni és nem baromságokon agyalnál.

nem légószirénák, és nincs is egész országos lefedettségük, olyan helyekre van csak telepítve, ahol van valami veszélyes vegyi üzem.

és nem fog hangot kiadni, ilyen egészen halk morgást hallat ilyenkor, miközben a karbantartóik végigjárják őket, és megnézik, az összes ad-e ki hangot, vagy van amelyiket javítani kell.

2023. máj. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%

Engem az érdekel, mit kell csinálni, ha gáz van.


Évek óta hallom, mindig mondja az ember, hogy ez próba. Néha lenyomnak ilyen teljes műsort, amikor 2x 1 percig talán megy a folyamatos búgás, na abba belevibrál a dobhártyám.

2023. máj. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
2: kint van a katvédelem honlapján, hogy mit kell(ene) hallani :) mai dátummal. szerinted nem néztem meg?
2023. máj. 15. 12:02
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

Csak arra alkalmas, hogy értelmetlenül zavarják vele az emberek nyugalmát. Érteni nem érted, zavarni zavar, valakik jól megélnek a vele való bohóckodásból. Ha "elszáll" egy veszélyes üzem, akkor meg teljesen mindegy, hogy mit mondanak be rajta, - akár egy Beatles lemezt is feltehetnek lejátszani az erősítő túlsó végén, vígan megyünk tönkre!

Értelmetlen és szükségtelen valami!

2023. máj. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Őszinte leszek: nem is érdekel, hogy mit harsognak benne, - sokkal inkább érdekel az, hogy szükségtelenül zavarják vele az embereke nyugalmát.
2023. máj. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én sem hallottam még soha ha szirénapróba volt. A belvárostól 3 km-re van az iroda. Idáig akkor nem hallatszik el. A közelben meg ezek szerint nincs sziréna. Komoly egy rendszer.
2023. máj. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én konkrétan még soha életemben nem hallottam, pedig sok helyen megfordultam már.

Akkor ez tényleg létező próba? Hol lehet hallani??

2023. máj. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kispesten évek óta hallom. Nem tudom, hol van a sziréna, de mintha az ablakomon beszélnének be megafonnal.
2023. máj. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Emlékszem, mikor a mostani lakásomba költöztem, éjszakás műszak után legszebb álmomból keltve konkrétan kiugrott a szívem a helyéről, mert nem tudtam, mi az, de kapásból a légvédelmi sziréna ugrott be (még bőven az Orosz-Ukrán háború előtt volt), plusz a ház alatti óvoda udvarán a kicsik sikongatni kezdenek, mikor meghallják.

Utána olvastam el, mi ez, és annyi biztos, hogy be kell csukni az ablakot, meg figyelni a híreket, de elméletileg a szirénán keresztül is adnak utasításokat. Nálunk tisztán és világosan lehet hallani, mondjuk én egy gyógyszergyártól kb. 700 méterre lakom, és a szomszédházon is van sziréna. De szerintem mai világban már mindenki inkább a neten keresgélne, hogy mit csináljon. Nyilván, ha mondjuk 5 km-re vagy valami üzemtől, akkor nem kell, hogy halljad, ez nem egy atombomba.

2023. máj. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!