Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Titeket mennyire visel meg az...

Titeket mennyire visel meg az áremelkedés? Azon belül is az élelmiszer árak emelkedése?

Figyelt kérdés

2023. máj. 17. 18:42
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
42%
Semennyire, a fizetésem is emelkedett annyival, hogy még többet is tudok megtakarítani.
2023. máj. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
95%

Hát most mit mondjak?


Meg tudom venni amit akarok? Általában igen.

Nagyon drága minden, főleg a minőségi kaja? Igen.

Szeretnék ennyi pénzt elb... ételre? Nagyon nem...

Tudok tenni ellene bármit is? Nem.. max eszek trash dolgokat.


Igazából kb ez van.. De mivel hellyel közzel egészségesen eszek így hetente kb 1,5 kg csirkemellet fogyasztok el. Ami nem egy nagy összeg. Mellé kb a köretek... 2000 Ft és ami viszont nagyon megdobja azok a zöldségek. Egyszerűen kegyetlen, hogy 1500-2000 Ft egy kiló zöldség. Na ilyenkor mindig fáj a szívem..


Egyébként én még annyira extra dolgokat nem is fogyasztok. Rengeteg rizst eszem, amiből 1 kg 1500 Ft, ha megfőzöm akkor kb 2,6 kg lesz belőle. Az sok alkalommal elég..

2023. máj. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
23%
Brüsszel!! Soros!! GYurcsány!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2023. máj. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
84%

Vásárlási szokásokat váltottam.

Kb készkonzerveken élek inkább mert akkor 1000 ft körül/alatt jön ki egy vacsora, ha főzök, akkor meg 3-5000 alatt nem jövök ki a boltból.


Plusz be akarom inkább fizetni melohelyen a menzát.(van mellettünk egy szakiskola és lehet elvitelre kérni menüt. Legalább olcsóbban és egészségesebben táplálkoznék.)


A gyogyszerek visznek inkább a sírba. Anno ha náthás lettem pikk pakk kikezel pl a neocitran. Ez 1500 ft a 6 db-os kisdobozos, ma 5000 Ft! Lázcsillapítok fájdalomcsillapitok, meg ilyenek, hát nem tudom mi lesz, nem veszek itthonra sem tartani. Luxus betegnek lenni.

2023. máj. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon, főleg hogy nincs inflációkövető béremelésem.
2023. máj. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Jav 1500 ft volt volt, ma ugyanaz 5000.
2023. máj. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 qborka ***** válasza:
100%

Vannak alapanyagok,ételek,amiket már nem veszek meg

Év elején nem emelték a fizetésemet,ezt egyre jobban érzem.

2023. máj. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
98%

Inkább érzelmileg visel meg, hogy pl covid előtt a havi kajám kijott 40-50 ezerből ez mostanra lassan 2x annyi, pedig ugyan azokat veszem.


Most már jó ideje az ár érték arányban az olcsóbbat veszem meg.

2023. máj. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 Kitana. ***** válasza:
96%

Megvisel, mert rühellek minden rendszeres kötelező kiadást, ahol nem nálam van a döntés, hogy akarok-e erre költeni, vagy sem. A kaja is ilyen. Ebbe nem tartozik bele az, amikor pl megkívánok egy pizzát néha és rendelek vagy beülünk enni valami különlegesebb helyre vagy ilyesmi.

De a mindennapi étkeztetésemre, aminek csak az a lényege, hogy ne haljak éhen, nem vagyok hajlandó a minimumnál többet költeni (normális alapanyagokat veszek, csak egy kajám nem 10 dologból áll, max kettőből), csak jelenleg a minimum is kb annyiba kerül, mint régebben egy átlag négytagú család étkezése.

2023. máj. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
24%

A nagy drágulásoknak en kivancsi lennék hány százaléka alapszik csak az inflácion, és hány százaléka az arnak a nyereségeskedés szabadon. Korabban a nagy gyk-n azt irták a profitra nincs szabályozás mindenki annyit emel, amennyit akar.


A háboruk is olyanok hogy egyeseknek hatalmas gazdasági előnyeik vannak belőle. Mert háborukban rések vannak a kereskedelmi pajzsokon, amiket jol ki lehet használni.

Nekem sanszos hogy az inflációt is sokan csak kihasználják.

2023. máj. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!