Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Titeket mennyire visel meg az...

Titeket mennyire visel meg az áremelkedés? Azon belül is az élelmiszer árak emelkedése?

Figyelt kérdés

2023. máj. 17. 18:42
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
71%
*jav az árnak
2023. máj. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon.
2023. máj. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
79%
Mindent ugyanúgy meg tudok venni,de nem tudok félretenni annyit,mint pár éve.Ilyen értelemben megvisel,mert ha valamire hirtelen kell a tartalék,akkor nem sok van belőle.Viszont e miatt ócska olcsó rossz kajákat nem fogok fogyasztani,tehát nem egyszerű.Megpróbálok több munkát vállalni.
2023. máj. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
46%

mi most kezdjuk erezni...

becsben elunk. europaban per pillanat nalunk van csak az hogy tovabb no az inflacio (mashol all vagy csökkent)


parom jol keres de meg igy is keves most mivel en gyesen vagyok a 2. eve. Novembertol dolgozom, remelem akkor egyszerubb lesz.


kevesebbet vagy mast nem veszunk, maximum az ember mar nem taxizik haza az etterembol hanem buszozik, villamosozik. moziba, szinhazba nem jarunk. a fodraszt is ritkabban ejtem mar meg.

2023. máj. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 Metionin ***** válasza:
93%
Anyagilag nem igazán, agyilag viszont igen, rendkívüli módon felb@sz. Egy csomó cuccot már meg se veszek, mert csakazértse.
2023. máj. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
46%
Közepesen.
2023. máj. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
84%

Vegetáriánus vagyok, rengeteg zöldséget eszem. A kedvenc ételem a lecsó, régen olcsó kaja volt, max. 3000-ből lefőztem egy hétre való adagot, hát, most már csak fizu után van.

Árstoppos "alapvető élelmiszert" nem tudom, ki a bánat vesz, valaki fentebb írta a csirkét, oké, az eléggé alap élelmiszer, meg még talán a krumpli az, na de a cukor? Olaj?! Kb. háromhavonta veszek egy liter olajat, pedig minden ételemet magamnak készítem, cukrot akkor vettem egy kilóval, mikor beköltöztem a jelenlegi lakásomba két éve, még mindig megvan több, mint a fele. A liszt dettó ilyen, néha elhasználok pár kanállal pl. rántásra, de alapvető szerintem az, amit minden nap eszünk. Ha tényleg segíteni akart volna a kormány, akkor ostobaságok helyett pl. fixálhatta volna a kenyér, hagyma, a száraztészta, rizs, paprika, paradicsom, krumpli árát, mert így max. az tud olcsón enni, aki otthon süt, és csak süteményen, házikenyéren meg csirkepaprikáson él, de szerintem ez nem az emberek többsége.

Meg könyörgöm, ha már van chipsadó, akkor pár zöldségről és húsról, halról igazán levehetnék az ÁFA-t. A magyar emberek egy része iszonyatosan kalóriadúsan, de egyoldalúan táplálkozik, hátha többen ennének pl. savanyú káposztát, vagy paprikát, ha olcsóbb lenne, aztán lehet, hogy nem döntene le mindenkit minden kósza takonykór a lábáról, meg talán nem lenne annyi elhízott ember se - mert még mindig olcsóbb lekváros-grízes tésztát enni, ami egy kalóriabomba, mint mondjuk rizst brokkolival meg sült hallal.

2023. máj. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 qborka ***** válasza:
96%

Télen eleve ritkán vettem paprikát,paradicsomot, uborkát egyáltalán nem,mert annyira ízetlenek,most pedig már túl drágák is.


Ha rávettem magam,hogy elzarándokoljak a Nagycsarnokba,ott még ki lehetett fogni olyat,ami finom és olcsóbb,mint a multi boltokban,ám,az árkülönbség már jóval kisebb,mint mondjuk 1 évvel ezelőtt,így inkább nem ment/ vettem.

2023. máj. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
53%
Örüljetek hogy egyáltalán van mit zabálni, dédapáink előszőr éheztek, aztán olyan hiperinflációt kaptak a nyakukba hogy csak na. Ehhez képest a mai pazarló jóléti társadalom problémái kutyafüle, látható hogy túl olcsó volt az élelmiszer 2019-ig.
2023. máj. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
60%
nagyon jol irja a 17es. ez az arstoppos baromsag pont semmire nem jo. max a nagyiknak akik tenyleg otthon sutnek foznek egesz nap, de mi 40 oraban eljarunk melozni hogy egyaltalan a lakber stb megylegyen. utanna kanallal egyem a cukros lisztet es dobjak ra egy arstoppos tejet....nevetseges. nembeszelve rola ettol csak jo beteg leszek es betegen meg többe kerulok majd a kormanynak mint fitten melozva adot fizetve...
2023. máj. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!