Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Titeket mennyire visel meg az...

Titeket mennyire visel meg az áremelkedés? Azon belül is az élelmiszer árak emelkedése?

Figyelt kérdés

2023. máj. 17. 18:42
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
0%

#20: „...ettol csak jo beteg leszek es betegen meg többe kerulok majd a kormanynak mint fitten melozva adot fizetve...”


Ne aggódj, adót olyankor is fizetsz amikor épp beteg vagy.

2023. máj. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
igen...de ha lerokkanok intezetbe kerulok ... akkor az allam fizet
2023. máj. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A fizetés is emelkedett. De Szerencsére nem is vagyok egyedül. 2 fizetés van hármunkra, ketten élünk a férjemmel+ egy kiskutya.

Közös kasszán vagyunk. Tulajdonképp korábban is és most is a férjem fizetését költöttük a megélhetésünkre, szórakozásra. Ez jelenleg nettó 360-370 ezer közt van, attól függ milyen a beosztása. + Félévente 105 ezer szépkártya és évente 230 ezer hűségjutalom. 10 illetve 12 órás műszakjai vannak.

Az én fizetésem 20 ezer ft-al kevesebb. Állandó 8 óraban dolgozom. Hétköznap mindketten szabadok vagyunk.

Az én fizetésem alapvetően egy az egyben megy megtakarításba minden hónapban. Csak extrém esetben nyúlunk hozzá, pl pár éve zsínórban fél év alatt le kellett cserélnünk a mikrót, a hűtőt, majd a mosógépet is. Később lettek új laptopjaink és mobilok is. Ilyen nagyobb dolgokat veszünk ebből a pénzből, HA szükséges. Egyébként csak gyűlik. Pl ennek köszönhetjük azt is, hogy nem kerültünk anyagilag hatalmas bajba, amikor a krva kormány és a covid miatti korlátozásaik miatt mindketten elvesztettük a munkánkat, előbb 3 majd 7 hónapra.

2023. jún. 23. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
23* mármint nem visel meg.
2023. jún. 23. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
23* hétvégén szabadok vagyunk
2023. jún. 23. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Én itthon termelek sokféle növényt: krumplit, tököt, paradicsomot, paprikát, uborkát, dinnyét, csemege kukoricát, zöldbabot, cukorborsót, zöldséget, sárgarépát. Tartunk állatokat is, baromfit és disznót. Viszont a kert megművelése és a takarmány az állatoknak elég sok pénzbe kerül, mégis megéri csinálni, mert sokkal olcsóbban jövök ki, mintha mindent meg kéne venni. Ráadásul a minősége is sokkal jobb a sajátnak.


Ennek ellenére is érezzük az élelmiszer árak növekedését, mert gyümölcsöt, tésztákat, tejterméket, édességet, stb meg kell venni, amelyek ára több, mint duplájára növekedett, ezáltal kevesebb pénzt tudok félre tenni, mint pl egy-két évvel ezelőtt.

2023. júl. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megreformáltam a főzésemet írom,is mit veszek,mert előtte sok megromlott,hát most már nem.


Végülis egész érdekes,mert olcsó alapanyagokból egyébként érdekesebbeket,de számomra jobbakat főzök,mint amiket tanultam előtte.


Szerintem ez a kulcs,változtatni kell,így már megtakarítani is tudunk,ha nem is sokat.

2023. júl. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Elvileg most már csökken az infláció, úgyhogy csak így tovább..
2023. júl. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
78%

Engem eléggé megvisel, és pl. sajt, kenyér, tej, száraz tészták árát konkrétan felháborítónak is találtam.

Mindig is figyeltünk az akciókra, árakra, tudatosan és nem impulzívan vásároltunk, most viszont ez fokozottan van jelen, már egy jó ideje pontosabban.


Listákat vezetünk arról, hogy mi fogyott el, és hol érdemes beszerezni, valamint arról is, hogy minek mikor jár le a szavatossága, hogy ne kelljen bármit is kidobni. Hetente 1x megyünk Tesco szintű boltba, a többit meg (ha kell) helyi pékségből, húsosból, vagy épp tojásosból, zöldségesből vesszük meg.

Egyre több termékből már a saját márkásakat választjuk, és most nem is jut eszembe olyan, amiben csalódnunk kellett volna.

Rendszeresen használjuk az adott boltok kártyáit, és egész szépen gyűlnek a pontok, kedvezmények.


Változtatni kellett dolgokon nekünk is, csakis így lett elviselhetőbb a dolog.

2023. júl. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Kenyeret, péksüteményt, tésztát már csak otthon keszitek, és előre megírom a heti menüt. Ketszer-háromszor eszünk húst egy héten, de veszünk sok gyümölcsöt, sajtot, tejterméket. Havi 3-4 alkalommal esznek nálunk családtagok. 250000-300 000 forintot költünk elelmiszerre így egy hónapban. Nagyon soknak tartom.négytagú család vagyunk. Aki 360 000 forintból megél, nagyon inspiralo. Ott vannak gyerekek? Mennyi a rezsi, mennyi a lakhatás?
2023. aug. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!