Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Önök is észrevették, hogy...

Önök is észrevették, hogy jelentősen nőttek az élelmiszerárak az 1 évvel ezelőttihez képest?

Figyelt kérdés

Mármint az inflációt több mint 3x-osan meghaladó arányban.

"A KSH szerint 14,5 százalék volt 2022-ben az átlagos éves infláció mértéke, amit az élelmiszerek csaknem 45 százalékos drágulása húzott felfelé az elmúlt időszakban" Ezek szerint ilyen mértékű áremelés nem lett volna indokolt. De mégis a kereskedők ráfogtak mindent az inflációra, ami európai szinten kimagasló, a háborús szankciókra, az aszályra, az üzemanyag áremelkedésre, az árstop-ra, és még ki tudja mire. Az emberek meg benyelték. Mondjuk úgyse tehettek volna mást, max nem vesznek drágább élelmiszereket. Ti mit gondoltok az utóbbi évtizedek egyik legnagyobb arányú áremelkedéséről, ami persze nem csak az élelmiszereket érintette, de mivel az élelem létfontosságú, és többnyire élelmiszerboltba járunk legtöbbet, így ott a leginkább a szembetűnő az áremelkedés.



2023. jan. 23. 15:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%

Tisztelt Úram!


Tiszteletteljes kérdésére reagálván tájékoztatjuk Őnt, hogy Vármegyénk lakói egyhangúlagosan egyetértésüket fejezték ki az előterjesztett üggyel kapcsolatosan, azazhogy igenlő válaszunkat kell kifejeznünk. Sajnálatos módon igen-igen megemelkedtek az Élelmiszerárak kies kis Országunkban és szűkebb pátriánkban, ezt pediglen már a hétköznapi kisemberek egyszerű szintjén is látandhatni lehet a szürke hétköznapok forgatagában. Sajnálatos, hogy ilyen lehangoló választ kell adnunk az Őn tiszteletteljes levelére.


Mélységes tisztelettel Nógrád Vármegye lakosai

2023. jan. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%
:DDDDD
2023. jan. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%
imádom :DD
2023. jan. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
51%
gennyesorbán
2023. jan. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Annyit tudok erről, hogy az élelmiszer ár emelést, befolyásolták a hatósági árak is...

egy bolt, pláne multi, alapvetően abból indul ki, hogy van egy x bevétele, amit évről évre növelnie kell y%-kal.

Ha az összbevételt befolyásolják olyan tételek, amik árát mesterségesen csökkentik , alacsonyan tartják, automatikusan emelkedik az összes többi ára, mert az előirányzott célt kötelezően teljesíteni kell, és teljesíteni is fogják.

Így a legnépszerűbb, de nem hatósági áras (de azokat helyettesítő) termékek extrém növekedésnek indulhattak.


A másik, hogy ilyen irányú vizsgálat jelenleg is folyik, hogy egyesek extraprofit miatt meglovagolták e ezt a drágulás hullámot, indokolatlan (pofátlan, etikátlan) áremeléssel:

[link]

2023. jan. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%
Igen, mivel nem egy kő alatt éltem eddig.
2023. jan. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%
Én nem vettem észre, vak vagyok meg süket is, meg idióta.
2023. jan. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%
Nem.Mert egy éve nem ettem élelmiszert.Nem kell folyton mindig csak lakomázni.Akkor nem jelent nagy gondot az esetleges drágulás.Van olyan kígyó amely teleeszi magát aztán 2-3 hónapig elvan vele.Ezt kell eltanulni tőle.
2023. jan. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%
Fényevő vagyok. Nekem mindegy.
2023. jan. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
92%
Kell nektek januárban is zabálni, amikor lehetne téli álmot is aludni, mint a medvék. Meg is érdemlitek.
2023. jan. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!