Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az elet miert ennyire igazsagt...

Az elet miert ennyire igazsagtalan?

Figyelt kérdés
Úgy unblock mindenben

#élet #Igazsagtala
2023. máj. 18. 21:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%

Nem mindenben.

Pl. ha megbuksz a vizsgán, arról egyedül csak te tehetsz, nem más, nem az élet.

2023. máj. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Kitana. ***** válasza:
43%
A legtöbb dologról te tehetsz, maximum pár dolog van, amiről nem.
2023. máj. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#1 igen ez igy van, nyilvan nem ezekre gondolok
2023. máj. 18. 22:43
 4/11 anonim ***** válasza:
16%
De, az élet igen is igazságtalan. Amiről látszólag te tehetsz, az is beléd van kódolva, a szüleid neveltek, előtte csak egy üres lap voltál. Nincs rá magyarázat, hogy miért, ez egyszerűen csak ilyen.
2023. máj. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Azért, mert az "igazság" fogalmát az élőlények találták csak ki, de közülük is csak a legfejlettebbek.

Az élet maga nem ismeri ezt a fogalmat, így persze nem is tartja be a követelményeit.

2023. máj. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

5, pnotosítsunk. Nemcsak hogy csak a legfejlettebbek, de igazából ezt az egész igazság dolgot csak az ember találta ki, és sok esetben még ő sem tartja. Vagy ha igen, gyakran pusztításra használja az igazság zászlaját, pl bosszú, stb...


Én úgy állok hozzá, hgoy az élet alapvetően szar. Innentől kezdve viszont folyamatosan, minden nap pozitív meglepetések érnek. Szerintem megéri:D

2023. máj. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy szembe jött ez a kérdés, mert pont ma jutott eszembe, hogy szar az élet, szegény családba születtem, mindent magamnak kellett előteremteni, valószínűleg életem végéig egy albérletben fogok szopni, mert a mi generációnknak már esélye sincs saját lakást szerezni, aztán eszembe jutott, hogy legalább Európában születtem, a Schengeni övezet tagjai vagyunk, a Nato véd minket, tudok írni, olvasni, volt hozzáférésem az oktatáshoz, igazából nagyon jó dolgom van, nő vagyok és oké, előfordul, hogy zaklatnak, de a világ hatalmas részét teszi ki Afrika, Ázsia, vagy Dél-Amerika, és hozzájuk képest mennyire szerencsés vagyok, hogy Európában élek, hajnal háromkor hazamászok hulla részegen - eleve, ihatok alkoholt - és nem ölnek meg, nem szúrnak le, nem erőszakolnak meg. Tudok írni, olvasni, elvégezhettem egy egyetemet kvázi ingyen, pedig szegény családból származom. Bármelyik európai országba mehetek a személyimmel, és munkát is vállalhatok, sőt, odaköltözhetek vízum meg minden nélkül. Elképesztő mázlim van, születhettem volna India szarabb részére is, ahol elvisz valami megelőzhető betegség ötévesen, vagy életem végéig ruhát kell varnom, 4 gyerket szülnöm a férfitől akit a szüleim választottak, és azt sem tudom, hogy lehetne jobb is.
2023. máj. 19. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

"csak az ember"

Nem, nem csak az ember.

Pont azért írtam így, mert igazából már minden csordaállatnak van igazságérzete.

2023. máj. 19. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
25%
Tenni kell érte és akkor nem az.
2023. máj. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#7:

Amiket leírtál, azok alapvető szükségletek. Ha te ezeket eléred, azzal még nem tartasz sehol. Az, hogy van ahol még ez sincs meg, az a világ szégyene, és azt jelenti, hogy ott még az alapvető létminimum is hiányzik. Ettől a te életed nem lesz több, még mindig csak az alapokkal rendelkezel. Ha az őskorba visszamész, ott ezzel mondhatod, hogy nagyon jó életed van, vagy azt hogy szerencsés vagy, de 2023-ban ezek csak az alapok, amire még nem értél el semmi pluszt.

2023. máj. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!