Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem tudok egyszerűen...

Miért nem tudok egyszerűen leállítani embereket?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm akinek babája született.

Azóta nem lehet másról beszélni vele. Folyamatosan a gyerek a téma.

Lelőhetetlen lesz amikor telefonálunk.

Van olyan,hogy fél óráig nem tudok szóhoz jutni mert darál.

Ha szóhoz jutok és mondok valamit vagy küldök valamiről képet messengeren akkor flegmán megkérdezi,hogy “na most itt mi a kérdésed..?”

Mi az isten ez?

A kakis pelusokról meg a védőnőről meg a baba hasmenéséről én nem tudok beszélni.

Nem tudom azért mert nem vagyok még anya vagy amúgy nem.


2023. máj. 23. 13:23
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy mivel nem akarom megbántani ezért ugye nem szólok neki.

De aztán egy idő után elegem lesz én passzív agresszív leszek.

Hogy kell ezeket kezelni?

2023. máj. 23. 13:33
 2/18 anonim ***** válasza:
31%
Mondtad már neki, hogy számodra zavaróan sokat beszél a gyerekkel kapcsolatos dolgokról?
2023. máj. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nem mert nem akarom megbántani.

Nincs senkije akivel ezeket megbeszélje.

Depressziós is volt a szülés után.

2023. máj. 23. 13:36
 4/18 anonim ***** válasza:
49%
Valahogy kommunikálnod kell felé, hogy érted, hogy most minden figyelmét a baba tölti ki, de neki is jobb lenne, ha másról is tudnátok ismét beszélgetni.
2023. máj. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez igy van, akkor itt nem a gyerek tema zavaro, hanem a masik monologot mond. Akkor ez olyan egyoldalu, hogy mindegy, erdekelne amugy. Vannak konkretan ilyen emberek, szavadba vagnak, parhuzamosan beszelnek veled. Profi radiosok, tevesek sem tudnak mit csinalni, csak lekeverni.
2023. máj. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Megsértődne és semmiről nem beszélnénk.
2023. máj. 23. 13:42
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Sokat nem tehetsz, vagy elviseled ezt a kapcsolat kedvéért, vagy lazítasz a kapcsolaton, ritkábban beszélsz az illetővel.

Ez egy énközpontú fecsegés a részéről, rád csak azért van szükség, mert kell a közönség. Ilyenkor valószínűleg önmagának demonstrálja a barátnőd, hogy ő most micsoda kivételes, csodálatos élethelyzetben van, ahol milyen remekül veszi az akadályokat. Vagy talán bizonytalan ezekben a dolgokban és megerősítésre vadászik.

2023. máj. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
36%

"Nincs senkije akivel ezeket megbeszélje."


Ha mindenkivel így viselkedik, mint most veled, akkor érthető. Egyébként csak a cserek óta ilyen, vagy régebben is ilyen volt? Hogy zajlott egy beszélgetés köztetek a gyerek előtt?

2023. máj. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Ő soha nem kérdez amúgy,hogy mi újság velem.

De az a baj,hogy én szerintem Teréz anya reinkarnációja vagyok.

Sajnálok embereket mert tudom miért csinálnak dolgokat.

Tudom,hogy magányos és ezért lett “énközpontú” és ha én sem beszélek vele akkor ez rosszabb lesz mert magányosabb lesz.

2023. máj. 23. 14:17
 10/18 anonim ***** válasza:
30%
Rázd le a fogyatékost.
2023. máj. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!