Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mitől lesz valaki túlaggódós/t...

Mitől lesz valaki túlaggódós/túlféltős?

Figyelt kérdés
Mitől alakulhat ki ez a tulajdonság, vagy mi az oka, hogy valaki mindent túl aggódik, vagy túlzottan, indokolatlanul túlfélti a szeretteit?
2023. máj. 26. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom, én is sokat filózgattam már ezen, de nem tudtam megfejteni.

Szerintem csak találgat az ember.

Meg hol a határ? Például én kevésbé féltettem a szeretteimet amikor kontinenseket átszeltek és egyedül kellett boldogulniuk, mint amikor este tíz után haza kell valahonnan menniük tömegközlekedéssel vagy gyalog.

2023. máj. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ok-okozat. Ha meg még a "paranoiája" be is bizonyosodik, kétséget kizáróan, és helyre is tudja a dolgokat tenni,be tudja azonosítani a személyeket is akiknek "köszönheti" és tud védekezni, és visszaírányítani dolgokat-az már egy izgalmas történet:)
2023. máj. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Minta alapján, vagy sok olyan helyzetbe kerlült kisebb korában, ami parával töltötte el a környezetét, így egy rossz beidegződést, rossz megküzdési stratégiát eredményezett.
2023. máj. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én túlaggódó, túlféltő szülő vagyok. Nagyon sokat dolgozom azon, hogy ennek ellenére hagyjam élni a gyerekeim.

Azért viselkedem így, mert még meg sem történt a baj (és az esetek 99%-ban nem is lett, volt semmi baj) én már véresen, eltört végtagokkal...stb. látom a Fiaim. Sokszor csapott már be az előérzetem, így tudatosan próbálom elnyomni ezeket a fals gondolatokat. Egyre többször sikerül. És mellette nagy szerencsém van, mert a Férjem nagyon támogató ebben (is).

2023. jún. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!