Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy tetted túl magad azon,...

Hogy tetted túl magad azon, hogy az életnek nincsen értelme?

Figyelt kérdés

Minden nap felkelünk, vagyunk/rohanunk, lefekszünk. Összességében minden nap ugyanolyan. Miért érdemes élni? A kis dolgokért? Mi értelme azoknak? Mi értelme egy naplementének vagy a tavon a kiskacsáknak vagy egy túrának az erdőben vagy egy elolvasott könyvnek, megfejtett rejtvénynek, heti 3x-i sportnak, nevetni egy viccen? A hobbiink nem alkotnak maradandókat. Igazából mi sem alkotunk maradandókat. 2000 évvel ezelőttről hány embernek a neve maradt fent? Valószínű mi is csak halandók leszünk. 4 generáció múlva már a sírunkon se lesz virág, a saját családunk nem fog emlékezni tetteinkre, munkánkra. Ez senkit sem zavar? Hogy tudtok nem ezekre gondolni/ezeken a gondolatokon minden nap felülkerekedni és mégis élvezni az életet? Nem ugyanolyan minden nap? Mi értelme bárminek is? Mi az életetek az értelme?

Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!



2023. máj. 26. 22:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

egyszerűen örömöt lelek a felsorolt kis dolgokban.

egyébként nem tilos jelentőségteljesebb, mások életét jobbá tevő projektekbe fogni, ha a hétköznapi kisebb örömöket jelentéktelennek és céltalannak érzed.

2023. máj. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
ami a halandóságot, az élet múlandóságát illeti, ahhoz ugyanúgy állok, mint minden jó dologhoz: örülök, hogy legalább ennyit kaptam belőle és lehetőségem volt megélni. az ember a kedvelt tevékenységei közepette többnyire nem azon szomorkodik, hogy egyszer majd véget ér, hanem megéli, amíg lehet.
2023. máj. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Kólauborkával ***** válasza:
94%

Neked kell értelmet adnod a saját életednek.

Amennyiben maradandót szeretnél alkotni, úgy hajrá, amennyiben csak élvezni a hétköznapokat, én úgy gondolom azt is meglehet oldani könnyen a mai világban.

A napok meg számomra legalábbis nagyon nem ugyan olyanok. Tedd olyanná, hogy élvezd. Csak van valami amit szeretsz csinálni, ma már bármiből meglehet élni, érted valaki kockulással keresi a pénzét, ha ezt ma megteheted akkor nem értem hogy nem találsz magadnak valamit amit élvezel és töltöd azzal a hétköznapjaidat, csak rajtad áll mit hozol ki ebből a rövid időből, értelmet is csak te adhatsz neki.

2023. máj. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
azzal pedig, hogy 2000 év múlva a kiskutya sem fog rám emlékezni, úgy vagyok, hogy szegény iskolásoknak már így is annyi történelmi figurát kell megjegyezniük, hát milyen világ lenne már, ha mindenkire emlékezni kéne, aki valaha élt és mozgott?
2023. máj. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%

Mindig intelligensebb voltam az átlagnál, ezért soha nem zavart ez a vallási koncepció, amit az "élet értelmének" nevezünk - így nem kellett túltennem magamat ezen a témán!

:-)

2023. máj. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
#5 arról elég hosszasan elvitatkozhatnánk, hogy vajon kevesebb vagy több intelligencia esetén könnyebb vállat vonni a kérdésre, hogy van-e az életnek értelme
2023. máj. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 DeMoR ***** válasza:
75%

Előszőr depis voltam, de aztán rájöttem, hogy ha nincs értelme semminek, akkor nem kell keresni semminek sem azt, ami tök jó! B)

Lehetsz nihilista is, de az abszurdizmus fun-abb. :D


S a hangulathoz egy remek videó:

[link]

(még más videóit is ajánlom ennek a humoristának ;D)

2023. máj. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Tragédiának nézed? nézd legott

Komédiának, s múlattatni fog•

2023. máj. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%

Ugy általában persze szar az élet, de mindenkire emlékezni, az amugy is lehetetlen lenne.

Szoktam arra gondolni, hogy akármilyen kiemelkedő ember volt bárki 100-200 éve, később már teljesen lényegtelen lesz, maximum egy utcanév marad bellőle, amit soha senki nem fog megnézni, hogy miért hívják ugy az utcát.

Néha beleakadok régi sztárokba akik 60-100 éve szupersztárok voltak, költök, szinészek, sportolok, de maguk korában akármilyen féktelenűl ünnepelt sztárok voltak, amikor az idejük lejár továbbiakban érdektelné vállnak. Mert a világ változik, a jövő nemzedékének már nem fontos az elmult világ, és jönnek az aktuális sztárok.

És amugy sem tudunk több tiz millió nagyszerű emberre emlékezni, mondjuk az elmult 1000 évből.

2023. máj. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Úgy,hogy nem foglalkozom ezzel a témával.Az van,ami van.Csinálom,amit csinálok.
2023. máj. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!