Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért akarhat valaki pont...

Miért akarhat valaki pont most hazaköltözni Ny-Európából Magyarországra?

Figyelt kérdés

...mikor ilyen nehéz itthon az élet.


Van egy ismerősöm aki kint él. Megvan mindene, spórolni is tud nem keveset.

A fejébe vette hogy márpedig hazaköltözik Magyarországra, még idén. Mondtuk neki páran akik ismerjük, hogy gondolja meg 2x is, biztosan ezt akarja e. Elmondtuk neki az érveinket, az árak az egekben, télen imádkozni kell hogy biztosan legyen majd mivel fűteni, legyen mit enni az 1000Ft-os kenyeret tekintve, (papíron) 25% infláció ami a legmagasabb Európában, korrupció amit már nem is nagyon palástolnak, háború a szomszédban, és a hatalmas bizonytalanság mindezt tekintve.

Igazábol a honvágy ami hazahúzza, de ha elmegy egy gyárba itthon és keres maximum 300.000-et (dk-Mo), abból nem fog elrakni sokat. Sajnos máshoz nem igazán ért.

Azt hiszi mindez a megélhetési válság csak fel van fújva, mert sok a panaszkodós magyar. Ez utóbbi mondjuk igaz.


Akiket ismerek, többen mennének amint tudnak el innen, ő meg visszafelé akar jönni. Mégis mivel lehet még győzni egy ilyen embert?


2023. máj. 28. 23:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Nekem valahogy sosem gond a kenyeret vagy télen a fűtést kifizetni.

Feltételezem, hogy aki olyan talpraesett, hogy külföldön boldogul, az végképp nem fog ilyen problémával találkozni.


Egyébként a leírásban ott a válasz a kérdésedre.

2023. máj. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%
Miért akarod egyáltalán meggyőzni?
2023. máj. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#1, igen ott a válasz igazából.


#2, mert ismerem régóta és nem akarom hogy pofára essen, és pár hónap múlva megint külföldre menjen.


Én is éltem nyugaton pár évig, amikor hazajöttem nehéz volt visszailleszkedni, de jó pár éve már ennek. Ma ez hatványozottan érvényes azt hiszem.

2023. máj. 28. 23:35
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

Most külföldön van, akkor miért baj, ha visszamenne? Arról szól az életed, hogy mindenkit meg akarsz óvni a csalódástól?


Mindegy, pontozz le nyugodtan... De azért érdekes, hogy mintha Te is Magyarországon élnél ennek ellenére.

2023. máj. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
38%
Mi is hazaköltöztünk. 32 év New York elég volt. Férjem nyugdíjából itthon simán ketten megélünk. Én 48 éves vagyok. Nem kell dolgoznom. Ha a férjem esetleg elöbb hal meg, mint én, a nyugdíja 80%-át kapom tovább. És itthon megfelelö a színünk. Értsd, nem fekete. Hidd el, ez sokat számít.
2023. máj. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
21%
Mért ne? Munkalehetőség van, a bérek soha nem voltak ilyen magasak, és itt még nem uralkodik a woke őrület.
2023. máj. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#4, nem az a baj hogy vissza akar jönni, hanem hogy milyen környezetbe. Ha 2 vagy 3 évvel ezelőtt jött volna (7 vagy 8 éve van kint) nem ágáltam volna ellene, de most bizony jobb kint mint itthon. Én itthon élek, mostmár ide köt minden de elég nehéz kijönni és nagyon sok a stressz emiatt.


#6, magasabbak a bérek, de sokkal nagyobb a drágulás, szinte mindent tekintve: élelmiszer, ingatlan, építőanyag, üzemanyagok, bárminemű szolgáltatás, rezsi (átlagfogysztás felett), stb, inkább nem sorolom.

Ráadásul délkelet Mo-on munkalehetőség sincs nagyon, ami van még nem fizet jól.

2023. máj. 28. 23:57
 8/14 anonim ***** válasza:
24%
Amikor átvillan annak a lehetőségnek a gondolata a kint lévőkön, hogy lassan, de biztosan közeledik a távolban az elmúlás, akkor azért szembesülnek ott emberek azzal, hogy a "szociális háló" nem kicsivel keményebb, költségesebb, mint a "cúna tzighánjoknál", - Magyarországon, - és ilyenkor sok ember elkezd hazafelé szivárogni. Nem a hazaszeret miatt eszi őket haza a fene, hanem az, hogy inge-gatyája rámegy arra, hogy ott távozzon az árnyékvilágból és a kinti nyugdíj arra sem elég - odakint, - hogy úgy bukjon fel éhen, mint a büdös bogár. Szó sincs - az esetek 98 %-ában - honvágyról!
2023. máj. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

És ugye a szomszéd háború ki tudja meddig fajul. Ki tudja meddig jön Oroszországból hozzánk földgáz és kőolaj Ukrajnán keresztül.

Lehet hogy lesz majd máshonnan is ha innen nem, de pont ez a baj, hogy kiszámíthatatlan és hatalmas bizonytalanságot okoz, az aráról nem is beszélve.

2023. máj. 28. 23:59
 10/14 anonim ***** válasza:
39%

A rokonságom sem fűt már fával, tehát imádkozni nem kell, annyi szépséghibája van a magyar életnek hogy nem lehet haladni, családi háznál él a 28 éves meglett ember, férfiként kitörni nem lehet, magyarán jobb otthon maradni a háznál, mint albérletbe menni 50-60nm2-re, és ugyanúgy nincs magánéleted mert dolgozol, meg rakd rendbe a környezeted.



A külföldi élet elég sokszínű ahhoz hogy aki akar marad, aki meg nem kér abból hazajön. Sokat le kell tenni az asztalra hogy valaki külföldi állampolgár legyen, aki meg magyarként összeszedte magát, az jó esetben csak a szülőföldjén fog boldogulni. Semmivel sem lehet jobban élni kint, mint itthon, ezt tükrözik a hazai sok tíz milliós, száz milliós házak. A magyar egyébként is sumák nép.

2023. máj. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!