Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért akarhat valaki pont...

Miért akarhat valaki pont most hazaköltözni Ny-Európából Magyarországra?

Figyelt kérdés

...mikor ilyen nehéz itthon az élet.


Van egy ismerősöm aki kint él. Megvan mindene, spórolni is tud nem keveset.

A fejébe vette hogy márpedig hazaköltözik Magyarországra, még idén. Mondtuk neki páran akik ismerjük, hogy gondolja meg 2x is, biztosan ezt akarja e. Elmondtuk neki az érveinket, az árak az egekben, télen imádkozni kell hogy biztosan legyen majd mivel fűteni, legyen mit enni az 1000Ft-os kenyeret tekintve, (papíron) 25% infláció ami a legmagasabb Európában, korrupció amit már nem is nagyon palástolnak, háború a szomszédban, és a hatalmas bizonytalanság mindezt tekintve.

Igazábol a honvágy ami hazahúzza, de ha elmegy egy gyárba itthon és keres maximum 300.000-et (dk-Mo), abból nem fog elrakni sokat. Sajnos máshoz nem igazán ért.

Azt hiszi mindez a megélhetési válság csak fel van fújva, mert sok a panaszkodós magyar. Ez utóbbi mondjuk igaz.


Akiket ismerek, többen mennének amint tudnak el innen, ő meg visszafelé akar jönni. Mégis mivel lehet még győzni egy ilyen embert?


2023. máj. 28. 23:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
59%
Felnőtt emberekről beszélünk, legalábbis gyerekek nem játszanak sok millió ft-al.
2023. máj. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
58%

#8: Ezt mire alapozod? Nagybátyámnak, aki Hollandiában élte le az élete nagyobbik részét, érdekes módon nem ment rá inge-gatyája, hogy ott haljon meg (pedig hosszantartó, súlyos betegség vitte el), és a nyugdíja sem volt olyan, amiből ne telt volna évenként repülőjegyre a feleségével (aki nem dolgozott) meglátogatni az USA-ban élő lányukat. És ott is 'bukott fel', egy ilyen, utolsónak szánt floridai utazáson, de nem éhen, büdösbogárként, ahogy írod, hanem ottani kórházban, családja körében, tisztességes körülmények között. És a Hollandiában élő fiának, érdekes módon, még arra is tellett, hogy csak azért odarepüljön, hogy még utoljára élve lássa.

Hú, de rossz lehet arrafele élni...

2023. máj. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
58%

#10: "Semmivel sem lehet jobban élni kint, mint itthon"


Ezt még nem hallottam olyantól sem, aki honvágytól hajtva, vagy kellő alkalmazkodás hiányában visszajött.


"ezt tükrözik a hazai sok tíz milliós, száz milliós házak."

Egyrészt nagyon soknak (nekem sem) nincs ilyen házam, másrészt, ami itt sok tízmillióba kerül, azért nyugaton még nem adnának hasonlót, csak meg kell nézni, mennyibe kerül pl. Párizsban egy 30 nm-es apartman.

2023. máj. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem minden a penz…

A gyerekem nem beszel magyarul mert csak az angolt hallja, hiaba probalok hozza magyarul beszelni, nem latja a nagyszuleit, rokonait.

Miota kint elek azota tobb baratom, rokonom lagzijarol is lemaradtam, rokonok haltak meg akiktol elbucsuzni sem tudtam , a temetesre nem tudtam elmenni.

Uj csaladtagok is vannak akiket alig ismerek mert pl akkor szuletettek mikor elkoltoztem, mas meg azutan kerult a csaladba miutan osszejott az egyik kozeli rokonommal.


Aki talpraesett az meg tud elni Magyaroszagon is. Mindegyik baratom, rokonom tudott maganak allast talani, lakast venni es egyiknek sincs phd-je.

2023. aug. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!