Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 25 évesen késő felvételizni...

25 évesen késő felvételizni az állatorvosi egyetemre?

Figyelt kérdés
Van itt olyan, aki később (nem 18 évesen) felvételizett? Mika tapasztalatok az egyetemmel kapcsolatban?

2023. máj. 30. 19:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Nem késő egyáltalán!
2023. máj. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Ha érdekel, akkor nem.
2023. máj. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
nem!! nekem mernökin volt egy evfolyamtarsam aki 45 volt :) imadtuk
2023. máj. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
nem késő, menjél.
2023. máj. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Én 22 évesen jelentkeztem először, most 26 vagyok és már a második diplomámat csinálom. És nem számítok öregnek a csoportban, vannak tőlem sokkal idősebbek is.
2023. máj. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Általában anyagi megfontolásból nem szoktak az emberek ilyen nehéz, "ottlevős" szakokba belevágni, ha neked ez nem probléma, akkor hajrá! :)
2023. máj. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
25 évesen egyáltalán nem késő még.
2023. máj. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Elég sok rossz véleményt olvastam itt az oldalon oda járó hallgatóktól. Mennyire igaz, hogy szívatnak orrba-szájba, hogy minél több félévet csússzon az ember és fizetnie kelljen a több, mint 1M Ft-os tandíjat?
2023. máj. 30. 20:37
 9/14 anonim ***** válasza:
81%
Most állami vagy önköltségről van szó?
2023. máj. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%

Van egy barátnőm együtt érettségiztünk, 21 éves. Ő most elsőéves volt állatorvosin, én most végeztem a BSc-vel. Rosszul választott szakot, váltott, kihagyott egy évet.


Szerintem nincs lemaradva semmiről és te sem vagy. De igen, van/volt benne egy olyan érzés, hogy "le van maradva" (pedig nincs). Van olyan volt osztálytársam, aki nem jutott be orvosira és még ebben az évben is felvételizik. Nyilván rossz érzés, hogy közben a korosztálya lediplomázott. De ez az álma.


Nem késő. Sosem késő. Gondolj bele mennyi évet kell még dolgoznod, mennyi időt fogsz eltölteni munkával. Te választod meg mi legyen az.


Vannak érvek ellene-mellette (pl nehéz visszaszokni a tanulásra, de sokkal elhivatottabb lehetsz stb). Viszont ha ez az, amit csinálni szeretnél, akkor ne tántorítson el az a pár év, nem fog számítani.


Nőknél felmerül ilyen hosszú szak esetén, hogy mikor érdemes szülni. A válasz az, hogy egyetemistaként...Tehát ez sem hátrány.

2023. máj. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!