Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy depressziós, megkeseredett...

Egy depressziós, megkeseredett emberbe miért szeretnek beletaposni az emberek, hogy még mélyebbre süllyedjen csak a depresszióba?

Figyelt kérdés
Kiközösítik, szinte menekülnek a társasága elől, had legyen még sz*rabbul, esetleg még az életét is el akarja dobni végül, addig sanyargatják. Miért jó beletaposni abba, akinek már amúgy is minden baja van? Miért ilyenek az emberek ebben az országban? Jobb helyeken tuti nem ilyenek
2023. jún. 1. 04:24
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Nincs olyan, hogy “ebben az országban”. Az emberi tulajdonságok egyetemlegesek. Legfeljebb a különböző kultúrákban mások a szokások.


1/ nem feltétlenül közömbösség, lehet, tapintatból nem faggat a bajodról;


2/ nem akar zaklatni, mert segíteni nem tud;


3/ a depressziós ember mindent sötéten lát, még a környezetének a normális reakcióit is, és mint te is, “belerúgásnak érzi;


4/ a depressziós ember nyilván nem tud úgy kapcsolatot tartani, mint az egészséges lelkű, mivel be van zárva a lelkiállapotába;


A depressziós emberre jellemző lehet, hogy szeretne dolgozni, cselekedni, de nem tud. Ezt kevesen tudják, ezért negatívan értékelik;


5/ a depressziós embernek negatív a kisugárzása, ezért kerülik; ezt is bántásnak éled meg, pedig egyfajta önvédelem;

2023. jún. 1. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Sajnos sokan vagyunk úgy,hogy nem vagyunk depisek,de

-olyan a munka,amit nem szeretunk,nem fizetik meg

-olyan helyen lakunk,ahol nem jó,nem érezzuk jól magunkat

-olyannal élunk,akivel nem jó,de lakhatási,hitel,stb /pl válás/ miatt nem tudunk változtatni


Ezért keserű a legtöbb ember,csak körbe kell nézni egy járművön.És aki keserű,azt már a mások nevetése is ingerli,bosszantja.

Aki szomorú,azt pedig nem szeretik vigasztalni,elfogadni,mert ma a happy életérzést sugallja a média mindenben.Csak a szép és a jó,a fiatal és a pénzes, amit számít, a többi kússzon ki a világból.

Itt az eredmény.

2023. jún. 1. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%
Ki akarja hallgatni a sok álbeteg szövegét. Azért depis mert unatkoznak.
2023. jún. 1. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
#3 a depresszió nem álbetegség! A depresszió egy lelkibetegség, amit sok minden kiválthat. Egy szeretet ember elvesztése, egy válás, mint az én esetemben. Persze mindenki másképp kezeli. Van aki simán lép túl rajta. Van aki az alkoholhoz nyúl. Van aki lelkileg megvisel, és a munkába menekül, mint én tettem 4 éve. Azóta köszönöm már jobban vagyok. Tudod #3-as van egy mondás, ami valahogy így hangzik: ne mondj rólam véleményt, amíg nem jártad az utam az én cipőmben. Nem pontosan idéztem, de talán igyis érthető. A lényeg, a depresszió valós lelkibetegség. Mert te azt írod nincs, attól függetlenül még van.
2023. jún. 1. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
45%

Nagyon sokunk válás után,összedőlt élettel kénytelen visszaköltözni anyjához,apjához.

Felnőttként egy borzasztó,kiszolgáltatott helyzet,és ismerkedést jórészben lehetetlenné tesz.Mert egy morgó idős embert elviselni ismét,nagyon nehéz.

Ez is egy ok a sok keserűségre.

2023. jún. 1. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!