Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csinaljak totalis megkeser...

Mit csinaljak totalis megkeseredettseg ellen?

Figyelt kérdés
Mentalis betegseg, traumak gyerekkorban es felnottkorban is, az elet nehezsegei, tulerzekenyseg, kudarcok amik foleg a betegseg miatt voltak, kiabrandultsag a vilagbol es mindenbol. De nem akarok ilyen lenni! De mindenben elvesztettem a hitemet mar jopar eve. Valaki van igy ezzel?

2019. aug. 31. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Menj pszichológushoz! Mik azok a betegségek ott alul felsorolva? Magadat diagnosztizálod? Ne tedd! Ha meg orvosi diagnózis, akkor tessék rendesen követni az orvosi előírásokat!
2019. aug. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 2x próbáltam magamtól meghalni, nem sikerült. Amikor meg nem akartam, akkor betegségek, balesetek miatt kerültem párszor a klinikai halál állapotába. De mindig visszahoztak. Viszont maradandó sérülések lettek, képzelheted mennyire boldog vagyok. Elkezdtem teljesen más dolgokat csinálni, mint eddig, új hobbik, másfajta gondolkodás, és ez bevált. Állapotomból kifolyólag nem kell túl sok időre terveznem, de szerintem a maradék kis időmet jól el tudom tölteni.
2019. aug. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

Hát, asszem, hogy ne feladatnak fogd fel az életed, hanem lehetőségnek lásd. Próbálj meg olyan munkát találni, amiben jólérzed magad, és ki tudhatsz teljesedni.

Egyébként lehet, hogy tartsál kiscicát, kiskutyát. Az állatok nagyon jó hatással tudnak lenni az ember lelki világára.

2019. aug. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
*Ja de mondjuk hogyha pl utazgatni akarnál (egyébként jóötlet néha kimozdulni , sétálni egyet, kiszellőztetni a fejed) , na szóval akkor pl azért arra az esetre legyen egy béterv is, hogy kire bízod rá a háziállatod, van ilyen kisállat-panzió is egyébként. (én nem ismerek ilyet); vagy valami rokon, barát, akiről tudod, hogy megbízható, ellátná. :) Amúgy pl nemtom, szoktál-e főzni, az is tökre örömöt adhat, amikor létrehozol valami nagyon szép és jóillatú, és ízletes kaját. Próbálj mondjuk kenyeret sütni, vagy pl a rakottkrumpli az klassz, könnyen kivitelezhető, egy kis palacsinta, stb. :)
2019. aug. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Koszi az eddigi valaszokat :))

Sajnos ezek diagnozisok. A pszichologusbol is kiabrandultam. Annyit olvastam mar, hogy nem tudott mar ujat mondani mert tobb az elettapasztalatom mint neki. Fizetosre nincs keret.

De szerintetek ez visszafordithato dolog? A burn out szindroma elvileg az. Remelem a megkeseredettseg is.

2019. aug. 31. 20:17
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazabol vagynek emberek tarsasagara, de mindenki olyan felszinesnek tunik. Nagyon soteten latok mindenkit. Valahogy mindenki olyan kicsinyes, lenyegtelen dolgokkal foglalkoznak. Ha kimozdulok, jot tesz de ugyanakkor mindenki lesziv ugy erzem. Ezt a kis semmi energiamat is. De mindenki nem lehet rossz. Egyertelmu hogy velem van a baj :(((
2019. aug. 31. 20:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha ezek orvosi diagnózisok, akkor neked gyógyszert kell szedned! Bár azt sokallom, hogy egyszerre vagy bipoláris is meg borderline is. Pszichiáter állította fel a diagnózisokat?

A pszichológus nem arra való, hogy "mondjon valamit", hanem hogy felvesse, hol érdemes változtatnod, és kísérjen téged a változás kísérletező útján. Neked is akarnod kell, és tenned, próbálkoznod, beszámolni a sikerről vagy sikertelenségről, és elfogadnod a pszichológus biztatását. Olyan embert kell választanod, akiben megbízol, aki képes elvarázsolni.

2019. aug. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!