Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért zaklatás az ha írogatok...

Miért zaklatás az ha írogatok valakinek? Azt szokták mondani rá

Figyelt kérdés
Valaki még azt is írta hogy fel is lehetne jelenteni miatta
2023. jún. 9. 11:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Amíg kulturált módon írsz neki, és nem jelezte, hogy ne tedd, addig nem zaklatás.
2023. jún. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Tehát az lenne a feltételezés, hogy ha bárkinek irogatsz, az zaklatás, vagy egy kicsit konkrétabb formája ennek az, ami zaklatásnak minősül?
2023. jún. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet, én jelentettem is már fel emiatt egy srácot, mikor az x. határozott kérésem ellenére is írt.


Zaklatás, így járt.

2023. jún. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

"Zaklatás Btk. 222. § (1) Aki abból a célból, hogy mást MEGFÉLEMLÍTSEN, vagy más magánéletébe, illetve mindennapi életvitelébe ÖNKÉNYESEN BEAVATKOZZOM, őt RENDSZERESEN vagy TARTÓSAN háborgatja, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Ha valakinek "írogatsz" akarata ellenére (vagyis önkényesen) és rendszeresen, akkor igen, zaklatod őt.

2023. jún. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%
Hogy tud valaki akaratom ellenére írni nekem?Ha nem tetszik amit ír,vagy túl rámenős-letiltom,akár face-n,akár a mobilszámát.
2023. jún. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
#5: úgy,hogy még nem tiltod le... gondolod, a lgoikát érted: el kell odáig jutni, hogy legyen okod letiltani valakit.
2023. jún. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Az exem volt ilyen, hogy kb ötször mondtam neki hogy ne írogasson, mert zavar. Semmi kedvem nem volt beszélni vele, és amikor nyugodtan elvagyok És megzavarja nyugalmamat azzal hogy ír akaratom ellenére, az már igen is zaklatás egy idő után. Nem arra van a messengert hogy kényed-kedved szerint írogass mindenkinek. Azért mert van lehetőség kontaktba lépni más emberrel, nem azt jelenti hogy kell is.

Aztán mondtam neki, ha még egyszer ír, letiltom. Azóta nem írt :)

2023. jún. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%

De te a fél gyárnak irogatsz, es nem érted hogy miert nem valaszolnak.

Amit te csinálsz mar zaklatás.

2023. jún. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Szia.Szerintem ha valakinek írsz úgy 60-70üzenetet egy nap és nem válaszol az már zaklatás . Illetve ha ezt több embernek is teszed egyszerre és még ki is beszéled őket egymásnak az meg szánalmas.
2023. jún. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, fejtsd ki bővebben, hogy, mennyit szoktál írni embereknek, és akkor el tudjuk dönteni, hogy mi van. De ha már zaklatás meg feljelentés megfogalmazódik vkinek a fejében a tevékenységed kapcsán, akkor jó eséllyel túltolhatsz valamit… (Akkor is, ha mondjuk csak a Gyakori népére gondolsz.)
2023. jún. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!