Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki kövér/túlsúlyos (pl 20-40...

Aki kövér/túlsúlyos (pl 20-40 kiló plusszal) hogyan érzi magát a bőrében?

Figyelt kérdés

Sokan le szeretnének fogyni, ha túlsúlyosak, és fogyni szeretnének.


Van, akinek a súlya megfelel úgy ahogy van?


Vagy vannak közületek olyanok akik hízni szeretnének?



2023. jún. 20. 15:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%

Az emberek testképe és testtel kapcsolatos érzéseik rendkívül egyéni lehetnek, és sok tényezőtől függenek, például az egyéni személyiség, a társadalmi környezet, az önértékelés stb. Ezért fontos megjegyezni, hogy minden egyes túlsúlyos személy élménye különböző lehet.


Néhány túlsúlyos ember önbizalommal rendelkezik és pozitívan viszonyul a testéhez, míg mások nehezebben elfogadják és negatív érzéseket táplálnak iránta. A testtudatosság, az önértékelés és az önértékelési zavarok is befolyásolhatják, hogyan érzi magát valaki a bőrében.


Túlsúly esetén az embereknek lehetnek fizikai és emocionális kihívásai is. Fizikailag a túlsúlyos emberek gyakran tapasztalhatnak nehézségeket a mozgásban, az állóképességben és az egészségi állapotban. Ez befolyásolhatja az életminőséget és a testtel kapcsolatos érzéseket.


Emocionális szempontból néhány túlsúlyos ember negatív érzéseket táplálhat a testükkel kapcsolatban, például szégyent, frusztrációt vagy szomorúságot érezhetnek. Társadalmi elvárások, sztereotípiák és az emberekkel szembeni negatív megítélés is hatással lehet az önértékelésre és az érzésekre.


Azonban fontos kiemelni, hogy minden ember egyedi, és nem lehet általánosítani, hogy minden túlsúlyos ember hogyan érzi magát a bőrében. Sok tényező befolyásolja az egyéni érzéseket és tapasztalatokat, és mindig fontos megérteni és támogatni az egyének saját testképével és érzéseivel kapcsolatos élményeit.

2023. jún. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2023. jún. 20. 15:26
 3/26 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem nagyon keveseknek felel ez meg igazán, max áltatják magukat, hogy leszr.ják azt, hogy hogyan néznek ki, meg ha valaki mondjuk beszól nekik. Ha választhatnának, dehogy akarna senki direkt kövér lenni.

Külsőleg is és egészségileg is csak hátránnyal jár. Ha valaki elhízottként még direkt hízni akar, az mentálisan beteg.

2023. jún. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Rajtam egy húszas van pluszban. 50-hez közelebb vagyok Néha bosszankodom, néha nem érdekel. Alapvetően megtanultam úgy öltözni, hogy előnyös legyen. Összességében nem is az zavaró, hogy látom magamon, hogy nem esztétikus, hanem az egészségügyi hatásait érzem. Rendszeresen belekezdek mozgásba, kalóriaszámlálásba. Ha van időm mindenre, akkor szépen mennek is le a kilók. Ez télen működik is, mert ráérek. Tavasztól őszig viszont annyi időm elmegy a ház körüli teendőkkel, hogy örülök, ha este megfürdök és ágyba kerülök. Az a része aggasztó, hogy később ez még több problémát okoz majd és még nehezebb lesz hatékonyan tenni ellene.
2023. jún. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
11%
Fogalmam sincs, mert rajtam soha nem volt még egy deka plusz sem. 😊🌸🌈❤️🦋😘
2023. jún. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
58%
Szarul. Szerintem nincs olyan, akin ilyen komoly (vagy ne adj isten komolyabb) felesleg van, és jól érzi magát. Az esztétika a legkevesebb. Folyamatos izzadás, a karjaim az oldalomhoz, a lábaim egymáshoz verődnek folyamatosan, minden farmer kényelmetlen mert ami a lábaimra jó az a hasamat szorítja, fáradékony vagyok, abszolút nincs állóképességem. Voltam 53 kg is, akkor fényévekkel jobban éreztem magam.
2023. jún. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
61%
#1 Csak nem chatgpt? :D
2023. jún. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
74%
Akin van pluszban pl. 40 kiló, az pont olyan, mintha valaki még egy 40 kilós cementes zsákot is cipelne magával éjjel nappal.
2023. jún. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
55%

Aki azt írja, hogy szar, miért van lepontozva? :D

Tényleg azt kéne írni, hogy a +20 kiló nem szr, sőt meg hízni is normális rá?

2023. jún. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
75%
Rajtam 20 kg plusz van. Jóformán észrevétlenül kúszott fel, nem zavar még eléggé, a mozgásban nyilván korlátozna, ha futó lennék pl., de mivel nem végzek ilyen szintű aktivitást, ezért nem akadályoz. Tetszeni nem tetszik, de sosem a külsőmre támaszkodtam a szociális vagy munkakapcsolataim során, első sorban nem onnan jött az önbizalmam, szóval nekem ez nem okoz akkora problémát, mint egy olyan embernek, aki a külső megítéléséből nyerte az önértékelését. Ez teljesen egyénfüggő, hogy ki, miből táplálkozik ilyen téren.
2023. jún. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!